برنج سفید ارگانیک کشت یک شکرالله پور

۹۸.۰۰۰ تومان

✔️ کاملا سالم و ارگانیک

✔️ انطباق با الزامات استاندارد ملی ارگانیک ایران

✔️  فواید: منبع کربوهیدرات‌، هضم آسان، چربی بسیار کم، منبع ویتامین ها، کمک به سالم ماندن روده،تنظیم فشار خون، درمان پوست، هضم آسان و…

✔️ وزن : 1 کیلو گرم

✔️ سرشار از ویتامین‌های گروه B ، ریبوفلاوین ، تیامین، نیاسین و غنی از منیزیم،  آهن، منگنز، کلسیم و…

ناموجود

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

توضیحات

برنج سفید ارگانیک کشت یک شکرالله پور

برنج سفید ارگانیک کشت یک شکرالله پور یک محصول کاملا ارگانیک، سالم و فاقد هر گونه مواد نگهدارنده می‌باشد. از آنجایی که این برنج با تلاش چندساله و بهره گیری از راه های جدید زراعت ارگانیک تولید شده، عاری از هر نوع آلاینده و کود شیمیایی و سم بوده و به همین دلیل برنج شکرالله پور جزو اولین مزارعی است که موفق به کسب گواهینامه ارگانیک شد و برنج آن نیز دارای عطر و طعمی بینظیر است.
برنج سفید ارگانیک کشت یک شکرالله پور سرشار از ویتامین D ، ویتامین B1، نیاسین و مینرال های کلسیم و آهن می‌باشد.
در واقع برنج دو بار در سال قابلیت کاشت و برداشت را دارد. کاشت برنج در نوبت اول در ماه فروردین شروع شده و در اول و یا آخر ماه مرداد از آن بهره برداری می‌کنند که اصطلاحا به آن برنج کشت یک می گویند.

اهمیت استفاده از برنج ارگانیک

همانطور که می دانید برنج بدلیل خواص بسیار زیادی که دارد یکی از مواد غذایی پرمصرف در سراسر دنیا میباشد. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش آگاهی انسان ها برنج ارگانیک نیز مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است چون جامعه جهانی نیز به اهمیت غذای سالم و پایدار در محیط زیست پی برده است.
برنج ها انواع گوناگونی دارند مثلاً برنج قهوه ای، دانه بلند، مروارید سیاه، برنج سفید، دانه کوتاه، دانه متوسط و…
از آنجایی که برنج ارگانیک دارای مواد افزودنی و سم های دفع آفت خیلی کمتری نسبت به برنج معمولی است در نتیجه میزان تماس ما با مواد مضر شیمایی را نیز به کمترین حد خود می رساند بنابراین خوردن آن نیز فواید زیادی برای سلامت بدن ما دارد. در روشهای نوین کشاورزی ارگانیک به دلیل کم شدن مواد شیمیایی مضر کشاورزی، کم شدن استفاده از کربن و صرفه جویی در استفاده از آب از محیط زیست استفاده های بهتری می‌ شود.

رابطه آرسنیک با برنج

یکی از ماده های معدنی موجود در خاک آرسنیک است. از آنجایی که در زمان قدیم در برخی منطقه ها برای کشاورزی سم های دفاع آفات آرسنیک مورد استفاده قرار می گرفت این ماده در خاک بعضی مناطق وجود دارد. به طور کلی دو نوع آرسنیک وجود دارد آرسنیک معدنی و آلی که فقط آرسنیک معدنی خاصیت سمی بالایی دارد. آرسنیک بوسیله خود برنج مورد استفاده قرار نمی گیرد ولی چون گیاه برنج در مزرعه های سرتاسر از آب رشد می کند این شرایط سبب تشکیل شرایط بی هوازی شده که توانایی آرسنیک در جابجایی سیلیکون محصول را نیز افزایش داده و گیاه برنج آرسنیک را چون شباهت شیمیایی زیادی با سیلیکون دارد برای تقویت پوسته و ساقه های خود جذب می‌ کند. پس چون دانه های برنج توسط گیاه برنج تولید می شود آرسنیک نیز به جای سیلیکون ها می توانند در دانه ها کنار هم قرار بگیرند.

