روغن زردچوبه برای لک صورت و تقویت مو

53.000 تومان

✔️ روغن زردچوبه از فرآیند روغنگیری زردچوبه با استفاده از روغن پایه کنجد تهیه شده است

✔️ درجه خلوص: ارگانیک

✔️ گواهی استاندار ارگانیک: PARS_CERT_08_810_01_02

✔️ رنگ: زرد روشن

✔️ حجم: ۳۰ سی سی

✔️ پایه روغنی: روغن کنجد

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه


ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن زردچوبه

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن زردچوبه برای زیبایی و بدن چیست؟

زردچوبه، از پوشاندن قرمزی گرفته تا درخشان کردن پوست و مبارزه با ریزش مو، یک ماده بسیار عالی برای مصارف زیبایی است. روغن زردچوبه، از ریشه گیاه زردچوبه گرفته می شود و درست مانند پودر زردچوبه، دارای خواص ضد آلرژی، آنتی باکتریایی، ضد قارچی و ضد انگلی است. همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است.

در زیر در مورد نحوه استفاده از روغن زردچوبه در مصارف زیبایی مطالبی را می آموزید. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید آن است که روغن های معطر را باید قبل از استفاده بر روی پوست یا مو با روغن های حامل رقیق کرد.

ترکیبات🔰 روغنگیری زردچوبه با استفاده از روغن پایه کنجد
پایه روغنی🔰 روغن کنجد
رنگ🔰 زرد روشن
طبع🔰 گرم و خشک
مناسب جهت🔰 مفید جهت تسکین درد مفاصل، بهبود شکستگی و ضرب خوردگی
روغن زردچوبه جوان کننده پوست

روغن زردچوبه که سرشار از آنتی اکسیدان است، به برطرف نمودن خطوط ریز و چین و چروک ها از روی صورتتان کمک می کند. چهار قطره از روغن زردچوبه را با چهار قاشق چایخوری روغن بادام ترکیب کنید. کمی از روغن را روی انگشتان خود بمالید و روی چین و چروک های صورتتان بمالید. با استفاده از یک دستمال روغن اضافی را پاک کنید. از این شیوه برای خداحافظی کردن با آثار پیری پوست استفاده کنید.

اگر پوست شما درخشان نیست، روغن زردچوبه به کمک شما می آید. دو قطره روغن زردچوبه را با سه قاشق غذاخوری روغن زیتون درمانی ترکیب کنید. آن را در ظرف شیشه ای ریخته و هر شب با این معجون روغنی پوست خود را ماساژ دهید. به زودی شاهد درخشندگی پوست خود خواهید بود.

روغن زردچوبه اصل و طبیعی
فواید روغن زردچوبه در مبارزه با سرطان و انواع بیماری ها

روغن زردچوبه از زردچوبه که یک ماده ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریایی، ضد مالاریا، ضد تومور، ضد رشد سلول های بدخیم سرطانی، ضد پروتوزوآ و ضد پیری است، گرفته می شود. زردچوبه از دیرباز به عنوان داروی درمانی، ادویه و ماده رنگامیزی کننده استفاده می شده است.

روغن زردچوبه یک ماده طبیعی بسیار موثر است که خواص ضد سرطانی بسیار مهمی دارد.

به درمان سرطان روده بزرگ کمک می کند

در تحقیقی که در سال 2013 توسط واحد علوم غذایی و بیوتکنولوژی دانشکده کشاورزی دانشگاه کیوتو در ژاپن انجام شد مشخص شد که ماده معطر تورمرون در روغن زردچوبه و کورکومین، که ماده فعال موجود در زردچوبه است، به مبارزه با سرطان روده بزرگ در نمونه های حیوانی کمک کرده و برای افرادی که با این بیماری دست به گریبان هستند نوید بخش می باشد. ترکیب کورکومین و تورمرون، در دوزهای بالا و پایین مانع از شکل گیری تومور می شود.

در تحقیق دیگری که در مجله بیوفاکتورز منتشر شد محققان را به این نتیجه رساند که تورمورن کاندید بسیار مناسبی برای جلوگیری از سرطان روده بزرگ است. به علاوه، آنها فکر می کنند استفاده از تورمرون در ترکیب با کورکومین یک شیوه جلوگیری طبیعی در درمان التهاب ناشی از سرطان روده بزرگ است

به مقابله با سرطان سینه کمک می کند

تحقیق منتشر شده در مجله ی بیوشیمی سلولی نشان می دهد که ماده ی معطر تورمرون موجود  در روغن زردچوبه، جلوی فعالیتهای آنزیمی ناخوشایند و انتشار MMP-9 و COX-2را در سلولهای سرطانی سینه انسان می گیرد. تورمرون همچنین به شکل چشمگیری تهاجم القایی از طرف  فعال کننده بافتی پلاژسمینوژن، انتقال  و تشکیل توده در سلولهای سرطانی سینه را می گیرد. اینکه مواد موجود در روغن زردچوبه میتوانند جلوی قابلیت های  فعال کننده بافتی پلاژسمینوژن را بگیرند بسیار حائز اهمیت است زیرا این ماده تاثیر بسزایی در گسترش تومور دارد.

باعث کاهش سلولهای سرطانی خون می شود.

در یکی از مقالاتی که در مجله ی بین المللی طب مولکولی به چاپ رسید به بررسی تاثیرات تورمرون استخراج شده از زردچوبه بر روی دی ان ای سلولهای سرطان خون انسان پرداخته شد. این تحقیق نشان داد که تورمرون باعث  القاء انتخابی مرگ سلولی برنامه ریزی شده در سلولهای سرطانی خون 4B  و HL 60 انسان می شود. اما تورمرون متاسفانه همین تاثیر مثبت را بر روی سلولهای سرطانی معده ندارد. این یک تحقیق امیدوارکننده برای درمان طبیعی سرطان خون است.

به جلوگیری از بیماری های عصبی کمک می کند

مطالعات نشان داده اند که تورمرون، که یک ترکیب زیست فعال در روغن زردچوبه است، از فعال شدن میکروگلیا ( یاخته های غیرعصبی) جلوگیری می کند. میکروگلیا دسته ای از سلولها هستند که در سرتاسر مغز و نخاع پراکنده شده اند. فعال شدن میکروگلیا نشانه بیماری مغزی است و بنابراین این واقعیت که روغن زردچوبه حاوی ترکیبی است که جلوی فعالیت آسیب رسان این سلولها را میگیرد در جلوگیری و درمان بیماری های مغزی به شدت مفید می باشد. در تحقیقی دیگر، با استفاده از نمونه های حیوانی درون سلولی و برون سلولی، نشان داده شد که ماده معطر تورمرون باعث می شود سلولهای عصبی ساقه مغز به سرعت تکثیر شوند. ماده معطر تورمرون در روغن زردچوبه، شیوه طبیعی و  امیدبخشی برای حمایت از تولید مجدد این سلولها برای درمان بیماری های عصبی از جمله بیماری پارکینسون، آلزایمر، صدمات وارده به نخاع، و سکته مغزی است.

باعث درمان بیماری صرع می شود

خواص ضد تشنجی روغن زردچوبه و سسکوییترپنوئیهای آن قبلا بر روی موشها و گورخرماهی هایی که تحت داروهای شیمایی دچار تشنج شده اند،  آزمایش شده است. تحقیقات جدیدتر در سال 2013 نشان داده اند که ماده معطر تورمرون دارای خواص ضد تشنجی در موشهای تشنج کرده است. تورمرون همچنین توانست الگوهای  رفتاری دو ژن مرتبط با تشنج را در گورخرماهی تعدیل کند.

در کاهش مشکلات آرتروزی و مفصلی کمک میکند

زردچوبه از دیرباز در طب آیورودای چین و هند برای درمان آرتروز استفاده می شده است زیرا ترکیبات فعال موجود در زردچوبه سیتوکین و آنزیم های التهابی را مسدود می کنند. برای همین است که به عنوان یکی از بهترین روغن های موجود برای آرتروز شناخته شده است. مطالعات صورت گرفته توانایی زردچوبه در کاهش درد، التهاب و خشکی مفاصل در آرتروز و پوکی استخوان را نشان داده اند. در یکی از تحقیقات منتشر شده در مجله کشاورزی و شیمی غذا، خواص ضد آرتروزی روغن زردچوبه ارزیابی شد و نشان داده شد که  مصرف روغن زردچوبه خالص به مقدار 5000 میلی گرم در روز به شکل خوراکی، بیشترین خواص ضد التهابی را بر روی مفاصل حیوانات آزمایش شده داشته است.

باعث ارتقای سلامت کبد می شود

زردچوبه در دنیای طب کل نگر، به توانایی اش در بهبود سلامت کبد معروف است. کبد مهمترین اندام تصفیه کننده سموم است و وضعیت آن بر روی سلامت کل بدن تاثیر می گذارد. مطالعات نشان می دهند که زردچوبه محافظ کبد است که به دلیل خواص ضد التهابی آن می باشد. برخی از تحقیقات منتشر شده در مجله ی طب جایگزین و مکمل بی ام سی به طور خاص متوترکسات را بررسی کرده است، متوترکسات یک ماده ی  ضد متابولیت است که به طور گسترده برای درمان سرطان و بیماری های خودایمنی و سمی شدن کبد بکار می رود. در این تحقیق نشان داده شد که زردچوبه از کبد دربرابر سموم ناشی از متوترکسات محافظت کرده و آن را تصفیه می کند. این واقعیت که زردچوبه میتواند در برابر چنین ماده شیمیایی  از کبد محافظت کند، نشان دهنده ارزش این ماده است.  به علاوه مطالعه بر روی حیوانات نشان داده است که آنزیمهای آنتی اکسیدانی در خون و سرم آنها بعد از مصرف روغن زردچوبه افزایش یافته است. روغن زردچوبه همچنین تاثیر بسزایی در آنزیمهای آنتی اکسیدانی موجود در بافت کبد موشها بعد از 30 روز درمان داشته است. همه اینها نشان می دهد که چرا زردچوبه در درمان و محافظت از کبد مفید است.

باعث درمان افسردگی و اضطراب می شود

روغن زردچوبه یک ماده آرامبخش قوی است و تحقیقات نشان داده اند که میتواند علیه دو بیماری روانی رایج یعنی افسردگی و اضطراب غلبه کند. این روغن به عنوان ماده ای موثر برای درمان افسردگی و اضطراب، میتواند خلق و خو و احساسات مثبت را تقویت کند.

در تحقیقی که در سال 2014 بر روی 56 بیمار با اختلال افسردگی شدید انجام  و نتایج آن در مجله ی اختلالات هیجانی منتشر شده نشان داده شده که مکملهای حاوی کورکومین  BCM-95 نه تنها به شکل موفقیت آمیزی علایم افسردگی را کاهش داده اند، بلکه به عنوان یک عامل ضد اضطرابی در زمان استفاده در یک دوره هشت هفته ای عمل کرده اند. کورکومین BCM-95 به شکل مصنوعی از ترکیب کورکومین و روغن زردچوبه و بدون افزودنی های ترکیبی دیگر تولید می شود.  در تحقیق دیگری که در سال 2018 به چاپ رسیده به تاثیرات کورکومین BCM-95 و زعفران در 123 نفر مبتلا به اختلال افسردگی شدید پرداخته شده است. در این تحقیق مشخص شد افرادی که دوبار در روز دوز پایینی ( 250 میلی گرم ) از کورکومین BCM-95 و دوز بالایی ( 500 میلی گرم ) از BCM-95 یا ترکیبی پایینی ( 15 میلی گرم) از کورکومین و زعفران را به مدت 12 هفته مصرف کرده اند علایم افسردگی شدید و اضطراب در آنها به شدت پایین آمده است.

باعث تسکین سرماخوردگی می شود

روغن زردچوبه ضد التهاب و آنتی باکتریال است و برای درمان گرفتگی بینی و سرماخوردگی مفید می باشد. کافی است چند قطره روغن زردچوبه را به کاسه ای آب داغ اضافه کرده و بخار آن را استنشاق کنید تا بلافاصله گرفتگی بینی تان برطرف شود. استنشاق روغن زردچوبه به مبارزه با باکتری هایی که باعث سرماخوردگی می شوند، کمک می کند.

باعث بهبود سلامت پوست می شود.

آیا روغن زردچوبه برای صورت مفید است؟ قطعا میتواند مفید باشد. فواید روغن زردچوبه برای پوست چیست؟ بسیاری از افراد از روغن زردچوبه برای روشن شدن پوست استفاده می کنند، که ایده خوبی است زیرا استفاده از زردچوبه باعث کاهش تولید بیش از حد رنگدانه های پوستی و چین و چروک و خطوط ظریف می شود. زردچوبه با دارا بودن خواص ضد التهابی و آنتی باکتریایی، به عنوان درمان طبیعی آکنه بکار می رود.

منشا گیاهی روغن زردچوبه و ترکیبات شیمیایی آن

زردچوبه دقیقا چیست؟ زردچوبه یک گیاه علفی پایا از خانواده زنجبیل است. گیاه زردچوبه تا ارتفاع سه پا رشد می کند و گلهای زردرنگی دارد. ریشه آن به رنگ نارنجی روشن است و پوسته ای نازک و قهوه ای رنگ دارد. بومی جنوب هند و اندونزی است و در جزایر اقیانوس هند کاشته می شود. روغن زردچوبه از ریشه های زیرزمینی آن گرفته می شود. روغن زردچوبه عمدتا از طریق تقطیر با بخار آب یا دی اکسید کربن و ماده حلال هگزان بدست می آید. بهتر است روغن زردچوبه ای را تهیه کنید که توسط دی اکسید کربن استخراج شده باشد. رنگ روغن زردچوبه زرد است و بوی جالبی دارد که شیرین و چوبی بوده و نت هایی از بوی ادویه دارد. فراوان ترین ماده موجود در روغن زردچوبه ماده ی معطر تورمرون ( 25.3 درصد ) آ – تورمرون ( 18.3 درصد ) و کرلون( 12.5 درصد) است. سایر ترکیبات موجود در آن عبارتند از کاریوفیلن(2.26 درصد )، یوکالیپتول ( 1.60 درصد ) و آ-فلاندرین 0.42 درصد). این ترکیبات در روغن زردچوبه در مقابله با بسیاری از بیماری ها به شدت تاثیرگذار می باشند.

تاریخچه روغن زردچوبه و حقایقی جالب در مورد آن

استفاده از زردچوبه به 4000 سال پیش و فرهنگ ودایی هند برمیگردد، و از آن در آشپزی برای مراسمات مذهبی استفاده میشده است. احتمالا زردچوبه در سال 700 قبل از میلاد به چین، 800 قبل از میلاد به شرق آفریقا و 1200 قبل از میلاد به غرب آفریقا و در قرن 18 به جاماییکا رسیده است.  در سال 1280 مارکوپولو زردچوبه را توصیف کرد و از اینکه دارای خواصی مشابه با زعفران بود متاثر شد. این گیاه در قرون وسطی زعفران هندی نامیده می شد زیرا رنگی نارنجی – زرد داشت.

بر اساس رساله های پزشکی سانسکریت و طب آیورودا، زردچوبه تاریخچه ای طولانی درمصارف پزشکی جنوب آسیا داشته است. روغن زردچوبه به عنوان ماده ای گندزدا و برای درمان آکنه و موی زاید در زنان استفاده می شده است. همچنین میتوانید برای بیماری های مرتبط با پوست سر مانند خشکی و شوره سر، چند قطره روغن زردچوبه را با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل ترکیب کنید.  امروزه زردچوبه به شکل گسترده در نواحی استوایی کشت می شود و در فرهنگها و کشورهای مختلف اسامی متفاوتی دارد. واژه زردچوبه از کلمه لاتین terra merita ( به معنی خاک ارزشمند) گرفته شده که اشاره به رنگ زردچوبه دارد که شبیه به رنگدانه های معدنی است.

سایر خواص روغن زردچوبه

در ماسک های صورت

اضافه کردن چند قطره روغن زردچوبه به ماسک صورت، بدون داشتن عوارض جانبی به آن خواص آنتی باکتریایی می بخشد.

تسکین التهاب 

رنگینه ی زرد موجود در زردچوبه یک ترکیب طبیعی ضد التهابی است بنابراین روغن زردچوبه باعث کاهش آنی التهاب می شود. با اضافه کردن چهار تا پنج قطره روغن زردچوبه به روغن پایه ای چون نارگیل، جوجوبا یا روغن زیتون، یک معجون ضد التهابی درست کنید. این روغن را به موضع درد بمالید.

استفاده از روغن زردچوبه برای برای خشک کردن آکنه

می توانید روغن زردچوبه  را در ترکیب با روغن حامل بر روی جوش بمالید. این روغن که خواص ضد قارچی و گندزدایی دارد، جوش ها را خشک می کند و جلوی انتشار آن ها را می گیرد.

برای درمان ترک پا

روغن زردچوبه که عنصر شفابخش بسیار عالی است، به شکل موثری در درمان ترک پا عمل می کند. چند قطره روغن زردچوبه را به دو قاشق غذاخوری روغن کرچک یا روغن نارگیل اضافه کنید و قبل از خواب به کف پای خود بمالید. انجام مرتب این کار به نرمی پاشنه پا کمک می کند.

مبارزه با شوره سر با روغن زردچوبه

ماساژ دادن سر با روغن زردچوبه باعث خلاص شدن از شر مشکلات شوره می شود. اگر چند قطره روغن زردچوبه را به روغن موی خود اضافه کنید به آن خواص ضد میکروبی بخشیده و شوره سر را کاهش می دهید

جلوگیری از ریزش مو

در صورتی که به علت عفونت قارچی دچار ریزش مو هستید روغن زردچوبه به درد شما می خورد. خاصیت ضد قارچی زردچوبه عفونت را از پوست سر شما پاک می کند و به ریزش مو پایان می دهد. روغن زردچوبه را به روغن موی خود اضافه کرده و مو و پوست سر خود را با آن ماساژ دهید و در مدت چند هفته عفونت قارچی پوست سرتان از بین می رود. ( البته به شدت عفونت بستگی دارد )

درمان بیماری های پوست سر

روغن زردچوبه می تواند پوست سر را از شوره، عفونت قارچی و خارش رها کند. خواص ضد میکروبی و ضد التهابی زردچوبه باعث سالم شدن پوست سر می شود.

برای محو کردن جای قرمزی و زخم

معمولا از زردچوبه در کرم های ضد لک استفاده می شود. وقتی روغن زردچوبه به طور مکرر استفاده شود پوستی بی لک و بدون قرمزی خواهید داشت.

طریقه مصرف روغن زردچوبه

بطور کلی روغن زردچوبه در مصارف مختلف کاربرد دارد و می توان هر روز آن را بدون عوارض جانبی استفاده کرد.  روغن زردچوبه را می توانید به اشکال زیر استفاده کنید:

✦ برای درمان استرس و رایحه درمانی : دو تا سه قطره از روغن زردچوبه را بو کنید.

