روغن سیاه دانه تقویت مو و بسیار موثر در کاهش وزن

۷۴.۰۰۰ تومان

✔️ روغن سیاه دانه از فرآیند عصاره گیری از سیاهدانه تهیه شده است

✔️ ترکیبات: عصاره خالص سیاهدانه و بدون پایه

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ ویژگی: کمک به درمان پسوزیاریس، جلوگیری از ریزش مو، کنترل قند خون

✔️ رنگ: مشکی

✔️ ماندگاری: بیش از 2 سال

✔️ حجم: 50 سی سی

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

🔰 خرید روغن خوراکی سیاه دانه :

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید “روغن سیاه دانه” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

روغن سیاه دانه تقویت مو و بسیار موثر در کاهش وزن

روغن سیاه دانه یک ماده گیاهی است که از گیاه Nigella sativa  گرفته می شود که بومی شرق اروپا و غرب آسیاست. روغن سیاه دانه به دلیل خواص درمانی قدرتمند خود معروف است. این روغن یک داروی طبیعی است که مردم از آن برای درمان بیماری های مختلفی استفاده می کنند از جمله: سردرد، کمردرد، فشار خون بالا، عفونت، التهاب و همچنین فواید علمی اثبات شده ای در زمینه سلامتی و زیبایی دارد که به مدد آنتی اکسیدانهای فراوانی و سایر ترکیبات زیست فعال آن است. در این مقاله به ده مورد از فواید تجربی روغن سیاه دانه می پردازیم.

به دلیل کیفیت بالای محصول و همچنین تولید بدون پایه ، روغن سیاه دانه ارائه شده علاوه بر مصرف موضعی، به صورت خوراکی نیز میتواند مصرف شود.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 فرآیند عصاره گیری از سیاهدانه
پایه روغنی 🔰 بدون پایه
رنگ 🔰 مشکی
طبع 🔰 گرم و خشک
مناسب جهت 🔰 کمک به درمان پسوزیاریس، جلوگیری از ریزش مو، کنترل قند خون

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

✔️ سیگاری هستید ؟ روغن خوراکی سیاه دانه را فراموش نکنید :

منبع این خبر، وب سایت خبری ایسنا میباشد :

طی تحقیقات انجام شده توسط اطبا طب سنتی آن ها به این نتیجه رسیده‌اند که ترکیبات سیاه‌دانه به گونه ای است که میتواند اثرات نامطلوب نیکوتین را کاهش دهد. نیکوتین به عنوان عنصر اصلی گیاه تنباکو تاثیرات زیادی بر روی عروق قلبی و مغزی میگذارد و آن ها را درگیر می‌کند و ریخت و شیمی سلول‌های مغز را تغییر می‌دهد. نیکوتین با اثر بر گیرنده‌هایی به نام استیل کولین بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می‌گذارد.

برای کاهش اثرات نامطلوب این ماده مضر، راه های زیادی است که یکی از آن ها استفاده از گیاهان دارویی میباشد. استفاده از روغن گیاه سیاه دانه که نام علمی آن “نایجلا ساتیوا” میباشد، یکی از روش های مهم کاهش اثرات ماده نیکوتین میباشد.

به‌منظور بررسی تاثیرات این گیاه دارویی بر جلوگیری از مرگ برنامه‌ریزی‌شده سلول‌های عصبی توسط ماده شیمیایی نیکوتین، محققانی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با همکاری موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی این شهر تحقیقی را انجام داده‌اند که نتایج آن اخیراً منتشر شده است.

آن‌ها در این پژوهش، تأثیر روغن سیاه‌دانه را بر بقای سلول‌های بافت عصبی بدن و جلوگیری از قطعه‌قطعه شدن DNA و آپوپتوز سلولی مورد ارزیابی علمی قرار داده‌اند.

نتایج این مطالعه ما نشان داد که روغن سیاه‌دانه، می‌تواند جلوی مرگ سلولی ناشی از نیکوتین را در سلول‌های شبه نورون مغز بگیرد و این کار را از طریق مهار تولید NO و سنتز سیتوکین‌های التهابی انجام می‌دهد.

به گفته حسین ژاله، محقق مرکز تحقیقات پیشگیری سوءمصرف مواد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و همکارانش، «نتایج ما نشان داد که غلظت ۱۰۰ میلی‌مولار نیکوتین موجب کاهش زنده ماندن سلولی و افزایش سمیت سلولی، تولید NO، غلظت سیتوکین‌های التهابی و تکه‌تکه شدن DNA می‌شود. اما روغن سیاه‌دانه این اثرات سمی را مهار کرده و منجر به افزایش زنده ماندن سلول‌ها و کاهش سمیت سلولی می‌شود».

منبع خبر : https://www.isna.ir/news/1400111208686/

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

باعث کاهش آکنه می شود

برخی تحقیقات نشان می دهند که روغن سیاه دانه برای بیماری های پوستی از جمله آکنه مفید است. این میتواند به دلیل خواص ضد میکروبی و ضد التهابی روغن سیاه دانه باشد. بر اساس نتایج یک تحقیق، وقتی افراد لوسیونی حاوی روغن سیاه دانه را به پوست دارای آکنه مالیدند، در مدت دو ماه آکنه های بسیار کمتری را شاهد بودند. به طور مشابه، در مطالعه بر روی ۶۰ شرکت کننده ای که از ژل موضعی حاوی روغن سیاهدانه به مدت شصت روز و روزی دوباره استفاده کرده بودند، ۷۸ درصد کاهش را در شدت آکنه ها مشاهده شده که در مقایسه با گروه کنترل بهبودی چشم گیری حاصل شده است

به درمان پسوریازیس کمک می کند

جالب است که برخی مطالعات دریافته اند که روغن سیاه دانه به درمان پسوریازیس که یک بیماری التهابی مزمن بوده و باعث پوسته پوسته شدن پوست می شود کمک میکند. در آزمایش بر روی حیوانات مشخص شد که استفاده از روغن سیاه دانه بر روی پوست التهاب و علایم پسوریازیس را در موشها کاهش می دهد. در تحقیق کوچکی بر روی دوازده نفر که از روغن گیاهی حاوی روغن سیاه دانه و روغن زیتون، روغن درخت چای، کره کاکائو و ویتامین های آ و ب ۱۲ استفاده کرده بودند مشخص شد که ۸۳ درصد از شرکت کنندگان بعد از یک دوره درمان ۱۲ هفته ای کاهش ۷۵ درصدی را در شدت بیماری پسوریازیس تجربه کردند. باید توجه داشت که در این آزمایش از روغن سیاه دانه به همراه ترکیبات دیگر استفاده شد، بنابراین مشخص نیست آیا سیاه دانه به تنهایی در درمان موثر بوده یا خیر.

به درمان زخم کمک می کند

روغن سیاه دانه حاوی ترکیبی به نام تیموکینون است که باعث تحریک رشد بافتها و بهبود درمان زخم می شود. تحقیق بر روی حیوانات نشان می دهد تیموکینون به دلیل تاثیرات ضد التهابی، آنتی اکسیدان و ضد میکروبی در  درمان سوختگی و زخمهای دیابت  موثر است. برای مثال در تحقیق بر روی حیوانات معلوم شد که عصاره سیاه دانه به درمان زخم موش هایی که دچار دیابت بودند کمک زیادی می کند. همچنین در تحقیقی دیگر نشان داده شد که مصرف روغن سیاه دانه به تنهایی یا در ترکیب با عسل سرعت درمان زخم را در موشها بالا می برد. همچنان تحقیقات بیشتری برای آگاهی از تاثیر تیموکینون در روغن سیاه دانه  بر بهبود زخم در انسانها مورد نیاز است.

روغن سیاه دانه باعث تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو می شود

روغن سیاه دانه به مدد خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی خود در محصولات مراقبتی مو از جمله ماسک ها و شامپوها موجود است. با آنکه بسیاری از این محصولات ادعا می کنند که باعث درخشش، قدرت، استحکام، پرپشتی و بهبود بافت مو میشوند تحقیقات کمی در مورد فواید روغن سیاه دانه برای مو موجود است. اما در تحقیقی در سال ۲۰۱۴ مشاهده شد که روغن نارگیل در ترکیب با روغن سیاه دانه باعث افزایش رشد مو در افرادی شده است که سه بار در روز از این ترکیب بر روی پوست سر خود استفاده کرده اند. به طور مشابه تحقیق بر روی ۹۰ نفر نشان می دهد که روغن های مو که شامل ترکیبی از روغن سیاه دانه و سایر ترکیبات گیاهی است به شدت باعث کاهش ریزش مو بعد از ۹۰ روز شده است.

به درمان برص کمک می کند

برخی تحقیقات نشان می دهند که روغن سیاه دانه در درمان برص مفید است. برص باعث از دست رفتن رنگدانه های پوست می شود. ۶ ماه استفاده  روزانه از کرمی حاوی روغن سیاه دانه و هر روز دو بار در ۳۳ نفر باعث بهبود رنگدانه های پوست دست، صورت، و ناحیه تناسلی شد. همچنین در تحقیقی دیگر بر روی ۵۲ نفر بعد از ۶ ماه استفاده از روغن سیاه دانه اندازه نواحی دچار برص بخصوص در قسمت بازوها، باسن، سر و گردن به طرز چشمگیری کاهش یافت. محققان می گویند اثرات روغن سیاه دانه ممکن است به دلیل توانایی آن در پخش ملانین در سطح پوست باشد. ملانین یک نوع رنگدانه طبیعی موجود در مو، پوست و چشم هاست.

باعث کاهش التهاب می شود

تحقیقات نشان می دهند که روغن سیاه دانه یک ضد التهاب قوی است. برخی تحقیقات نشان می دهند که التهاب باعث بیماری های مزمن زیادی مانند دیابت نوع دو، بیماری قلبی و سرطان می شود. بر اساس مطالعات انجام شده مصرف روغن سیاه دانه نشانگرهای التهابی را کاهش و میزان آنتی اکسیدان موجود در خون را بالا می برد. در تحقیقی درگیر محققان دریافتند که مکملهای حاوی سیاه دانه پروتئین واکنشی C و مالون دی آلدئید را در خون پایین می آورد. این دو پروتئین نشانگرهای التهابی و استرسی اکسایشی در بدن هستند.

باعث کاهش وزن می شود

با آنکه نحوه دقیق عملکرد روغن سیاه دانه مشخص نیست اما ظاهرا باعث کاهش وزن و چربی بدن می شود. در تحقیقی، بر روی اثر روغن سیاه دانه در ۸۴ زن مبتلا به چاقی آزمایش شد. زنانی که به مدت ۸ هفته روزانه ۳ گرم روغن سیاه دانه را مصرف کرده و یک رژیم کم کالری داشتند کاهش چشمگیری را در وزن بدن و چربی دور شکم خود نسبت به کسانی که تنها رژیم کم کالری داشتند، شاهد بودند. تحقیقی دیگر بر روی ۴۵ زن دارای اضافه وزن یا چاق نشان داد که مصرف روزانه ۲۰۰۰ میلی گرم از روغن سیاه دانه به مدت ۸ هفته باعث کاهش اشتها و شاخص توده بدنی، وزن، دور کمر و چربی بدن شده است.  به علاوه مکملهای سیاه دانه میتواند وزن بدن، شاخص توده بدنی و چربی دور شکم را کاهش دهد.

باعث کنترل قند خون می شود

برخی تحقیقات نشان می دهند که روغن سیاه دانه برای تثبیت قند خون مفید است. در تحقیقات انجام شده مشخص شده که مصرف روغن سیاه دانه باعث ارتقای چند نوع از شاخص های کنترل قند خون از جمله سطح انسولین و قند خون ناشتا و قند خون بعد از مصرف غذا می شود. همچنین مصرف روغن سیاه دانه باعث کاهش هموگلوبین A1C می شود که برای سنجش قند خون طولانی مدت بکار می رود.

باعث کاهش علائم اگزما می شود

مطالعات فراوانی دریافته اند که روغن سیاه دانه علایم اگزما که یک بیماری پوستی است و در آن پوست دچار خشکی و خارش می شود را کاهش می دهد. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد معلوم شد که روغن سیاه دانه به اندازه کرم بتامتازون موثر است. بتامتازون نوعی کورتیکواستروئید است که در صورت مصرف روزانه دو بار به مدت ۴ هفته اگزمای دست را بهبود می بخشد. همچنین در آزمایش بر روی حیوانات  مشخص شد که مصرف خوراکی و موضعی تیموکینون باعث کاهش التهاب و بهبود علائم اگزما در موشها می شود. روغن سیاه دانه همچنین به درمان زخم و محافظت از آن در برابر باکتریهای آسیب زا کمک می کند.

به جلوگیری از سندروم متابولیک کمک می کند

تحقیقات نشان می دهند که روغن سیاه دانه به جلوگیری از سندروم متابولیک کمک می کند. سندروم متابولیک مجموعه شرایطی است که ریسک ابتلا بیماری قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع دو را افزایش می دهد. در تحقیقی بر روی ۵۵ نفر مبتلا به فشار خون بالا، به مدت هشت هفته و روزی دوبار، دو و نیم میلی گرم روغن سیاه دانه به افراد داده شد. در انتهای تحقیق افرادی که روغن سیاه دانه دریافت کرده بودند نتایج مثبت زیادی گرفتند. آنها شاهد کاهش فشار خون دیاستولی، کلسترول کلی، کلسترول بد و قند خون ناشتا بودند که همگی از مولفه های سندروم متابولیک می باشند. تحقیقات دیگری نیز نشان داد که روغن سیاه دانه با کاهش چربی دور شکم، پایین آوردن قند خون و بهبود کلسترول و فشار خون، فاکتورهای خطر مربوط به سندروم متابولیک را کاهش می دهد. اما به خاطر داشته باشید که رژیم غذایی کامل و سبک زندگی فعال بهترین عوامل بازدارنده سندروم متابولیک می باشند. مکملهایی چون مکمل سیاه دانه در کنار سبک زندگی سالم، موثر واقع می شوند.

خلاصه:

روغن سیاه دانه یک ماده گیاهی قوی است که فواید زیبایی برای سلامتی و زیبایی دارد. باعث کاهش التهاب، پایین آمدن قند خون، بهبود پوست و مو و کنترل وزن می شود. همچنین ارزان قیمت بوده و در اکثر داروخانه ها و فروشگاهها موجود است.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

طریقه مصرف روغن سیاه دانه:

✔️ میزان مصرف خوراکی در سرد مزاجان تا ۸ گرم در روز و در گرم مزاج ها تا ۲ گرم است.

✔️ برای درمان سینوزیت روزانه یک قطره داخل هر بینی چکانده شود.

✔️ برای تقویت مو نیم ساعت تا ۲ ساعت قبل از حمام بر روی سر ماساژ داده شود.

✔️ جهت تقویت قوای جنسی بعد از استعمال نوره (واجبی سنتی) بر روی ناحیه تناسلی ماساژ داده شود.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

منبع :

https://www.healthline.com/health/food-nutrition/black-seed-oil-benefits

4 دیدگاه برای روغن سیاه دانه تقویت مو و بسیار موثر در کاهش وزن

 1. صابری

  من برای تقویت موهای دخترم استفاده میکنم راضی ام

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   خوشحالیم از رضایت شما
   ان شاالله دختر گلتون موهای پرپشتی خواهد داشت

   سالم باشید

 2. مالک تأیید شده 0930007 (خریدار محصول)

  سلام . من این روغن رو تهیه کردم ، میشه خوراکی هم استفاده کرد ؟؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله کیفیت ارائه شده خوراکی هست که هم بصورت خوراکی و هم بصورت موضعی قابل استفاده س
   سالم باشید

 3. 989379472523

  ببخشید برای رفع سفیدی این محصول مناسبه یا روغن هلیله؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله بسیار موثره
   فقط مدت زمان اثربخشی یکم طولانیه
   سالم باشید

 4. فرداد

  این روغن خالصه ؟یعنی کاملا به رنگ سیاهه؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله از روش پرس سرد بدون هیچ پایه ای استخراج میشه
   کاملا سیاه نیست و مایل به قهوه ای تیره س
   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ترکیبات: عصاره خالص سیاهدانه
 • بهترین کاربرد: استفاده موضعی و خوراکی
 • ویژگی: مفید جهت رفع لک های صورت و تقویت قوای جنسی، تسکین درد مفاصل
 • رنگ: مشکی
 • ماندگاری: بیش از 2 سال
 • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
 • مناسب برای: آقایان و بانوان
 • حجم: 60 سی سی
 • پایه روغنی: بدون پایه روغنی