روغن گردو مناسب پوست و کاهش فشار خون

68.000 تومان

✔️ روغن گردو از فرآیند روغنگیری به روش پرس سرد از مغز گردو تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن گردو خالص و بدون پایه

✔️ ویژگی: تقویت سلامت پوست، کاهش التهاب پوست، کاهش فشار خون و مناسب کلسترول

✔️ رنگ: زرد

✔️ حجم: ۳۰ سی سی

دسته:

ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن گردو

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن گردو چیست؟

روغن گردو از طریق پرس گردو تهیه می شود. این روغن دارای طعمی خوب و ترکیبات مغذی می باشد از جمله اسیدهای چرب غیراشباع شده و ترکیبات گیاهی به نام پلی فنول ها. خوردن روغن گردو باعث سلامت قلب و پایین آمدن قند خون شده و خواص ضد سرطانی دارد. اما بیشتر تحقیقات بر روی گردو و نه روغن گردو انجام شده است. در این مقاله به شش خاصیت روغن گردو اشاره می کنیم.

ترکیبات🔰 روغنگیری از مغز گردو به روش پرس سرد
پایه روغنی🔰 بدون پایه و خالص
رنگ🔰 زرد
طبع🔰 گرم و خشک
مناسب جهت🔰 تقویت سلامت پوست، کاهش التهاب پوست، کاهش فشار خون و مناسب کلسترول
کاهش التهابات

اضافه کردن روغن گردو به رژیم غذایی باعث کاهش التهابات مزمن می شود. التهاب مزمن در ارتباط با بیماری قلب، برخی سرطان ها و سایر بیماری هاست. در یک مطالعه 6 هفته ای بر روی 23 فرد بزرگسال با کلسترول بالا که از اسید آلفا لینولنیک، مهمترین اسید چرب موجود در روغن گردو استفاده کرده بودند، مشخص شد که تولید پروتئین های التهاب زا در بدنشان کاهش یافت. گردو همچنین سرشار از پلی فنول هایی به نام الاگیتانین است که باکتری های موجود در روده شما آن را به برخی ترکیبات مفید دیگر تبدیل می کند. این ترکیبات دارای خواص ضدالت هابی هستند و به عنوان آنتی اکسیدان هایی عمل می کنند که با آسیب سلولی رادیکال های آزاد مقابله می نمایند. این موضوع توضیح می دهد که چرا در مطالعات آزمایشگاهی محققان به این نتیجه رسیده اند که روغن گردو می تواند با التهاب مقابله کرده و فعالیت آنتی اکسیدانی سلول ها را افزایش دهد.

روغن گردو مناسب پوست و کاهش فشار خون
به کاهش فشار خون کمک می کند

روغن گردو به پایین آوردن فشار خون بالا که یکی از فاکتورهای بیماری قلبی است کمک می کند. مطالعات نشان می دهند که رژیم هایی که حاوی گردو در خود می باشند به پایین آوردن فشار خون کمک می کنند زیرا دارای اسید آلفا لینولنیک و پلی فنول می باشد. روغن گردو نیز دارای همین مواد بوده و تاثیرات مشابهی دارد. در تحقیقی که بر روی 15 فرد دارای اضافه وزن و کلسترول بالا انجام شد مشخص گردید که مصرف روغن گردو به طرز قابل توجهی عملکرد رگ های خونی را ارتقا داده که به نوبه خود باعث پایین آمدن فشار خون می شود. اما هنوز تحقیقات بیشتری بر روی تاثیرات بالقوه روغن گردو بر روی فشار خون مورد نیاز است.

باعث کنترل قند خون می شود

مصرف روغن گردو کنترل قند خون مرتبط با دیابت نوع دو را بهبود می بخشد. اگر قند خون در گذر زمان کنترل نشود منجر به نابینایی و آسیب کلیوی، بیماری قلبی و سکته مغزی می شود. مصرف غذاهایی که قند خون شما را پایین می آورند از جمله روغن گردو، به جلوگیری از این بیماری ها کمک می کنند.

در مطالعه ای که بر روی 100 نفر با دیابت نوع دو انجام شده مشخص شده است که مصرف یک قاشق غذاخوری( 15 گرم) روغن گردو به مدت سه ماه تاثیر بسزایی در پایین آوردن قند خون ناشتا و میزان هموگلوبین A1c دارد. فواید سودمند روغن گردو بر روی قند خون به دلیل تجمع آنتی اکسیدان ها در آن است که به مقابله با استرس اکسایشی و قند خون بالا کمک می کند.

