سوالات متداول وب سایت ارگانیک شو

آیا نمایندگی به شهرهای دیگر میدهید ؟

در حال حاضر در هیچ شهری نمایندگی نداریم اما ارسال کلی و فروش عمده به بسیاری از شهرستان ها انجام شده و امکان سفارش فراهم است. جهت هماهنگی و اطلاع از قیمت های پخش و همکاری به شماره 09120037793 تماس بگیرید.

عسل ها دارای آزمایش هستند ؟

بله بسیاری از عسل های عرضه شده در مجموعه دارای تأییدیه آزمایشگاهی می باشند که در معتبرترین آزمایشگاه ها مورد تأیید قرار گرفته اند و شما میتوانید در لینک ” تاییدیه آزمایشگاه عسل ” این نمونه آزمایش ها را ملاحظه بفرمایید.
عسل های عرضه شده بدون حرارت بسته بندی شده اند و تمامی آنها پس از مدتی (بسته به نوع عسل) رُس میبندند و از پایین به بالا شروع به بستن و سفت شدن میکنند. این نشان دهنده طبیعی بودن و حرارت ندادن عسل است که با اندکی حرارت غیر مستقیم می توان عسل را به حالت اولیه برگرداند.

محصولات چند روزه به دستمون میرسه ؟

سفارشاتی که از مراکز استان ها صورت میگیرد معمولا بین 2 تا 3 روز کاری زمان ارسال در نظر گرفته می شود. اما سفارشات شهرستان ها به دلیل پروسه کاری شرکت پست و یا تیپاکس مدت بیشتری بین 3 تا 5 روز کاری زمان میبرد.

چگونه می توان به محصولات شما اطمینان کرد ؟

مجموعه ارگانیک دارای تأییدیه نظارت انجمن ارگانیک کشور است و فعالیت های خود را زیر نظر این انجمن انجام میدهد. ضمن اینکه شما میتوانید با مراجعه به سایت رسمی انجمن ارگانیک کشور (www.iranorganic.org) و فروشگاه های تحت نظارت انجمن مراجعه بفرمایید نام فروشگاه و آدرس و اطلاعات ارتباطی ما ثبت شده است.

نحوه ارسال به چه شکل است؟

معمولا از طریق پست و یا تیپاکس این کار انجام می شود. ما سعی میکنیم سریعترین راه ممکن برای ارسال را در نظر بگیریم و بسته به وزن سفارشات و امکان خدمت رسانی پست و یا تیپاکس در منطقه، فرآیند ارسال انجام می شود. برای ارسال های بیشتر و سنگین تر با هماهنگی گیرنده، سفارشات از طریق باربری و یا ترمینال صورت می گیرد.
لازم به ذکر است تمامی سفارشات با تضمین سلامتِ کیفیت و سلامتِ ارسال انجام میگیرد و در صورتیکه محصولی در طول مسیر آسیب دید مجموعه ارگانیک شو کلیه خسارات جهت جبران را بر عهده میگیرد.

در صورت نارضایتی برگشت هم دارید ؟

در صورتیکه محصول در طول مسیر آسیب ببیند قابل جبران است و فورا مجدد با هزینه مجموعه برای شما ارسال میگردد. در صورتی که از محصول و کیفیت آن ناراضی هستید می توانید با هماهنگی با فروشگاه و مسئولین ذیربط نسبت به مرجوعی سفارش خود اقدام نمایید.
هدف ما جلب رضایت شماست و در صورت نارضایی شما عزیزان، نسبت به جلب رضایت شما اقدامات لازم انجام میگیرد. جهت آشنایی بیشتر به لینک “روش های برگشت کالا” مراجعه کنید.

من خرید کردم پرداخت ناموفق میزنه ولی پول از حسابم کم شده چیکار کنم؟

جهت رفع مشکل ابتدا نسبت به کسر موجودی از حساب خود اطمینان نمایید و سپس با مجموعه ارگانیک شو تماس حاصل نمایید تا مشکل رفع شود. جهت پیگیری این موضوع لازم است شماره پیگیری سایت و اطلاعات خرید خود را داشته باشید.

رمز عبورم را فراموش کرده‌ام . باید چه کنم ؟

در هنگام ثبت نام و یا خرید، یک شماره موبایل وارد کرده‌اید . با ورود مجدد همان شماره موبایل، کد ورود ارسال میشود و به راحتی میتوانید بدون داشتن پسورد، وارد شوید.