خرید محصولات بدون گلوتن 🔶 کاله، موگه، سیس رایس

رژیم بدون گلوتن به مصرف غذاهایی است که حاوی گلوتن نمی‌باشند. در فروشگاه ما، تنوعی کم نظیر از محصولات بدون گلوتن عرضه می شود. از آردهای فاقد گلوتن گرفته تا تنقلات خوشمزه! در اینجا میتوانید لیست کاملی از محصولات را مشاهده کنید.

ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان

فیلتر محصولات براساس برند :

دسته بندی ها داغ :

رژیم های غذایی :

محصولات ویژه

آرد نیمه آماده نان برانچی

قیمت اصلی 189.000 تومان بود.قیمت فعلی 170.000 تومان است.

سیر سیاه بارلیک

قیمت اصلی 178.000 تومان بود.قیمت فعلی 160.000 تومان است.

کلیه محصولات بدون گلوتن :

آرد نیمه آماده نان برانچی

قیمت اصلی 189.000 تومان بود.قیمت فعلی 170.000 تومان است.

رشته آش بدون گلوتن

68.000 تومان
رژیم بدون گلوتن

گلوتن چیست ؟

گلوتن نام پروتئینی میباشد که در تولید و فراهم کردن ویتامین، فیبر و مواد معدنی نقش چشمگیری دارد. همچنین این پروتئین به غذاها کمک می‌کند با حفظ خاصیت ارتجاعی و رطوبت، شکل‌شان را حفظ کنند. این ماده مهم غذایی معمولا در غلاتی مثل گندم، جو و جو دوسر پیدا میشود. اما بعضی از افراد جامعه هستند که متاسفانه در جذب این ماده دچار مشکل هستند و بیماری سلیاک دارند که این نوعی بیماری خودایمنی میباشد. این افراد باید در رژیم غذایی خود، محصولاتی را مصرف کنند که فاقد گلوتن باشد.در بین غلات، گندم بیشترین مصرف را دارد. بنابراین افرادی که با بیماری سلیاک دست و پنجه نرم میکنند باید در مصرف نان بسیار دقت کنند.

رژیم بدون گلوتن

چرا گلوتن برای بعضی از افراد نامناسب است ؟

 چنانچه فرد دچار بیماری سلیاک شده باشد و نسبت به گلوتن حساسیت داشته باشد، بدن گلوتن را به عنوان یک متجاوز خارجی میبیند و به گلوتن و پوشش روده حمله میکند. این تهاجم بدنه روده را دچار آسیب میکند و کم خونی و مشکلات شدید گوارشی از عوارض آن میباشد.

رژیم بدون گلوتن

علائم ابتلا به سلیاک و حساسیت به گلوتن چیست ؟

ناراحتی گوارشی، آسیب به بافت روده‌ی کوچک، نفخ، اسهال، یبوست، سردرد، ضعف و خستگی، خارش پوست، افسردگی، کاهش وزن و بدبویی مدفوع را میتوان از علائم این بیماری دانست . البته ممکن است در بعضی از افراد، کم خونی هم جز علائم آن باشد. تشخیص این بیماری بسیار دشوار است و تقریبا ۸۰ درصد مبتلایان از وجود آن خبر ندارند. در دنیا حدود ۱ درصد از مردم دچار این بیماری هستند.

رژیم بدون گلوتن

نحوه تشخیص عدم تحمل گلوتن

ناراحتی گوارشی شایع ترین علامت تشخیص این بیماری است.

معمولا در تشخیص این بیماری از دو راه میتوان به نتیجه رسید :

۱ – آزمایش خون : آزمایش‌های خون متعددی برای بررسی وضعیت آنتی‌بادی‌ها وجود دارند. مرسوم‌ترین آنها آزمایش tTG-IgA نام دارد. اگر نتیجه‌ی این آزمایش مثبت باشد، معمولا برای اطمینان بیوپسی نیز پیشنهاد می‌شود.

۲ – بیوپسی روده‌ی کوچک: در این روش از روده‌ی کوچک نمونه‌گیری می‌شود که برای بررسی صدمات احتمالی روی آن آزمایش صورت می‌گیرد.