روغن گردو ارگانیک
میزان کلسترول خون را کنترل می کند

مصرف مرتب گردو چربی بالای خون و تریگلیسیرید را پایین می آورد. چربی خون بالا منجر به بیماری های قلبی می شود. این به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا3 فراوان و ترکیبات آنتی اکسیدانی در روغن گردو است. در مطالعه ای بر روی 60 نفر با میزان بالای تریگلیسیرید مشخص شده افرادی که روزانه یک کپسول حاوی 3 گرم روغن گردو را به مدت 45 روز مصرف کرده اند میزان تریگلیسیرید خونشان نسبت به قبل بسیار پایین آمده است. بر اساس این نتایج اضافه کردن روغن گردو به رژیم غذایی باعث کاهش ریسک ابتلا به بیماری قلبی می شود اما تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

باعث تقویت و سلامت پوست می شود

از جمله روغن های مناسب پوست می توان به روغن گردو اشاره کرد. مواد مغذی موجود در روغن گردو باعث تقویت سلامت پوست می شود. یک قاشق غذاخوری ( 13.6) گرم از روغن گردو دارای بیش از 8 گرم یا 5 برابر مصرف رژیم غذایی مرجع و یک نوع اسید چرب امگا3 به نام اسید آلفا لینولنیک می باشد. در بدن شما اسید آلفا لینولنیک به زنجیره های بلندتری از اسیدهای چرب امگا3 به نام اسید ایکوزاپنتانوئیک و اسید دوکوزاهگزانوئیک تبدیل می شود که به شکل گیری ترکیبات ساختاری پوست شما کمک می کند. برای همین است که امگا3 موجود در روغن گردو، باعث تقویت پوست، مقابله با اختلالات التهابی پوست و بهبود روند درمان زخم می شود. به علاوه روغن گردو دارای مقادیر زیادی از اسیدهای چرب امگا6 اسید لینولئیک است که مهمترین اسید چرب موجود در لایه بیرونی پوست شما می باشد. به طور خلاصه مصرف روغن گردو میزان دریافت اسیدهای چربی که برای پوستتان ضروری اند را بالا می بر.

روغن مناسب پوست
روغن گردو دارای خواص ضد سرطانی

برخی از ترکیبات موجود در روغن گردو به جلوگیری از بروز بعضی سرطان ها کمک می کنند. بدن شما الاژیتانین موجود در گردو را به اسید الاژیک و سپس به ترکیباتی به نام اورولیتین ها تبدیل می کند. در یک تحقیق آزمایشگاهی مشخص شد که اورولیتین به تنظیم میزان یک آنتی ژن مرتبط با پروستات که عامل سرطان پروستات است کمک می کند. مصرف گردو نیز باعث پایین آمدن ریسک ابتلا به سرطان سینه و روده در حیوانات می شود. اما تحقیقات بیشتری در مورد تاثیر روغن گردو بر روی انسان ها مورد نیاز است تا بتوان در مورد خواص ضد سرطانی آن نتیجه گیری کرد.

طریقه مصرف روغن گردو

متداول ترین مورد استفاده از روغن گردو به عنوان طعم دهنده و چاشنی سالاد و به همراه سرکه است. همچنین با سبزیجات بخارپز شده نیز می توان آن را مصرف کرد.

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

کلام آخر

روغن گردو خوشمزه است و با پرس گردو بدست می آید. سرشار از اسیدهای چرب امگا3 و غیراشباع شده و ترکیبات آنتی اکسیدانی و پلی فنولی است. بنابراین مصرف روغن گردو میزان قند خون را بهبود بخشیده و باعث سلامت قلب می شود. اما تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است. بهتر است برای دریافت بیشترین خواص روغن گردو آن را با سالاد و غذاهای سرد مصرف کنید.

نظرات (1)

1 دیدگاه برای روغن گردو مناسب پوست و کاهش فشار خون

 1. اسماعیلی

  سلام برای کودکان هم میشه استفاده کرد

  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله با دُز پایینتر
   روزانه 1 قاشق چایخوری در 3 نوبت استفاده بشه

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *