روغن بادرنجبویه جهت عفونت بدن و ضد قارچ

۵۹.۰۰۰ تومان

✔️ روغن بادرنجبویه از فرآیند روغنگیری از برگ بادرنجبویه بر پایه روغن زیتون تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن بادرنجبویه بر پایه روغن زیتون

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ ویژگی: مفید جهت رفع کم خونی، تنظیم خواب و رفع تبخال

✔️ رنگ: سبز

✔️ حجم: ۵۰ سی سی

✔️ پایه روغنی: روغن زیتون

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

🔰 خرید روغن بادرنجبویه :

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید “روغن بادرنجبویه” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

روغن بادرنجبویه جهت عفونت بدن و ضد قارچ

بادرنجبویه یک گیاه حاره ای و علفی است که در آشپزی و طب گیاهی از آن استفاده می شود. روغن بادرنجبویه که از برگها و ساقه بادرنجبویه استخراج می شود دارای بویی قوی همانند مرکبات است. معمولا از آن در سوپها و سایر محصولات بهداشتی فردی استفاده می شود. روغن بادرنجبویه قابل استخراج است و توسط پزشکان برای درمان مشکلات گوارشی و فشار خون بالا استفاده می شود. این روغن فواید بی شمار دیگری نیز دارد. از روغن بادرنجبویه در رایحه درمانی برای کاهش استرس، نگرانی و افسردگی و همچنین در ماساژ درمانی به عنوان روغن مناسب ماساژ استفاده می شود. مقاله زیر را بخوانید تا متوجه شوید که چگونه می توانید از روغن بادرنجبویه برای ارتقای سلامت خود استفاده کنید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 فرآیند روغنگیری از برگ بادرنجبویه بر پایه روغن زیتون
پایه روغنی 🔰 روغن زیتون
رنگ 🔰 سبز
طبع 🔰 گرم و خشک
مناسب جهت 🔰 مفید جهت رفع کم خونی، تنظیم خواب و رفع تبخال

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

دارای خواص ضد باکتریایی است

از بادرنجبویه به عنوان یک ماده طبیعی برای درمان زخمها استفاده می شود و به جلوگیری از انتقال عفونت کمک می کند. در تحقیقات مشخص شده است که روغن بادرنجبویه در برابر سویه های مختلفی از باکتری های مقاوم به دارو از جمله باکتری هایی که باعث بیماری های زیر می شوند، موثر است:

 • عفونت های پوستی
 • ذات الریه
 • عفونت خونی
 • عفونتهای شدید روده ای

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

دارای خواص ضد قارچی است

قارچها موجودات زنده ای مانند مخمرها هستند. روغن بادرنجبویه در برابر چهار نوع از قارچها به شدت مقاوم است. یک نوع، قارچی است که باعث بیماری پای ورزشکاران، کرم حلقه دار و خارش کشال می شود. محققان دریافته اند که برای اثر گذاری، حداقل دو و نیم درصد از این محلول باید شامل روغن بادرنجبویه باشد.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

دارای خواص ضد التهابی است

التهاب مزمن مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد می کند از جمله آرتروز، بیماری های قلبی عروقی و حتی سرطان. بادرنجبویه حاوی سیترال است که یک ترکیب ضد التهابی می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده، روغن خوراکی بادرنجبویه تاثیر ضد التهابی قدرتمندی بر روی موش هایی داشته که دارای تورم پنجه القا شده توسط کاراگینان بوده اند. این روغن همچنین در صورتی که به صورت موضعی بر روی موشهایی که تورم گوش دارند استفاده شود، خواص ضد التهابی از خود نشان می دهد.

دارای خواص آنتی اکسیدانی است

آنتی اکسیدانها به بدن شما کمک می کنند تا با رادیکالهای آزادی که به سلولها آسیب می رسانند کمک کنند. تحقیقات نشان می دهند که روغن بادرنجبویه به شکار رادیکالهای آزاد کمک می کند. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ انجام شده، دهانشویه روغن بادرنجبویه دارای قابلیتهای آنتی اکسیدانی قوی است. روغن بادرنجبویه یک درمان مکمل برای روشهای دندانپزشکی غیرجراحی و التهاب لثه است.

به درمان زخم معده و برطرف شدن حالت تهوع کمک می کند

بادرنجبویه یک داروی رایج برای درمان مشکلات گوارشی متعدد از دل درد تا زخمهای معده است. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی موشها، روغن بادرنجبویه، به جلوگیری از  زخم معده که یک عارضه شکمی رایج است کمک میکند. بادرنجبویه یک ترکیب رایج در چایهای گیاهی و مکملهای حالت تهوع است. با آنکه اکثر محصولات گیاهی از بادرنجبویه خشک استفاده می کنند، استفاده از روغن بادرنجبویه در رایحه درمانی فواید مشابهی دارد.

باعث کاهش اسهال می شود

اسهال آزاردهنده است و میتواند باعث کم آبی بدن شود. داروهای رایج برای درمان اسهال دارای عوارض جانبی ناخوشایند مانند یبوست هستند که باعث می شود برخی به داروهای طبیعی روی بیاورند. بادرنجبویه باعث کاهش اسهال می شود. در تحقیقات مشخص شده که روغن بادرنجبویه در ترکیب با روغن کرچک باعث کاهش حرکات روده و قطع اسهال می شود.

به کاهش کلسترول خون کمک می کند

کلسترول بالا ریسک حمله قلبی و سکته مغزی را بالا می برد. شما باید سطح کلسترول بدنتان را ثابت نگه دارید. بادرنجبویه برای درمان کلسترول بالا و بیماری های قلبی به کار می رود. در تحقیق صورت گرفته بر روی موشها بادرنجبویه در موش هایی که به مدت ۱۴ روز بادرنجبویه مصرف کرده بودند کلسترول خونشان را به شدت پایین آورده است. البته نتایج این آزمایش به دوز مصرفی نیز بستگی دارد و در صورت تغییر دوز مصرفی اثرات متفاوتی گرفته می شود.

به تنظیم قند خون و چربی کمک می کند

روغن بادرنجبویه قند خون را در موش هایی که دارای دیابت نوع دو می باشند پایین آورده است. در این تحقیق به مدت ۴۲ روز به موشها ۱۲۵ تا ۵۰۰ میلی گرم از روغن بادرنجبویه داده شد. نتایج نشان می دهند که روغن بادرنجبویه سطح قند خون را پایین می آورد. همچنین پارامترهای لیپیدی و کلسترول خوب خون را بالا می برد.

به عنوان یک ماده مسکن درد عمل می کند

سیترال موجود در بادرنجبویه به کاهش درد و التهاب کمک می کند. بر اساس تحقیق انجام شده بر روی افرادی که مبتلا به آرتروز می باشند، مصرف موضعی روغن بادرنجبویه درد را کاهش می دهد. به طور متوسط در مدت سی روز دردها بین پنجاه تا هشتاد درصد کاهش پیدا میکنند.

به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند

فشار خون بالا یک عارضه جانبی استرس است. مطالعات بسیاری نشان می دهند که رایحه درمانی استرس و اضطراب را کاهش می دهد. ترکیب رایحه درمانی با ماساژ نتایج بهتری حاصل می کند. در تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۵ تاثیرات ماساژ با روغن بادرنجبویه و روغن بادام شیرین بررسی شد. شرکت کنندگانی که به مدت سه هفته و هر هفته یک بار با این روغن ماساژ گرفته بودند فشار خون پایین دیاستولیک نسبت به گروه کنترل داشتند. در فشار خون سیستولیک و نبض این افراد تغییری مشاهده نشد.

به درمان سردرد و میگرن کمک می کند

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در استرالیا، بادرنجبویه بومی استرالیایی سردرد و میگرن را کاهش می دهد. محققان بر این باورند که ترکیبی در بادرنجبویه به نام اوژنول دارای خواص مشابه آسپرین است.  اوژنول جلوی لخته شدن پلاکت های خون را می گیرد. همچنین باعث ترشح سروتونین می شود. سروتونین هورمونی است که باعث بهبود خلق و خو، ارتقای کیفیت خواب، اشتها و عملکردهای شناختی می شود.

نحوه مصرف روغن بادرنجبویه

اکثر تحقیقات انجام شده بر روی روغن بادرنجبویه بر روی حیوانات یا محیط های آزمایشگاهی و نه بر روی انسانها انجام شده است. در نتیجه هیچ دوز استانداردی برای درمان بیماری ها وجود ندارد. مشخص نیست که آیا دوزهای حیوانی همان تاثیرات را بر روی انسانها دارند یا خیر. برای استفاده از بادرنجبویه در رایحه درمانی، دوازده قطره از این روغن را با یک قاشق چایخوری روغن حامل مانند روغن نارگیل، روغن بادام شیرین یا جوجوبا ترکیب کنید. سپس در حمام گرم روی پوست خود ماساژ دهید. بهتر است قبل از مصرف محلول رقیق شده روغن را روی دست خود تست کنید. در این صورت متوجه آلرژی داشتن به آن خواهید شد. نحوه انجام به شرح زیر است:

 1. آرنج خود را با صابون ملایم غیر معطر شسته و سپس خشک کنید
 2. چند قطره روغن رقیق شده را در ناحیه کوچکی از آرنج خود بریزید.
 3. به مدت ۲۴ ساعت روی موضع باند بگذارید و صبر کنید.

اگر نشانه ای از حساسیت مانند قرمزی، تاول یا خارش را در ۲۴ ساعت مشاهده کردید بانداژ را برداشته و پوستتان را با آب و صابون ملایم بشویید. اما اگر بعد از ۲۴ ساعت هیچ اثری از حساسیت ندیدید، میتوانید از روغن رقیق شده استفاده کنید. هیچ گاه روغنهای گیاهی را به طور مستقیم روی پوست نمالید.

همچنین می توانید روغن بادرنجبویه را مستقیما استنشاق کنید. چند قطره از روغن را روی پنبه یا دستمالی ریخته و آن را بو کنید. برخی از افراد روغن رقیق شده بادرنجبویه را روی شقیقه های خود ماساژ می دهند تا سردردشان برطرف شود.

به خاطر داشته باشید که روغنهای گیاهی توسط سازمان غذا و دارو نظارت نمی شوند. تشخیص خرید روغن صددرصد خالص دشوار است بنابراین باید از فروشندگان معتمد خریداری کنید.

عوارض جانبی احتمالی و خطرات

روغن بادرنجبویه به شدت غلیظ است. هنوز تحقیقات زیادی روی عوارض جانبی آن انجام نشده است. در برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی شدیدتر باشد. استفاده موضعی از روغن بادرنجبویه میتواند واکنش آلرژیک به دنبال داشته باشد. برخی دیگر از عوارض مصرف روغن خوراکی بادرنجبویه عبارتند از:

 • سرگیجه
 • خواب آلودگی
 • افزایش اشتها
 • افزایش دفع ادرار

ممکن است روغنهای گیاهی به هنگام خوردن سمی باشند. شما نباید مگر تحت نظر پزشک روغن بادرنجبویه را بخورید. بادرنجبویه در شکل گیاهی خود، برای استفاده در غذاها و نوشیدنی ها بی خطر است. مقادیر بیشتر آن باعث ایجاد عوارض جانبی می شود. شما باید در صورت وجود موارد زیر قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید:

 • ابتلا به دیابت یا فشار خون پایین
 • ابتلا به بیماری تنفسی مانند آسم
 • ابتلا به بیماری کبدی
 • انجام شیمی درمانی
 • بارداری
 • شیردهی

شما نباید از درمان مکمل بادرنجبویه به جای درمان متعارف خود استفاده کنید مگر آنکه از قبل با پزشک مشورت کرده باشید.

https://www.healthline.com/health/lemongrass-essential-oil

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “روغن بادرنجبویه جهت عفونت بدن و ضد قارچ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ترکیبات: روغن بادرنجبویه بر پایه روغن زیتون
 • بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت پوست و خوراکی
 • ویژگی: مفید جهت رفع کم خونی، تنظیم خواب و رفع تبخال
 • رنگ: سبز
 • ماندگاری: 2 سال
 • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
 • مناسب برای: آقایان و بانوان
 • حجم: 60 سی سی
 • پایه روغنی: روغن زیتون