تفاوت برنج ارگانیک و سایر برنج ها

اگر در زمینی که حداقل چهار سال در آن ازهیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نشده باشد برنج بکاریم و در تمام مراحل کاشت، تولید و بسته بندی آن برنج از هیچ سم و آفت کش‌ شیمیایی ای استفاده نشود به آن برنج، برنج ارگانیک می گویند. در واقع این بذر سالم و بومی که عاری از آفت است و به صورت ارگانیک کاشته شده نقش بسزایی در تولید برنج ارگانیک دارد. برای پرورش گیاه و دانه برنج در کشت ارگانیک ، از کود‌های بیولوژیک و کود‌های حیوانی استفاده می شود و زنبور تله فرمونی و تریکوگراما نیز برای دفع آفت کرم ساقه خوار برنج مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت برنج های ارگانیک

بطور کلی قیمت برنج ارگانیک تولید شده در ایران حدودا بین ۵/۱ تا ۳ برابر قیمت برنج معمولی و قیمت برنج ارگانیک خارجی هم معمولا بین ۴ الی ۵ برابر قیمت برنج معمولی است. که این قیمت وابسته به نوع محصول و تولید کنندگان آن کمی تفاوت دارد. البته این تفاوت در مقایسه با هزینه های بسیار زیاد تولید برنج ارگانیک واقعا ناچیز است بخصوص برای تولیدکنندگانی که تمام استاندارد های لازم را انجام می دهند. خوشبختانه فروشگاه موادغذایی ارگانیک شو تنها محصولات تولیدکنندگانی که تمام استاندارد ها را رعایت می کنند را به شما عزیزان ارائه می دهند.

نحوه استفاده و پخت برنج ارگانیک

نحوه پخت برنج ارگانیک شبیه برنج های ساده و معمولی است تنها نحوه پخت برنج ارگانیک قهوه ای کمی با برنج سفید تفاوت دارد. برای پخت برنج قهوه ای لازم است این برنج را ۲ روز قبل خیس کنید همچنین مدت زمان دم کشیدن آن هم از برنج ساده بیشتر می باشد.

فواید سلامتی برنج سفید ارگانیک کشت یک شکرالله پور

منبع ویتامین ها: برنج ارگانیک منبع عالی از مواد معدنی و ویتامین‌های گروه B ، D، ریبوفلاوین ، تیامین، کلسیم، فیبر، نیاسین، آهن، و غنی از منیزیم و آهن منگنز است. این ویتامین ها در کارکرد تمام اعضای بدن و همچنین بهبود سیستم ایمنی تاثیرگذاراند زیرا اساس متابولیسم بدن بر پایه همین ویتامین ها هستند.

منبع کربوهیدرات‌: از آنجایی که برنج کربوهیدارت های فراوانی دارد که در عملکرد طبیعی مغز و سوخت و ساز بدن بسیار موثر است به همین دلیل ورزشکاران برنج سفید را به عنوان منبع انرژی خود انتخاب می‌کنند. این کربوهیدرات ها در بدن متابولیزه شده و تبدیل به انرژی ای می شود که قابل استفاده وکاربردی باشد.

کمک به سالم ماندن روده : برنج سفید ارگانیک دارای نشاسته مقاوم می‌باشد، که می‌تواند سبب تشکیل بعضی اسیدهای چرب که کمکی است، برای سالم ماندن روده بزرگ شود. همچنین این اسیدهای چرب می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را نیز کمتر کند.

چربی بسیار کم: میتوان گفت در برنج سفید تقریبا چربی ای وجود ندارد، البته به شرطی که این برنج را بدون کره و یا روغن بپزید.

هضم آسان: از آنجایی که برنج سفید ارگانیک فیبر کمی دارد بنابراین هضم آن راحت تر نیز است، پس زمانیکه این برنج به درستی پخته و سرو ‌شود برای هضم در معده نیز مشکلی پیش نمی آید. همچنین پوسته برنج مانند یک داروی ادرار آور عمل کرده و مثل اسید اوریک سم های بدن را نابود کرده و باعث کاهش وزن می شود. در واقع برنج قهوه ای از انواع برنج سفید به مراتب بهتر است زیرا بیشتر مواد مغذی آن در پوسته قرار دارد که در برنج سفید این پوسته را برمی دارند.

عاری از گلوتن: به طور عادی برنج عاری از هر گونه گلوتن است و به همین دلیل با مصرف آن دچار التهاب در روده نمی شوید و این ماده غذایی بهترین انتخاب در رژیم غذایی افرادی است که مبتلا به بیماری سلیاک هستند.

پیشگیری از چاقی : باید این موضوع را بدانید که برنج می تواند مواد مغذی و ضروری بدن را بدون هیچ تاثیر بدی در سلامت، تامین کند. بنابراین یک بخش غیرقابل انکار از یک رژیم غذایی متعادل برنج است برخلاف این باورغلط که استفاده از برنج سفید سبب افزایش قند خون می شود، چون درون برنج مقدار بسیار کمی چربی، سدیم و کلسترول وجود دارد در کم کردن وزن بسیار موثر است و طبق تحقیقات انجام شده بین تعداد دفعات مصرف برنج و افزایش وزن بدن هیچ ارتباطی وجود ندارد. البته بیشتر افراد ترجیح می دهند از برنج قهوه ای بخاطر داشتن مواد مغذی بیشتر و فیبر بالاتر نسبت به برنج سفید استفاده کنند.

درمان پوست: جالب است که بدانید در شبه قاره هند افراد برای درمان التهاب پوستی خود از آب برنج بهره می برند. در برنج ها بخصوص برنج قهوه ای ترکیبات فنولیک وجود دارد ، که دارای خواص ضد التهابی هستند و برای درمان قرمزی و تسکین سوزش پوست بسیار موثر است. محققان براین باورند که استفاده موضعی از برنجی که پودر شده است برای پوست فواید زیادی دارد. همچنین آنتی اکسیدان هایی که در برنج وجود دارد علائم پیری پوست را کاهش داده و سبب تاخیر در پیدا شدن چین و چروک می شود.

تنظیم فشار خون: استفاده از سدیم زیاد سبب بیماری هایی مثل سکته مغزی و قلبی و آرتروز می شود. همچنین افرادی که فشار خون بالایی دارند هم باید سدیم کمتری مصرف کنند زیرا در این افراد مصرف سدیم زیاد فشار خون را بیشتر کرده و باعث مسدود شدن شریان و رگ ها می شود. از آنجایی که برنج ازسدیم بسیار کمی برخوردار است یک انتخاب مناسب برای این افراد است.

پیشگیری از پیدایش الزایمر: طبق تحقیقاتی که محققین روی موش ها، انجام دادند پی بردند که برنج قهوه ای اگر تحت فشار زیاد بپزد مواد غذایی مهم خود را از دست نمی دهد. استفاده از برنج قهوه ای باعث کم شدن آمیلوئید بتا در مغز شده که در پیشگیری از آلزایمر موثر است.

ضد سرطان: دانشمندین اعتقاد دارند یکی از موارد ضروری برای محافظت بدن در مقابل پیشروی سلول های سرطانی الیاف های نامحلول برنج هستند. همچنین یکی از منابع سرشار از فیبر نامحلول برنج های قهوه ای هستند که در محافظت بدن در مقابل سرطان روده بزرگ و کوچک نقش بسزایی دارند. طبق مطالعات انجام شده شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه مصرف محصولات جانبی برنج به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی آنتی اکسیدانی در شیمی درمانی موثر است.

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “برنج سفید ارگانیک کشت یک شکرالله پور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *