پوست و مو

رفع خانگی تیره گی رنگ زانو و آرنج

رفع تیرگی زانو و آرنج

رفع تیرگی رنگ زانو و آرنج

این مقاله از وب سایت www.thehealthy.com توسط تیم ترجمه “ارگانیک شو” تهیه شده است و کاملا اختصاصی میباشد.

چرا پوست زانوها و آرنج ها از بقیه بدن تیره تر است؟

چرا پوست زانوها و آرنج ها از بقیه بدن تیره تر است و چه کاری می توانیم در این مورد انجام دهیم؟ جواب های یک متخصص پوست را با هم می خوانیم.

خیلی از ما زیاد از پوست آرنج ها و زانوهای خود مراقبت نمی کنیم و توجه چندانی هم به آن نداریم، مخصوصا در فصل زمستان که این قسمت از پوست خیلی کمتر در معرض دیدمان قرار می گیرد.

جاشوا زایشنر، متخصص پوست و مدیر مرکز تحقیقات کلینیکی و مواد آرایشی در بیمارستان مونت سینایی نیویورک می گوید بیماران زیادی درباره پوست آرنج و زانوی خود و بویژه در مورد تیره بودن آن نسبت به پوست سایر نقاط بدن شان شکایت دارند.

واقعا چرا این قسمت از پوست ما بسیار تیره تر و ناهموار است؟

دکتر زایشنر توضیح می دهد که پوست این نقاط دائما تحت کشش ناشی از خم شدن آرنج و زانو و همچنین در معرض برخورد با لباس و وسایل مختلف قرار دارد. این همه برخورد و اصطکاک پوست را ملتهب می کند و عملا پوست این قسمت ها ضخیم می شود تا از خود محافظت کند، و به همین دلیل تیره تر به نظر می رسد.

علاوه بر اینها، پوست آرنج و زانو خشک تر از قسمت های دیگر بدن است و همین مساله باعث التهاب، قرمزی و پوسته پوسته شدن بیشتر آن می شود. در ضمن معمولا آرنج ها و زانوها اولین نقاطی هستند که پسوریازیس خود را در آن نشان می دهد (نوعی بیماری خودایمنی که در آن سیستم دفاعی بدن ما به سلول های پوستی خودمان حمله می کند)، و این مشکل هم می تواند به ضخیم شدن، پوسته پوسته شدن و قرمزی شدیدتر پوست در این نقاط منجر شود.

دکتر زایشنر توصیه می کند که اگر از لکه های خشک و تیره روی آرنج و زانوی خود ناراحت هستید، مرتبا این قسمت ها را مرطوب کنید تا پوست آنها در بهترین حالت ممکن باقی بماند. وی می افزاید “موادی مثل وازلین می توانند یک لایه محافظ بر روی پوست ایجاد نموده و به حفظ رطوبت آن كمك كنند. می توانید از نسل جدید محصولات مراقبت از پوست هم استفاده کنید که ضمن آبرسانی مناسب و با کیفیت به پوست، حالت چرب یا سنگین ندارند.”

دکتر زایشنر خاطرنشان می کند که بر خلاف تصور رایج، ممکن است در افراد دارای پوست تیره ترمشکل لکه های تیره زانو و آرنج شدیدتر هم باشد (که البته لزوما با زبری بیشتر پوست نسبت به افراد دارای پوست روشن همراه نخواهد بود). علت آن است که در این افراد، پوست به طور کلی رنگدانه بیشتری تولید می کند.

میتوانید جهت مشاهده محصولات کاملا گیاهی و ارگانیک آبرسان پوست به لینک ” آبرسان گیاهی و مرطوب کننده پوست ” مراجعه کنید. چند نمونه از این محصولات را میتوانید ببینید.

آدرس جهت رجوع : https://www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/why-is-the-skin-on-my-elbows-and-knees-darker/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *