روغن کتان کاهش چشمگیر فشار خون و سلامت پوست

۶۸.۰۰۰ تومان

✔️ روغن کتان از فرآیند روغنگیری به روش پرس سرد از تخم کتان تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن تخم کتان خالص و بدون پایه

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ رنگ: زرد

✔️ حجم: 50 سی سی

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

دسته:

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

توضیحات

🔰 خرید و فواید روغن کتان

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید “روغن کتان” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

روغن کتان کاهش چشمگیر فشار خون و سلامت پوست

بذر کتان به دلیل فواید زیادی که برای سلامتی دارد معروف است، که شامل تامین پروتئین و فیبر، کاهش اشتها و کمک به کنترل وزن می باشد.

با وجود فواید این چنین درخشان، تعجبی ندارد که روغن کتان نیز دارای خواص مشابهی برای سلامتی است.

روغن کتان یا روغن بزرک یا بذر کتان، از دانه های کتان که آسیاب شده و تحت فشار روغن طبیعی آن استخراج شده بدست می آید. این روغنِ تقویت کننده سلامت موارد مصرف زیادی دارد، که شامل آشپزی تا مراقبت از پوست می شود. در این مقاله به برخی از مهمترین خواص روغن کتان اشاره می کنیم و روشهایی ساده را برای برای مصرف آن ارائه می دهیم

🔰 سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است

روغن کتان، مانند بذرهای کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است که برای قلب خواص زیادی دارد. یک قاشق غذاخوری( ۱۵ میلی لیتر) از این روغن حاوی ۷.۱۹۶ میلی گرم اسید چرب امگا ۳ است. بخصوص روغن کتان دارای اسید آلفا – لینولنیک است که نوعی از اسید چرب امگا ۳ می باشد که به اجزای ریزی تبدیل شده تا انواع مختلف امگا ۳  مانند اسید چرب ایکوساپنتانوییک  و اسید چرب دوکوساهگزائنوئیک را در بدن فعال کند.

اگر شما از این دو اسید به مقدار کافی در رژیم روزانه خود نداشته باشید، اکثر متخصصان تغذیه توصیه می کنند که  مردان حداقل ۱۶۰۰ میلی گرم از اسید چرب لیپوئیک  و زنان ۱۱۰۰ میلی گرم از آن را مصرف کنند.  تنها یک قاشق غذاخوری از روغن کتان میتواند نیاز روزانه شما را به اسید لیپوئیک تامین کند.

اسیدهای چرب امگا ۳ برای سلامتی ضروری اند و باعث کاهش التهاب، بهبود سلامت قلب و محافظ از مغز در برابر پیری می شوند. اگر روغن ماهی مصرف نمی کنید یا هفته ای یک یا دو بار ماهی نمی خورید، روغن کتان مکمل خوبی برای اسیدهای چرب امگا ۳ مورد نیاز بدنتان است.

🔰 باعث کاهش رشد سلولهای سرطانی می شود

با آنکه این تحقیق محدود به آزمایش بر روی حیوانات است، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روغن کتان به کاهش رشد سلولهای سرطانی کمک می کند. در تحقیق صورت گرفته بر روی موشها به مدت ۴۰ روز به  آنها ۰.۳ میلی گرم روغن کتان داده شد. نتایج نشان داد که مصرف این روغن از انتشار سرطان و رشد تومورهای ریوی جلوگیری کرده است. در تحقیق کوچک دیگری که بر روی حیوانات انجام شده مشخص شده است که روغن کتان جلوی تشکیل توده های سرطانی را در موشهای صحرایی می گیرد. به علاوه، مطالعات آزمایشگاهی نتایج مشابهی را بدست آورده اند که نشان می دهد روغن کتان رشد سلولهای سرطان سینه را کاهش می دهد. با آنکه این تحقیقات امیدوارکننده می باشند، تحقیقات بیشتری برای اثبات این نتایج بر روی انسانها وجود دارد.

🔰 کاهش چشمگیر فشار خون

تحقیقات مختلفی نشان داده اند که روغن کتان برای سلامت قلب مفید است. در تحقیقی بین ۵۹ نفر، تاثیر روغن کتان در مقایسه با روغن کاژیره، که نوعی روغن حاوی اسیدهای چرب امگا ۶ است، ارزیابی شد. در این تحقیق مصرف یک قاشق غذاخوری |( ۱۵ میلی لیتر) روغن کتان به مدت ۱۲ هفته منجر به کاهش چشمگیر فشار خون در مقایسه با روغن کاژیره شد. فشار خون بالا به سلامت قلب آسیب می رساند زیرا فشار زیادی را به قلب وارد کرده و باعث می شود با شدت بیشتری کار کند. روغن کتان همچنین باعث افزایش خاصیت ارتجاعی سرخرگها می شود. بالا رفتن سن و افزایش فشار خون معمولا باعث کاهش حالت ارتجاعی سرخرگها می شوند. این خواص به دلیل وجود مقادیر بالای اسیدهای چرب امگا ۳ در روغن کتان است و مصرف این مکمل مقدار امگا ۳ خون را بالا می برد. به علاوه تحقیقات فراوانی نشان داده اند که اسیدهای چرب امگا ۳ به سلامت قلب کمک می کنند و باعث کاهش التهاب و فشار خون می شوند.

🔰 باعث درمان یبوست و اسهال می شود

روغن کتان در درمان یبوست و اسهال موثر است. در تحقیق اخیری که بر روی حیوانات انجام شده مشخص شده است که روغن کتان به عنوان یک داروی مسهل باعث منظم شدن کارکرد روده ها شده و در عین حال باعث بند آمدن اسهال می شود. در تحقیقی دیگر به ۵۰ بیمار دارای یبوست از روغنهای کتان، زیتون و روغن معدنی داده شد. بعد از ۴ هفته، روغن کتان باعث افزایش حرکات روده و بهبود وضعیت مدفوع شد. همچنین مشخص شد که روغن کتان به اندازه ی روغن زیتون و روغن معدنی اثرگذار است. اما تحقیقات بر روی اثرات روغن کتان برای درمان یبوست و اسهال محدود به تحقیقات حیوانی است و در شرایط خاصی بر روی انسانها آزمایش شده است. برای ارزیابی تاثیرگذاری روغن کتان در بین تعداد نفرات بیشتر به مطالعات بیشتری نیاز است.

🔰 باعث بهبود سلامت پوست می شود

از جمله روغن های مناسب سلامت پوست، روغن کتان است. در تحقیقی که روی ۱۳ زن صورت گرفته به مدت ۱۲ هفته به آنها روغن کتان داده شد. در پایان تحقیق، پوست آنها نرمتر و به خوبی آبرسانی شده بود و حساسیت و قرمزی پوست در آنها کاهش یافته بود. در تحقیقی که اخیرا بر روی حیوانات انجام شده نتایج مثبت مشابهی از مصرف روغن کتان بدست آمده است. در این تحقیق به موشهایی که دچار آماس پوستی بودند به مدت سه هفته روغن کتان داده شد. مصرف روغن باعث شد علایم حساسیت پوستی از جمله قرمزی، تورم و خارش کاهش یابد. گزارشهای تجربی زیادی در مورد افزایش نرمی و لطافت پوست و کاهش حساسیت بعد از مالیدن روغن کتان بر روی پوست داده شده است.

🔰 باعث کاهش التهاب می شود

به لطف وجود اسیدهای چرب امگا ۳، مصرف روغن کتان به کاهش التهاب در برخی از افراد کمک میکند. در تجزیه و تحلیل ۲۰ مطالعه ی صورت گرفته نشان داده شده که روغن کتان در جمعیت آماری بزرگتر، تاثیری بر روی کاهش التهاب نداشته است. اما سطح پروتئین واکنشی سی را که نشانگری برای اندازه گیری میزان تورم در افراد چاق است، پایین آورده است. در تحقیقی که بر روی حیوانات انجام شده مشخص شده که روغن کتان دارای خواص ضد التهابی قوی است. برخی تحقیقات نشان می دهد که روغن کتان دارای خواص ضد التهابیِ مشابه روغن زیتون است. برای مثال در تحقیقی بر روی ۳۷ نفر مشخص شده که مکمل روغن کتان در مقایسه با روغن زیتون بر روی نشانگرهای التهابی در افراد بزرگسال با وزن طبیعی تاثیری نگذاشته است. با آنکه به نظر می رسد روغن کتان بر روی افراد به شیوه های مختلفی عمل می کند، تحقیقات بیشتری برای مشخص کردن تاثیرات آن بر روی التهاب در یک جمعیت آماری بزرگ وجود دارد.

🔰 نحوه استفاده از روغن کتان

یکی از بهترین خواص روغن کتان تنوع پذیری آن است. برای پیش غذا میتوان آن را به عنوان روغن سالادها یا در سس ها استفاده کرد. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری یا ۱۵ میلی گرم از این روغن را به اسموتی ها و شیکهای خود اضافه کنید تا با کمترین زحمت در رژیم غذایی خود روغن کتان را گنجانده باشید. به خاطر داشته باشید که روغن کتان را نباید در آشپزی کردن استفاده کرد زیرا نقطه دود بالایی ندارد و باعث ایجاد ترکیبات مضر به هنگام گرما دیدن می شود. به جز استفاده کردن از روغن کتان در غذا میتوان آن را پوست مالید تا رطوبت آن بالا برود.  برخی از افراد از روغن کتان به عنوان ماسک مو برای تقویت رشد و درخشندگی موهایشان استفاده می کنند.

🔰 نکته آخر

روغن کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است و خواص زیادی برای بدن دارد از جمله کاهش فشار خون و منظم شدن حرکات روده ای. به علاوه روغن کتان را به شیوه های مختلفی می توان استفاده کرد. میتوان آن را به عنوان جایگزینی برای سایر روغن ها در نظر گرفت، در غذا از آن استفاده کرد یا به پوست و مو مالید. مصرف یک یا دو قاشق غذاخوری روغن کتان در روز خواص زیادی بر روی سلامت عمومی بدنتان دارد.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 روغن تخم کتان خالص
پایه روغنی 🔰 بدون پایه
رنگ 🔰 زرد
طبع 🔰 گرم و خشک
مناسب جهت 🔰 فشار خون و درمان یبوست و سرشار از امگا ۳

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

منبع : ‌https://www.healthline.com/nutrition/flaxseed-oil-benefits

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “روغن کتان کاهش چشمگیر فشار خون و سلامت پوست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصول در یک نگاه
  • ترکیبات: روغن تخم کتان خالص
  • بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت مفاصل و خوراکی جهت پروستات
  • ویژگی: مفید جهت تسکین درد مفاصل و بهبود عملکرد پروستات
  • رنگ: زرد
  • ماندگاری: 2 سال
  • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
  • مناسب برای: آقایان و بانوان
  • حجم: 60 سی سی
  • پایه روغنی: بدون پایه