روغن گردو مناسب پوست و کاهش فشار خون

۶۸.۰۰۰ تومان

✔️ روغن گردو از فرآیند روغنگیری به روش پرس سرد از مغز گردو تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن گردو خالص و بدون پایه

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ ویژگی: تقویت سلامت پوست، کاهش التهاب پوست، کاهش فشار خون و مناسب کلسترول

✔️ رنگ: زرد

✔️ حجم: ۵۰ سی سی

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

دسته:

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

🔰 خرید روغن گردو :

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید ” روغن گردو ” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

روغن گردو مناسب پوست و کاهش فشار خون

روغن گردو از طریق پرس گردو تهیه می شود. این روغن دارای طعمی خوب و ترکیبات مغذی می باشد از جمله اسیدهای چرب غیراشباع شده و ترکیبات گیاهی به نام پلی فنول ها. خوردن روغن گردو باعث سلامت قلب و پایین آمدن قند خون شده و خواص ضد سرطانی دارد. اما بیشتر تحقیقات بر روی گردو و نه روغن گردو انجام شده است. در این مقاله به هفت خاصیت روغن گردو اشاره میکنیم.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 روغنگیری به روش پرس سرد از مغز گردو
پایه روغنی 🔰 بدون پایه
رنگ 🔰 زرد
طبع 🔰 گرم و خشک
مناسب جهت 🔰 تقویت سلامت پوست، کاهش التهاب پوست، کاهش فشار خون و مناسب کلسترول

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

🔰 باعث تقویت سلامت پوست می شود

از جمله روغن های مناسب پوست می توان به روغن گردو اشاره کرد. مواد مغذی موجود در روغن گردو باعث تقویت سلامت پوست می شود. یک قاشق غذاخوری ( ۱۳.۶) گرم از روغن گردو دارای بیش از ۸ گرم یا ۵ برابر مصرف رژیم غذایی مرجع و یک نوع اسید چرب امگا۳ به نام اسید آلفا لینولنیک می باشد. در بدن شما اسید آلفا لینولنیک به زنجیره های بلندتری از اسیدهای چرب امگا۳ به نام اسید ایکوزاپنتانوئیک و اسید دوکوزاهگزانوئیک تبدیل می شود که به شکل گیری ترکیبات ساختاری پوست شما کمک می کند. برای همین است که امگا۳ موجود در روغن گردو، باعث تقویت پوست، مقابله با اختلالات التهابی پوست و بهبود روند درمان زخم می شود. به علاوه روغن گردو دارای مقادیر زیادی از اسیدهای چرب امگا۶ اسید لینولئیک است که مهمترین اسید چرب موجود در لایه بیرونی پوست شما می باشد. به طور خلاصه مصرف روغن گردو میزان دریافت اسیدهای چربی که برای پوستتان ضروری اند را بالا می بر.

🔰 باعث کاهش التهاب می شود

اضافه کردن روغن گردو به رژیم غذایی باعث کاهش التهابات مزمن می شود. التهاب مزمن در ارتباط با بیماری قلب، برخی سرطانها و سایر بیماریهاست. در یک مطالعه ۶ هفته ای بر روی ۲۳ فرد بزرگسال با کلسترول بالا که از اسید آلفا لینولنیک، مهمترین اسید چرب موجود در روغن گردو استفاده کرده بودند، مشخص شد که تولید پروتئینهای التهاب زا در بدنشان کاهش یافت. گردو همچنین سرشار از پلی فنولهایی به نام الاگیتانین است که باکتری های موجود در روده شما آن را به برخی ترکیبات مفید دیگر تبدیل می کند. این ترکیبات دارای خواص ضدالتهابی هستند و به عنوان آنتی اکسیدانهایی عمل می کنند که با آسیب سلولی رادیکالهای آزاد مقابله می نمایند. این موضوع توضیح می دهد که چرا در مطالعات آزمایشگاهی محققان به این نتیجه رسیده اند که روغن گردو میتواند با التهاب مقابله کرده و فعالیت آنتی اکسیدانی سلولها را افزایش دهد.

🔰 به کاهش فشار خون کمک میکند

روغن گردو به پایین آوردن فشار خون بالا که یکی از فاکتورهای بیماری قلبی است کمک می کند. مطالعات نشان می دهند که رژیم هایی که حاوی گردو در خود می باشند به پایین آوردن فشار خون کمک می کنند زیرا دارای اسید آلفا لینولنیک و پلی فنول می باشد. روغن گردو نیز دارای همین مواد بوده و تاثیرات مشابهی دارد. در تحقیقی که بر روی ۱۵ فرد دارای اضافه وزن و کلسترول بالا انجام شد مشخص گردید که مصرف روغن گردو به طرز قابل توجهی عملکرد رگهای خونی را ارتقا داده که به نوبه خود باعث پایین آمدن فشار خون می شود. اما هنوز تحقیقات بیشتری بر روی تاثیرات بالقوه روغن گردو بر روی فشار خون مورد نیاز است.

