خرید عسل ارگانیک و عسل طبیعی 🔶 عسل زنبوردار

عسل های ما به ۳ دسته تقسیم میشوند . عسل ارگانیک که در مزارعی تولید میشوند که از کود و مواد شیمایی جهت رشد گل ها استفاده نمیکنند. عسل طبیعی زنبوردار که به هیچ عنوان از شکر جهت تغذیه زنبورها استفاده نمیشود و فقط شهد گل ها منبع اصلی تغذیه آن هامیباشند و عسل ترکیبی که شامل ترکیب عسل به همراه ژل رویال میباشد.

ویژگی ها

عسل حرارت ندیده

گرما دادن به عسل باعث میشود خاصیت آن از بین برود ولی ظاهر بهتری داشته باشد

ضمانت بازگشت وجه

چنانچه از خرید خود ناراضی هستید، کالا بی چک و چونه عودت داده خواهد شد

طبیعی و خالص

در تولید هیچ یک از عسل ها شکر و یا هر گونه ماده دیگری که از خلوص آن بکاهد استفاده نشده است


آزمایشات عسل

آزمایش عسل نشان می دهد تا چه میزان می توان به فروشگاه و عسل های عرضه شده در آن فروشگاه اعتماد کرد.

لینک های مفید

خرید عسل ارگانیک :

اولین دسته شامل ۱۵ نوع عسل ارگانیک با برند هاکان میباشد. عسل های هاکان دارای تمامی مجوز های بهداشت میباشند.

خرید عسل طبیعی از زنبوردار

دومین دسته شامل عسل های زنبورداران میباشد که مستقیما از زنبور دار از نقاط مختلف کشور تهیه میشود و تنوع بسیار زیادی دارد . این عسل ها توسط مجموعه ” ارگانیک شو ” برای اطمینان از خلوص، میزان ساکارز و … به آزمایشگاه ارسال میشود و مورد تایید این مجموعه میباشد.

سومین دسته شامل عسل های ترکیب شده با ژل رویال میباشد که پیشنهاد میشود جهت آشنایی با ویژگی های منحصر به فرد هر کدام از محصولات به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

سایر محصولات کندو :

🔰 بره موم : از دیگر محصولات جانبی کندوهای عسل است که به عنوان ماده ضدعفونی کننده و عاملی مؤثر در پیشگیری از ورود و شیوع بیماری‌ها در کندو به شمار می‌آید. بره موم در محل ورود زنبوران به داخل کندو قرار دارد و به دلیل این که زنبورها پیش از ورود به کندو از روی آن عبور می کنند، نقش ضدعفونی کننده دست و پای زنبوران را در بدو ورود به کندو ایفا می کند.

🔰 ژل رویال : ژل رویال ماده ای ژلاتینی است که زنبورهای عسل آن را برای تغذیه ملکه و بچه زنبورها می سازند. این ماده اغلب به عنوان مکملی غذایی برای درمان انواع مختلفی از مشکلات جسمی و بیماری های مزمن به فروش می رسد.

🔰 گرده گل : گرده گل از هر منبع حیوانی دیگری پروتئین بیشتری دارد. اسید آمینوهای بیشتری نسبت به گوشت گوساله، تخم مرغ یا پنیر با وزن مساوی دارد. جالب است بدانید برای جمع آوری حدود یک قاشق چای خوری گرده گل، یک زنبور عسل به مدت روزانه هشت ساعت در طول یک ماه کار، زحمت می کشد. پودر گرده گل بیش از دو میلیون دانه گرده گل دارد و یک قاشق چای خوری آن حاوی بیش از دو میلیارد و نیم دانه گرده گل است.

آزمایش عسل های زنبورداران

ساکارز عسل چیست ؟

یکی از اصلی‌ترین شاخص‌هایی که در آزمایش عسل مورد بررسی قرار می‌گیرد، مقدار ساکارز موجود در آن است. ساکارز از این لحاظ حائز اهمیت است که افرادی که دیابت دارند و یا مشکلات قندی دارند به دنبال استفاده از عسلی هستند که میزان قند پایینی را داراست. ساکارز، نوعی قند طبیعی است که در گیاهان مختلف، از جمله نیشکر و چغندرقند یافت می‌شود، مقدار این ماده در شهد گیاهان بسیار کم بوده و به همین دلیل است که معمولاً پایین بودن ساکارز عسل را نشانه‌ی طبیعی بودن عسل می‌دانند.

تست ساکارز به این منظور انجام می‌شود تا تشخیص داده شود که عسل از شهد گیاهان حاصل شده یا این که به زنبور، تغذیه مصنوعی مانند آب شکر یا شکر و گرده و … خورانده شده است. استاندارد ساکارز در کشور‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال در آمریکا حداکثر میزان مجاز این ماده ۵ درصد است در حالی که اتحادیه اروپا عسل با ساکارز حداکثر ۷ درصد را طبیعی می‌داند.

درصد ساکارز عسل بسیار وابسته به نوع گیاه است. به عنوان مثال گیاهانی مانند گون و گشنیز به طور طبیعی ساکارز پایینی دارند و عسل طبیعی به دست آمده از آن‌ها ساکارزی زیر۳ دارد. اما گیاهانی مانند کنار و یونجه ساکارز بالایی دارد و عسل به دست آمده از شهد این گیاه درصد ساکارزی در حدود ۵ خواهد داشت.

 ⬅️ مطابق با استاندارد‌های ایران، حداکثر میزان مجاز ساکارز ۵ درصد است و عسل‌هایی که زیر ۵ درصد ساکارز دارند به عنوان عسل طبیعی به فروش می‌رسند. همچنین عسل‌هایی که درصد ساکارز آن‌ها کمتر از ۳ باشد به عنوان عسل مرغوب شناخته می‌شوند.

هیدروکسی متیل فورفورال (HFM) چیست ؟

پارامتر مهم بعدی در تعیین کیفیت عسل میزان هیدروکسی متیل فورفورال (HFM) است. میزان این ماده در عسل تعیین کننده‌ تازگی و همچنین حرارت دیدن یا ندیدن عسل است. میزان این ماده در عسل‌هایی که تازه برداشت می‌شود اندک است اما به مرور زمان میزان این ماده افزایش پیدا می‌کند. همچنین با حرارت دادن عسل، که معمولاً برای جلوگیری از شکرک زدن (رُس زدن) عسل انجام می‌شود، میزان این ماده افزایش پیدا می‌کند.

 ⬅️ میزان استاندارد این ماده در آزمایش عسل در عسل طبیعی تا حداکثر ۴۰ میلی‌گرم در یک کیلوگرم عسل است. و مقادیر بالاتر نشان دهنده‌ی کهنه بودن عسل و یا حرارت دیده بودن آن است.

 آنزیم دیاستاز ؟

 آنزیم دیاستاز نیز یکی دیگر از پارامتر‌هایی است که در آزمایش‌های عسل مورد بررسی قرار می‌گیرد. این آنزیم تنها در بدن زنبور عسل ایجاد می‌شود و همان عاملی است که باعث می‌شود عسل بعد از مدتی رُس بزند. مقدار دیاستاز نیز همانند (HFM) نشان دهنده‌ی تازگی و حرارت دیدگی عسل است. مقدار دیاستاز در عسل به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند همچنین با حرارت دادن میزان آن بشدت کاهش پیدا می‌کند.

 ⬅️ در آزمایش عسل این پارامتر را به صورت مثبت (وجود آنزیم) یا منفی (عدم وجود آنزیم) نمایش می‌دهند.

میزان رطوبت و فروکتز ؟

رطوبت (moisture) : بر اساس استاندارد‌ها حداکثر رطوبت موجود در عسل باید ۲۰ درصد باشد. رطوبت بالاتر آن، باعث تخمیر و فساد عسل می‌شود. البته از آنجایی که عسل به شدت جاذب رطوبت است. میزان رطوبت آن به شدت وابسته به منطقه‌ برداشت است. به عنوان مثال عسل به دست آمده از مناطق شمالی کشور به رطوبت بالاتری از عسل‌های جنوب کشور دارد.

نسبت فروکتوز به گلوکز (Fructose to Glucose ratio):در تمامی عسل‌های طبیعی مقدار فروکتوز کمی بیشتر از گلوکز است. (فروکتوز نوعی قند ساده‌ است که قند خون را افزایش نمی‌دهد و برای بیماران دیابتی مضر نیست)

⬅️ میزان استاندارد نسبت این دو قند، حداقل باید ۰.۹ باشد. اگر این عدد بالاتر از ۱ باشد نشان دهنده‌ کیفیت عسل است.

عسل طبیعی و ارگانیک【ارگانیک شو】

مهمترین و پرمصرف ترین محصول کندو ، عسل است. این ماده خوراکی ، غذای کاملی است که طبیعت برای شفاء تعداد زیادی از بیماری ها عرضه می کند.خواص بسیاری که در مورد عسل عنوان می شود ، از جمله درمان مشکلات گوارشی ، خاصیت آنتی بیوتیک و … همه ی آن چیزی است که تاکنون به درک و کشف آن نایل آمده ایم. همپای پیشرفت های علمی جنبه های دیگر انواع محصولات کندو آشکار می گردد.

خرید عسل خام و ارگانیک

گرما دادن عسل ، در حالت کلی به منظور جلوگیری از تخمیر و شکرک زدن انجام می شود ، اما اگر به شیوه صحیح و اصولی صورت نگیرد ، خواص اصلی خود را از دست می دهد. در “ارگانیک شو” ، عسل به صورت خام (گرما ندیده) به فروش می رسد. عسل خام ، تمامی آنزیم های موجود (که بیشتر خواص درمانی ناشی از همین آنزیم هاست ) را دارا می باشد.

دلیل تفاوت در رنگ انواع عسل طبیعی چیست ؟

به طور کلی ، رنگ عسل بسیار وابسته به گیاهی است که زنبور از شهد آن نوشیده است.به عنوان مثال ، رنگ عسل گون ، زرد روشن و رنگ عسل آویشن ، کهربایی تیره است.روشن با تیره بودن رنگ عسل دلیل بر درجه کیفی آن نیست و به منشا گیاهی شهد مربوط است.

عسل طبیعی را چگونه نامگذاری می کنند؟

نوع شهد عمده ای را که زنبورها برای تولید عسل از آن استفاده کرده اند ، نام عسل را تشکیل می دهد.مثلا عسلی که از کندوهای مجاورت باغ های مرکبات برداشت می کنیم، عسل مرکبات و عسلی که از یونجه زارهای خراسان شمالی به دست می آید ، عسل یونجه معرفی می شود.

چگونه عسل طبیعی را تشخیص دهیم؟

در تشخیص عسل طبیعی ، روش هایی همچون تست شکرک زدن ، کبریت ، دستمال کاغذی( و سایر شیوه های تشخیص ظاهری ) در بین عامه مردم مطرح است که در مقاله ” شکرک زدن عسل ” به چگونگی صحت آن می پردازیم.
قطعا هیچ کدام از روش های غیر علمی ، مبنای قضاوت قطعی نمی باشند. بهترین و معتبرترین مرجع تشخیص کیفیت تا به امروز بررسی های آزمایشگاهی است .کافی است مقداری از عسل را به آزمایشگاه ببرید و درخواست آنالیز فاکتورهای موجود ، از جمله ساکاروز-پرولین-گلوکوز- فروکتوز و رطوبت نمونه عسل را بنمایید.

عسل دارویی چیست و بر کدام بیماریها موثر است؟

تحقیقات گسترده ای در مورد تاثیر عسل بر درمان دارویی صورت گرفته است. حاصل این بررسی ها تا کنون به صورت درمان زخم ها ، عفونت ها و درمان کمکی در کنار مصرف داروها ، صورت می گیرد.
روند کشف و اجرایی نمودن خواص عسل ارگانیک در پروسه درمان ، همچنان ادامه دارد ، اما آنچه به یقین می دانیم شامل این موارد است :
– مصرف عسل ، سرفه های شبانه ناشی از عفونت را بهبود می بخشد.
– احتمال ابتلا به سرطان را به دلیل داشتن خواص ضد التهابی کاهش می دهد .
– افزایش سطح ایمنی بدن و کاهش کلسترول از خواص این ماده شگفت انگیز است.
– وجود قندهای طبیعی ، پروتئین ها و آمینواسید ها ،انرژی مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند. در رژیم های غذایی کاهش وزن و کودکان در حال رشد ، استفاده از عسل ارگانیک توصیه می گردد.
– بی نظیرترین محصول کندو ، ژل رویال (غذای مخصوص ملکه زنبورها) ، اثرات اثبات شده درمانی دارد که با هیچ ماده دیگری در طبیعت قابل مقایسه نیست . با افزایش سطح ایمنی بدن در کمک به بهبود بیماران شیمی درمانی و با کاهش چربی مضر خون در درمان بیماران قلبی موثر است.