خرید سرکه طبیعی و خانگی 🔰 ارگانیک

خرید و قیمت سرکه خانگی و سرکه طبیعی ، سرکه بالزامیک ، سرکه سیب ، سرکه انگور و آبغوره

ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان

طرز تهیه انواع سرکه

طرز تهیه سرکه انگور :

ابتدا ساقه و چوب انگورها رو جدا کرده و آن ها را کاملا له کنید. سپس انگورهای له شده را داخل یک دبه بریزید و دقت کنید که یک سوم دبه خالی بماند. حال وقت اضافه کردن سرکه و نمک میباشد. به اندازه یک دهم انگورها، سرکه اضافه کنید. پیشنهاد میشود که یک استکان آب نیز به فرآیند تهیه اضافه کنید. حال باید حدود ۳ هفته صبر کنید تا سرکه تولید شود. دقت کنید که سر دبه را طوری ببندید که کمی جای رفت و آمد هوا باشد.

طرز تهیه سرکه سیب :

ابتدا سیب ها را به چهار قسمت تقسیم کنید و دانه و دم آن را بگیرید. حال سیب ها را داخل دبه بریزید و روی آن را با نان سنگک بپوشانید. حدود ۴ تا ۵ ماه باید صبر کنید تا سرکه سیب تولید شود. دقت کنید که دبه باید در جای گرم نگهداری شود.

طرز تهیه سرکه انار :

ابتدا آب انار را بگیرید و به ازای هر یک کیلو آب انار، یک لیوان سرکه اضافه کنید و مقدار ۱۰گرم مخمر یا مقدار کمی نان خشک روی اب انار بریزید. حال باید بین ۴۰ تا ۵۰ روز صبر کنید تا سرکه انار تولید شود.

طرز تهیه سرکه انگبین خانگی :

طرز تهیه سرکه خرما :

ابتدا خرما را هسته بگیرید سپس خرما را با استفاده از چرخ گوشت چرخ کنید و داخل ظرفی غیر فلزی و با دهانه بزرگ بریزید و آب و باقی مواد را اضافه کنید درب ظرف را بسته و در محیطی تاریک و گرم قرار دهید باید به مدت ۲۵ تا ۵۰ روز بسته به دمای محیط نگهداری شود. در پایان هر دوره هفت روزه درب ظرف را باز کرده و محتویات را با هم مخلوط کنید تا قسمتهای مختلف به صورت مساوی تخمیر شوند، پس از این مدت سرکه بدست آمده را با پارچه صاف کنید و استفاده نمایید.