روغن بابونه ویژه آلرژی پوست و درد مفاصل

55.000 تومان

✔️ روغن بابونه از فرآیند عصاره گیری از گل بابونه تهیه شده است

✔️ ترکیبات: عصاره غلیظ بابونه و بدون پایه

✔️ ویژگی: جهت درمان ناراحتی گوارش، کاهش درد عضلات، التهابات پوستی و همچنین تسکین درد

✔️ رنگ: طلایی

✔️ حجم: ۳۰ سی سی


ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن بابونه

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن بابونه چیست؟

روغن های گیاهی عصاره گرفته شده از گیاهان هستند. آن ها به دلیل خواصی که برای بدن دارد محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. از روغن بابونه در سال های اخیر برای درمان بیماری های متعددی استفاده شده است. در این مقاله نگاهی دقیق تر به خواص بیشمار روغن بابونه و نحوه مصرف آن می اندازیم.

روغن بابونه جهت زیبایی پوست، رفع آکنه و درمان اگزما مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید این محصول، آبرسان خوبی است و همانند روغن بنفشه و کرم خیار، جهت رفع بیماری های پوستی ناشی از خشکی، بسیار پر کاربرد است.

ترکیبات🔰 روغنگیری به شیوه عصاره گیری از گل بابونه
پایه روغنی🔰 بدون پایه و خالص
رنگ🔰 طلایی
طبع🔰 گرم و خشک
مناسب جهت🔰 مفید جهت درمان نارحتی گوارش، کاهش درد عضلات، التهابات پوستی
بهبود ناراحتی های گوارشی

در تحقیقی حیوانی در سال 2014 اثرات عصاره بابونه  آلمانی بر روی اسهال آزمایش شد. محققان دریافتند که روغن بابونه از بدن در برابر اسهال و تجمع آب در روده ها جلوگیری می کند. در تحقیقی دیگر اثرات استعمال موضعی روغن بابونه ی رقیق شده بر روی فعالیت روده بعد از انجام سزارین بررسی شد. محققان متوجه شدند که بیمارانی که بر روی شکم آن ها روغن بابونه مالیده شده زودتر اشتهای خود را بدست آورده و خروج گاز از شکمشان در مقایسه با بیمارانی که روغن بابونه مصرف نکرده بودند بیشتر است. همچنین اثرات عصاره بابونه بر روی بخشهایی از روده خوکچه هندی، موش و انسان بررسی شد. معلوم شد که روغن بابونه دارای خواص شل کنندگی عضلات است. این موضوع نشان می دهد که چرا از روغن بابونه برای بیماری های گوارشی مانند سوء هاضمه و گرفتگی استفاده می شود.

روغن بابونه ویژه آلرژی پوست و درد مفاصل
تسکین درد

از جمله روغن های ضد درد و تسکین دهنده می توان به روغن بابونه اشاره کرد. در تحقیقی میزان اثرگذاری روغن رقیق شده بابونه بر روی پوست در درمان آرتروز مورد بررسی قرار گرفت. از شرکت کنندگان خواسته شد تا روغن را سه بار در روز به مدت سه هفته استفاده کنند. در مقایسه با شرکت کنندگانی که از این شیوه درمانی استفاده نکرده بودند، روغن بابونه به طرز چشمگیری نیاز به استفاده از مسکن های ضد درد را کاهش داد. در تحقیقی دیگر بر روی تاثیر روغن بابونه در درمان سندروم تونل کارپال آزمایش شد. بعد از چهار هفته میزان شدت علایم کاهش قابل توجهی داشت.

خواص ضد سرطانی

در تحقیقی در سال 2019 تاثیر عصاره بابونه آلمانی بر روی رشد سلول های سرطانی بررسی شد. محققان متوجه شدند که سلول های سرطانی در هنگام درمان با عصاره بابونه می میرند. در همین تحقیق مشخص شد که درمان با عصاره بابونه توانایی سلول های سرطانی برای تولید رگ های خونی را که برای زنده ماندن تومور لازم است کاهش می دهد. در آزمایشی دیگر بر روی ترکیبی از روغن بابونه به نام آپیژنین تحقیق شد. محققان دریافتند که آپیژنین جلوی رشد سلول های سرطانی را کاهش داده و باعث مرگ آن ها می شود.

خرید روغن بابونه
درمان اختلال اضطراب فراگیر

در تحقیقی که بر روی درمان موقت اختلال اضطراب فراگیر با عصاره بابونه انجام شد محققان دریافتند که بعد از 8 هفته 58.1 درصد از مشارکت کنندگان کاهش علایم اضطراب را در خود گزارش داده اند. میزان پایین هورمون کورتیزول به هنگام صبح با اختلالات اضطرابی در ارتباط است. بابونه درمانی به کاهش علایم اضطراب و افزایش میزان کورتیزول صبحگاهی کمک می کند.

افسردگی و اضطراب همراه با هم اتفاق می افتند. در تحقیقی تاثیر مصرف خوراکی عصاره بابونه آلمانی با اضطراب و افسردگی بررسی شد. محققان بعد از هشت هفته کاهش چشمگیری را در کاهش علایم افسردگی در گروهی که از عصاره بابونه مصرف کرده بودند مشاهده کردند. اما باید توجه داشت با آنکه عصاره بابونه را می توان به صورت خوراکی مصرف کرد، روغن بابونه را نباید خورد.

رفع التهابات پوستی

محققان در سال 2010 در تحقیقی میزان اثرگذاری روغن بابونه را در کاهش درماتیت آتوپیک موش ها با مصرف آن بر روی پوست بررسی کردند. آن ها دریافتند که نشانگرهای مرتبط با آلرژی به طرز چشمگیری در موش هایی که روغن بابونه دریافت کرده اند در مقایسه با موش هایی که آن را دریافت نکرده اند بالاتر است.

روغن مناسب پوست

طریقه مصرف روغن بابونه

حال که بیشتر با فواید روغن بابونه آشنا شدید چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟ در زیر به چند شیوه برای استفاده از جمله بخور دادن و استفاده موضعی اشاره می کنیم

استفاده در رایحه درمانی

استنشاق روغن بابونه در درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند از جمله در درمان اضطراب و بهبود خواب. می توانید روغن را در بخورسوز ریخته یا در بطری اسپری بریزید.

بخور: بخور دادن روغن بابونه باعث می شود عطر آن در فضای اتاق منتشر شود. به هنگام بخور دادن روغن دستورالعمل های لازم را رعایت کنید.

اسپری: برای ریختن روغن بابونه به درون اسپری، ده تا پانزده قطره از روغن بابونه را داخل سی میلی لیتر آب بریزید. ترکیب را به بطری اسپری اضافه کرده و قبل از مصرف خوب تکان دهید. از بطری اسپری پلاستیکی استفاده نکنید زیرا با گذشت زمان روغن بطری پلاستیکی را می خورد. به هنگام بخور دادن روغن بابونه، حتما باید فضای مورد نظر دارای تهویه باشد. زنان باردار، شیرده، کودکان و حیوانات خانگی را در معرض بخور قرار ندهید.

استفاده موضعی

روغن بابونه را می توان به صورت موضعی نیز مصرف کرد. در این صورت باعث تسکین درد، مشکلات گوارشی یا اضطراب می شود. تمامی روغن های گیاهی را باید قبل از استفاده موضعی با روغن حامل رقیق کرد. در زیر به چند شیوه برای استفاده اشاره می کنیم:

روغن ماساژ: برای استفاده از روغن بابونه به عنوان روغن ماساژ، ابتدا باید آن را با روغن حامل رقیق کنید. روغن های حامل مختلفی وجود دارد از جمله روغن نارگیل و جوجوبا.

روغن حمام: روغن بابونه را با روغن حامل رقیق کرده و به آب گرم حمام اضافه کنید.

در لوسیون بدن: شما می توانید یک یا دو قطره از روغن بابونه را به لوسیون بدن یا مرطوب کننده خود اضافه کرده و روی پوستتان بمالید.

در کمپرس: با خیساندن حوله یا پارچه در آب گرم و یک تا دو قطره روغن رقیق شده بابونه، کمپرس آب گرم تهیه کرده و سپس روی موضع درد مانند کمر یا شکم قرار دهید.

 

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

خطرات و هشدارها

روغن های گیاهی بسیار غلیظ هستند و نباید خورده شوند. حتی برخی از آنها سمی می باشند. اگر می خواهید روغن بابونه را بخورید از چای بابونه استفاده کنید. برای جلوگیری از بروز هر گونه حادثه، روغن بابونه را از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی دور نگه دارید. بابونه دارای چند نوع عارضه جانبی و تداخل دارویی است که باید از آن ها آگاه باشید.

تداخلات دارویی

بابونه با داروهایی چون وارفارین یا سیکلوسپورین تداخل دارویی دارد. اگر دارو مصرف می کنید قبل از مصرف روغن بابونه با پزشک مشورت کنید.

استفاده در حین بارداری و شیردهی

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی می باشید و می خواهید از روغن بابونه استفاده کنید، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

نظرات (3)

3 دیدگاه برای روغن بابونه ویژه آلرژی پوست و درد مفاصل

 1. مالک تأیید شده سمیه صمدی (خریدار محصول)

  اگر این روغن رو با روغن زنجبیل جهت ماساژ درد مفاصل استفاده کنیم ، خوبه ؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   اگر موضعی که میخواین ماساژ بدید، درد داره، بله اثربخشیش بهتر میشه وگرنه نیازی نیست
   سالم باشید

 2. حسنی

  سلام
  نوع بابونه استفاده شده بابونه گاوی هست یا شیرازی؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   سلام و عرض ادب
   شیرازی

 3. arefeh

  سلام وقت بخیر اگر نوع گل بابونه رو هم بفرمایید خیلی عالی میشه که بتونیم راحت تر خرید کنیم
  تشکر

  0
  0
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *