خرید محصولات وگان 🔰 محصولات گیاهی وگان

 رژیم وگان امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است. افراد بیشتری به دلایل اخلاقی، زیست محیطی یا سلامتی تصمیم به پیروی از این رژیم غذایی گرفته اند . طبق گفته انجمن گیاهخواران، گیاهخوار کسی است که هیچ گونه گوشت، مرغ، شکار، ماهی، صدف یا محصولات جانبی کشتار حیوانات نمی خورد.

ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان

فیلتر محصولات براساس برند :

دسته بندی ها داغ :

رژیم های غذایی :

محصولات ویژه

آرد نیمه آماده نان برانچی

قیمت اصلی 189.000 تومان بود.قیمت فعلی 150.000 تومان است.

آرد تخمه آفتابگردان آردینو

قیمت اصلی 99.000 تومان بود.قیمت فعلی 68.000 تومان است.

کلیه محصولات رژیمی و لاغری :

آرد نیمه آماده نان برانچی

قیمت اصلی 189.000 تومان بود.قیمت فعلی 150.000 تومان است.

آرد تخمه آفتابگردان آردینو

قیمت اصلی 99.000 تومان بود.قیمت فعلی 68.000 تومان است.

رژیم وگان

وگانیسم یک سبک زندگی است که تلاش می کند تمام محصولات حیوانی از جمله گوشت، پوشاک یا سایر اقلام تهیه شده از حیوانات را از زندگی افراد حذف کند. به همین دلیل رژیم وگان فاقد محصولات حیوانی از جمله گوشت، تخم مرغ و لبنیات است.مردم به دلایل مختلفی رژیم وگان را انتخاب می کنند. این دلایل معمولا اخلاقی یا زیست محیطی است اما میتواند از میل آنها برای ارتقای سلامتی شان نیز نشات گرفته باشد .

چنین رژیمی در صورتی که به درستی انجام شود فواید زیادی برای سلامتی دارد از جمله باریکتر شدن دور کمر و پایین آمدن میزان قند خون . اما رژیمی که منحصرا به خوراکهای گیاهی محدود باشد در برخی موارد سبب کمبود مواد مغذی بدن می شود. این مقاله راهنمایی مفصل برای افرادی است که به تازگی رژیم وگان را شروع کرده اند.

رژیم های وگان، قند خون و دیابت نوع دو

گرفتن رژیم وگان ممکن است به کنترل قند خون و دیابت نوع دو شما کمک کند. مطالعات فراوانی نشان می دهند که وگانها دارای قند خون کمتر، حساسیت به انسولین بیشتر و ۷۸ درصد ریسک پایین تر ابتلا به دیابت نوع دو در مقایسه با غیر وگانها هستند . به علاوه رژیم های وگان، قند خون را در افراد مبتلا به دیابت تا ۲.۴ برابر بیشتر از رژیم های توصیه شده دیگر پایین می آورند . یکی از علتهای آن دریافت میزان بالاتر فیبر است که قند خون را کاهش می دهد. کاهش وزن رژیم وگان میتواند به دلیل توانایی آن در پایین آوردن میزان قند خون باشد.

برخی دیگر از فواید رژیم وگان

  • احتمال سرطان : وگان ها ۱۵ درصد از دیگران کمتر در معرض ابتلا یا مرگ ناشی از سرطان قرار دارند .
  • ارتروز: رژیم های وگان در کاهش علایم ارتروز از جمله درد، ورم مفاصل و خشکی صبحگاهی مفاصل موثرند .
  • عملکرد کلیه: دیابتی هایی که به جای گوشت از پروتین گیاهی استفاده می کنند ریسک ابتلا به عفونت کلیه را در خود کاهش می دهند .
  • بیماری آلزایمر : مطالعات میدانی نشان می دهند که رژیم وگان ریسک ابتلا به بیماری آلزایمر را پایین می آورد .

خطرات رژیم وگان و نحوه به حداقل رساندن آنها

افرادی که رژیم های وگان ضعیفی را دنبال می کنند در معرض کمبود مواد مغذی قرار دارند. این افراد ویتامین ب ۱۲، ویتامین د، اسیدهای چرب امگا۳، ید، اهن، کلسیم و روی را ندارند . دریافت نکردن میزان کافی از این مواد برای هر کسی نگران کننده است اما ممکن است برای کسانی که نیازمند این مواد هستند مثلا کودکان یا زنان حامله و شیرده خطرناکتر باشد.