🔰 باعث کنترل قند خون می شود

مصرف روغن گردو کنترل قند خون مرتبط با دیابت نوع دو را بهبود می بخشد. اگر قند خون در گذر زمان کنترل نشود منجر به نابینایی و آسیب کلیوی، بیماری قلبی و سکته مغزی می شود. مصرف غذاهایی که قند خون شما را پایین می آورند از جمله روغن گردو، به جلوگیری از این بیماری ها کمک میکنند. در مطالعه ای که بر روی ۱۰۰ نفر با دیابت نوع دو انجام شده مشخص شده است که مصرف یک قاشق غذاخوری( ۱۵ گرم) روغن گردو به مدت سه ماه تاثیر بسزایی در پایین آوردن قند خون ناشتا و میزان هموگلوبین A1c دارد. فواید سودمند روغن گردو بر روی قند خون به دلیل تجمع آنتی اکسیدانها در آن است که به مقابله با استرس اکسایشی و قند خون بالا کمک میکند.

🔰 میزان کلسترول خون را کنترل میکند

مصرف مرتب گردو چربی بالای خون و تریگلیسیرید را پایین می آورد. چربی خون بالا منجر به بیماری های قلبی می شود. این به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا۳ فراوان و ترکیبات آنتی اکسیدانی در روغن گردو است. در مطالعه ای بر روی ۶۰ نفر با میزان بالای تریگلیسیرید مشخص شده افرادی که روزانه یک کپسول حاوی ۳ گرم روغن گردو را به مدت ۴۵ روز مصرف کرده اند میزان تریگلیسیرید خونشان نسبت به قبل بسیار پایین آمده است. بر اساس این نتایج اضافه کردن روغن گردو به رژیم غذایی باعث کاهش ریسک ابتلا به بیماری قلبی می شود اما تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

🔰 دارای خواص ضد سرطانی است

برخی از ترکیبات موجود در روغن گردو به جلوگیری از بروز بعضی سرطانها کمک می کنند. بدن شما الاژیتانین موجود در گردو را به اسید الاژیک و سپس به ترکیباتی به نام اورولیتین ها تبدیل می کند. در یک تحقیق آزمایشگاهی مشخص شد که اورولیتین به تنظیم میزان یک آنتی ژن مرتبط با پروستات که عامل سرطان پروستات است کمک می کند. مصرف گردو نیز باعث پایین آمدن ریسک ابتلا به سرطان سینه و روده در حیوانات می شود. اما تحقیقات بیشتری در مورد تاثیر روغن گردو بر روی انسانها مورد نیاز است تا بتوان در مورد خواص ضد سرطانی آن نتیجه گیری کرد.

🔰 اضافه کردن آن به رژیم غذایی آسان است

یافتن گردو کار آسانی است و به شیوه های مختلفی مصرف می شود. گردو دارای رنگی روشن و طعمی خوشمزه است. روغنهای گردو با کیفیت از طریق پرس سرد تهیه شده و تصفیه نشده می باشند زیرا فراوری کردن آنها و گرما دادن به آنها برخی از مواد مغذی موجود در آن را از بین برده و باعث تلخ شدن مزه آن می شود. برای سرخ کردن غذاها استفاده از روغن گردو توصیه نمی شود. روغن گردو را بعد از باز کردن تنها به مدت یک تا دو ماه در محیط خشک و خنک می توان نگهداری کرد.

خلاصه :

روغن گردو خوشمزه است و با پرس گردو بدست می آید. سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ و غیراشباع شده و ترکیبات آنتی اکسیدانی و پلی فنولی است. بنابراین مصرف روغن گردو میزان قند خون را بهبود بخشیده و باعث سلامت قلب می شود. اما تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است. بهتر است برای دریافت بیشترین خواص روغن گردو آن را با سالاد و غذاهای سرد مصرف کنید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

طریقه مصرف روغن گردو :

متداول ترین مورد استفاده ی روغن گردو به عنوان طعم دهنده و چاشنی سالاد و به همراه سرکه است. همچنین با سبزیجات بخارپز شده نیز میتوان آن را مصرف کرد. شما میتوانید روغن گردو را در فروشگاههای ارگانیک پیدا کنید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

منبع :

https://www.healthline.com/nutrition/walnut-oil

1 دیدگاه برای روغن گردو مناسب پوست و کاهش فشار خون

 1. اسماعیلی

  سلام برای کودکان هم میشه استفاده کرد

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله با دُز پایینتر
   روزانه ۱ قاشق چایخوری در ۳ نوبت استفاده بشه

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ترکیبات: روغن گردو خالص
 • بهترین کاربرد: استفاده موضعی و خوراکی
 • ویژگی: مفید جهت تقویت قلب و کاهش کلسترول خون
 • رنگ: زرد
 • ماندگاری: 2 سال
 • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
 • مناسب برای: آقایان و بانوان
 • حجم: 60 سی سی
 • پایه روغنی: بدون پایه