✦ برای پوست : یک یا دو قطره روغن زردچوبه را به شوینده صورت، لوسیون بدن، سرم ها و ماسک صورت اضافه کنید تا به آن ها خواص ضدعفونی کننده و ضد التهابی داده باشید. و یادتان باشد که جلوی تشکیل بیش از حد رنگدانه های پوستی را می گیرد.

✦ برای مصارف خارجی، از جمله التهاب و درمان درد : با رقیق کردن پنج قطره روغن زردچوبه با پنج قطره روغن حامل ( روغن جوجوبا یا نارگیل)  یک روغن ماساژ تهیه کرده و روی موضوع درد بمالید.

✦ برای مصارف داخلی : تنها روغن های بسیار با کیفیت باید برای مصارف داخلی استفاده شود، روغنی که 100 درصد خالص باشد. یک قطره روغن زردچوبه را به آب اضافه کنید یا یک قطره روغن زردچوبه را  با یک قاشق چایخوری عسل یا اسموتی ترکیب کنید. این یک جایگزین ساده برای استفاده از کپسول زردچوبه است.

✦ دقت داشته باشید همیشه روغن زردچوبه را در مکانی خنک و تاریک نگه دارید.

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

خطرات و هشدارها

روغن زردچوبه را نباید غیررقیق در ناحیه چشم یا اندام های غشایی بکار برد. روغن زردچوبه را نخورید مگر آنکه از شخص قابل اعتمادی خریده باشید. قبل از مالیدن هر گونه روغنی به پوست، همیشه بعد از رقیق کردن آن با روغن حامل مقدار کمی از آن را روی پوست بمالید.

اگر باردار هستید، دارو مصرف می کنید، شیر می دهید یا تحت درمان هستید یا مشکلات خونریزی، مشکلات مثانه، دیابت، نازایی، کمبود آهن، یا بیماری های هورمونی دارید از جمله سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، آندومتریوز یا فیبروز رحم، با پزشک خود قبل از مصرف صحبت کنید. زردچوبه با داروهایی که باعث کاهش لخته خون می شوند تداخل می کند. قبل از هر گونه عمل جراحی حداقل دو هفته از مصرف ترکیبات زردچوبه خودداری کنید.

آیا روغن زردچوبه سمی است؟

اگر درست استفاده نشود سمی است. همچنین باید مطمئن شوید که روغن زردچوبه 100 درصد خالص خریده اید. به طور کلی زردچوبه عوارض جانبی خاصی ندارد. اما برخی از افراد بعد از مصرف مکمل های زردچوبه دچار معده درد، حالت تهوع، اسهال یا سرگیجه شده اند.

یکی دیگر از عوارض منفی استفاده از زردچوبه رنگی کردن لباس ها و پوست است که به شکل پودر یا روغن تفاوتی نمی کند. روغن زردچوبه زردرنگ است و به طور دائمی باعث رنگ گرفتن لباستان می شود. همچنین موقتا پوستتان را زرد رنگ می کند. بعد از چند بار شستن رنگ آن از پوستتان پاک می شود. پاک کردن موضع رنگی شده با روغن نارگیل یا آب لیمو به پاک شدن لک کمک می کند. روغن زردچوبه، مانند بسیاری از روغن های دیگر، باعث حساس تر شدن پوست تان به اشعه فرابنفش می شود. به طور کلی، روغن های معطر را باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه دارید.

منبع:

https://www.femina.in/beauty/skin/10-beauty-benefits-of-turmeric-essential-oil-42773.html

https://draxe.com/essential-oils/turmeric-essential-oil/

نظرات (1)

1 دیدگاه برای روغن زردچوبه برای لک صورت و تقویت مو

  1. ناشناس

    برا بواسیر و شقاق میشه استفاده کرد؟ بدون بو و خالص هست؟

    • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

      با سلام بله میتونید استفاده کنید اما محصولات دیگه ای مثل رون قورباغه و زرده تخم مرغ مؤثرترن سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *