روغن بابونه ویژه آلرژی پوست و درد مفاصل

۵۵.۰۰۰ تومان

✔️ روغن بابونه از فرآیند عصاره گیری از گل بابونه تهیه شده است

✔️ ترکیبات: عصاره غلیظ بابونه و بدون پایه

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ ویژگی: جهت درمان ناراحتی گوارش، کاهش درد عضلات، التهابات پوستی و همچنین تسکین درد

✔️ رنگ: طلایی

✔️ حجم: ۵۰ سی سی

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

توضیحات

🔰 خرید روغن بابونه :

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید “روغن بابونه” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

روغن بابونه ویژه آلرژی پوست و درد مفاصل

روغنهای گیاهی عصاره ی گرفته شده از گیاهان هستند. آنها به دلیل خواصی که برای بدن دارد محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. از روغن بابونه در سالهای اخیر برای درمان بیماری های متعددی استفاده شده است. در این مقاله نگاهی دقیق تر به خواص بیشمار روغن بابونه و نحوه مصرف آن می اندازیم.

روغن بابونه جهت زیبایی پوست، رفع آکنه و درمان اگزما مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید این محصول، آبرسان خوبی است و همانند روغن بنفشه و کرم خیار، جهت رفع بیماری های پوستی ناشی از خشکی، بسیار پر کاربرد است.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 عصاره گیری از گل بابونه
پایه روغنی 🔰 بدون پایه
رنگ 🔰 طلایی
طبع 🔰 گرم و خشک
مناسب جهت 🔰 جهت درمان ناراحتی گوارش، کاهش درد عضلات، التهابات پوستی

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

استفاده از بابونه در متون پزشکی کهن مصر، یونان و روم آورده شده است. در طی قرنها از بابونه برای موارد زیر استفاده شده است:

 • ناراحتی های گوارشی از جمله سوء هاضمه، حالت تهوع، یا انباشت گاز
 • بهبود زخم، از جمله زخم معده
 • درمان اضطراب
 • تسکین بیماری های پوستی از جمله اگزما و قرمزی
 • ضد التهاب و تسکین درد بیماری هایی چون کمردرد، آرتروز و ناراحتی های اعصاب

تحقیقات بر روی خواص روغن بابونه انجام شده و دلیل استفاده درمانی از آن در طول سالها مشخص شده است. در زیر با جزییات بیشتری این موارد را شرح می دهیم.

🔰 ناراحتی های گوارشی

در تحقیقی حیوانی در سال ۲۰۱۴ اثرات عصاره بابونه  آلمانی بر روی اسهال آزمایش شد. محققان دریافتند که روغن بابونه از بدن در برابر اسهال و تجمع آب در روده ها جلوگیری می کند. در تحقیقی دیگر اثرات استعمال موضعی روغن بابونه ی رقیق شده بر روی فعالیت روده بعد از انجام سزارین بررسی شد. محققان متوجه شدند که بیمارانی که بر روی شکم آنها روغن بابونه مالیده شده زودتر اشتهای خود را بدست آورده و خروج گاز از شکمشان در مقایسه با بیمارانی که روغن بابونه مصرف نکرده بودند بیشتر است. همچنین اثرات عصاره بابونه بر روی بخشهایی از روده خوکچه هندی، موش و انسان بررسی شد. معلوم شد که روغن بابونه دارای خواص شل کنندگی عضلات است. این موضوع نشان می دهد که چرا از روغن بابونه برای بیماری های گوارشی مانند سوء هاضمه و گرفتگی استفاده می شود.

🔰 درمان اختلال اضطراب فراگیر

در تحقیقی که بر روی درمان موقت اختلال اضطراب فراگیر با عصاره بابونه انجام شد محققان دریافتند که بعد از ۸ هفته ۵۸.۱ درصد از مشارکت کنندگان کاهش علایم اضطراب را در خود گزارش داده اند. میزان پایین هورمون کورتیزول به هنگام صبح با اختلالات اضطرابی در ارتباط است. بابونه درمانی به کاهش علایم اضطراب و افزایش میزان کورتیزول صبحگاهی کمک میکند.

🔰 افسردگی

افسردگی و اضطراب همراه با هم اتفاق می افتند. در تحقیقی تاثیر مصرف خوراکی عصاره بابونه آلمانی با اضطراب و افسردگی بررسی شد. محققان بعد از هشت هفته کاهش چشمگیری را در کاهش علایم افسردگی در گروهی که از عصاره بابونه مصرف کرده بودند مشاهده کردند. اما باید توجه داشت با آنکه عصاره بابونه را میتوان به صورت خوراکی مصرف کرد، روغن بابونه را نباید خورد.

🔰 التهابات پوستی

محققان در سال ۲۰۱۰ در تحقیقی میزان اثرگذاری روغن بابونه را در کاهش درماتیت آتوپیک موشها با مصرف آن بر روی پوست بررسی کردند. آنها دریافتند که نشانگرهای مرتبط با آلرژی به طرز چشمگیری در موشهایی که روغن بابونه دریافت کرده اند در مقایسه با موشهایی که آن را دریافت نکرده اند بالاتر است.

🔰 تسکین درد

از جمله روغن های ضد درد و تسکین دهنده می توان به روغن بابونه اشاره کرد. در تحقیقی میزان اثرگذاری روغن رقیق شده بابونه بر روی پوست در درمان آرتروز مورد بررسی قرار گرفت. از شرکت کنندگان خواسته شد تا روغن را سه بار در روز به مدت سه هفته استفاده کنند. در مقایسه با شرکت کنندگانی که از این شیوه درمانی استفاده نکرده بودند، روغن بابونه به طرز چشمگیری نیاز به استفاده از مسکن های ضد درد را کاهش داد. در تحقیقی دیگر بر روی تاثیر روغن بابونه در درمان سندروم تونل کارپال آزمایش شد. بعد از چهار هفته میزان شدت علایم کاهش قابل توجهی داشت.

🔰 خواص ضد سرطانی

در تحقیقی در سال ۲۰۱۹ تاثیر عصاره بابونه آلمانی بر روی رشد سلولهای سرطانی بررسی شد. محققان متوجه شدند که سلولهای سرطانی در هنگام درمان با عصاره بابونه میمیرند. در همین تحقیق مشخص شد که درمان با عصاره بابونه توانایی سلولهای سرطانی برای تولید رگهای خونی را که برای زنده ماندن تومور لازم است کاهش می دهد. در آزمایشی دیگر بر روی ترکیبی از روغن بابونه به نام آپیژنین تحقیق شد. محققان دریافتند که آپیژنین جلوی رشد سلولهای سرطانی را کاهش داده و باعث مرگ آنها می شود.

🔰 آیا روغن بابونه عوارض جانبی دارد؟

روغنهای گیاهی بسیار غلیظ هستند و نباید خورده شوند. حتی برخی از آنها سمی می باشند. اگر میخواهید روغن بابونه را بخورید از چای بابونه استفاده کنید. برای جلوگیری از بروز هر گونه حادثه، روغن بابونه را از دسترس کودکان یا حیوانات خانگی دور نگه دارید. بابونه دارای چند نوع عارضه جانبی و تداخل دارویی است که باید از آنها آگاه باشید.

تداخلات دارویی

بابونه با داروهایی چون وارفارین یا سیکلوسپورین تداخل دارویی دارد. اگر دارو مصرف می کنید قبل از مصرف روغن بابونه با پزشک مشورت کنید.

استفاده در حین بارداری و شیردهی

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی می باشید و میخواهید از روغن بابونه استفاده کنید، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

🔰 طریقه مصرف روغن بابونه :

نحوه مصرف روغن بابونه

حال که بیشتر با فواید روغن بابونه آشنا شدید چگونه میتوانید از آن استفاده کنید؟ در زیر به چند شیوه برای استفاده از جمله بخور دادن و استفاده موضعی اشاره می کنیم

استفاده در رایحه درمانی

استنشاق روغن بابونه در درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند از جمله در درمان اضطراب و بهبود خواب. میتوانید روغن را در بخورسوز ریخته یا در بطری اسپری بریزید.

بخور: بخور دادن روغن بابونه باعث می شود عطر آن در فضای اتاق منتشر شود. به هنگام بخور دادن روغن دستورالعملهای لازم را رعایت کنید.

اسپری: برای ریختن روغن بابونه به درون اسپری، ده تا پانزده قطره از روغن بابونه را داخل سی میلی لیتر آب بریزید. ترکیب را به بطری اسپری اضافه کرده و قبل از مصرف خوب تکان دهید. از بطری اسپری پلاستیکی استفاده نکنید زیرا با گذشت زمان روغن بطری پلاستیکی را می خورد. به هنگام بخور دادن روغن بابونه، حتما باید فضای مورد نظر دارای تهویه باشد. زنان باردار، شیرده، کودکان و حیوانات خانگی را در معرض بخور قرار ندهید.

استفاده موضعی

روغن بابونه را میتوان به صورت موضعی نیز مصرف کرد. در این صورت باعث تسکین درد، مشکلات گوارشی یا اضطراب می شود. تمامی روغنهای گیاهی را باید قبل از استفاده موضعی با روغن حامل رقیق کرد. در زیر به چند شیوه برای استفاده اشاره می کنیم:

روغن ماساژ: برای استفاده از روغن بابونه به عنوان روغن ماساژ، ابتدا باید آن را با روغن حامل رقیق کنید. روغنهای حامل مختلفی وجود دارد از جمله روغن نارگیل و جوجوبا.

روغن حمام: روغن بابونه را با روغن حامل رقیق کرده و به آب گرم حمام اضافه کنید.

در لوسیون بدن: شما می توانید یک یا دو قطره از روغن بابونه را به لوسیون بدن یا مرطوب کننده خود اضافه کرده و روی پوستتان بمالید.

در کمپرس: با خیساندن حوله یا پارچه در آب گرم و یک تا دو قطره روغن رقیق شده بابونه، کمپرس آب گرم تهیه کرده و سپس روی موضع درد مانند کمر یا شکم قرار دهید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

منبع : https://www.healthline.com/nutrition/5-benefits-of-chamomile-tea

نظرات (2)

2 دیدگاه برای روغن بابونه ویژه آلرژی پوست و درد مفاصل

 1. arefeh

  سلام وقت بخیر اگر نوع گل بابونه رو هم بفرمایید خیلی عالی میشه که بتونیم راحت تر خرید کنیم
  تشکر

  0
  0
 2. حسنی

  سلام
  نوع بابونه استفاده شده بابونه گاوی هست یا شیرازی؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   سلام و عرض ادب
   شیرازی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصول در یک نگاه
 • ترکیبات: عصاره خالص بابونه
 • بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت پوست و مفاصل
 • ویژگی: مفید جهت روشن کردن پوست و رفع خشکی پوست
 • رنگ: طلایی
 • ماندگاری: 2 سال
 • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
 • مناسب برای: آقایان و بانوان
 • حجم: 60 سی سی
 • پایه روغنی: بدون پایه روغنی