روغن سبوس برنج ویژه کنترل دیابت و شفافیت پوست

55.000 تومان

✔️ روغن سبوس برنج از فرآیند روغنگیری سبوس برنج بر پایه روغن کنجد تهیه شده است

✔️ رنگ: زرد

✔️ حجم: ۳۰ سی سی

✔️ پایه روغنی: روغن کنجد


ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن سبوس برنج

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن سبوس برنج چیست؟

روغن سبوس برنج از سبوس برنج، یا لایه بیرونی دانه برنج گرفته می شود. در بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله ژاپن، هند و چین از این روغن برای پخت و پز استفاده می شود. سبوس برنج به عنوان یک محصول جانبی در حین آسیاب کردن برنج معمولا برای خوراک حیوانات استفاده شده یا دور ریخته می شود. اما اخیرا به خواص سلامتی آن به عنوان روغن توجه شده است.

ترکیبات🔰 روغنگیری از سبوس برنج بر پایه روغن کنجد
پایه روغنی🔰 روغن کنجد
رنگ🔰 زرد
طبع🔰 معتدل
مناسب جهت🔰 تقویت قلب، آنتی اکسیدان قوی و کنترل قند خون
تقویت و سلامت قلب

روغن سبوس برنج می تواند سلامت قلب را تقویت کند. در واقع دولت ژاپن این روغن را به دلیل تاثیراتش بر پایین آوردن کلسترول روغن سالمی معرفی کرده است. مطالعات اولیه بر روی موش ها نشان می دهد که روغن سبوس برنج به طرز چشمگیری کلسترول بد را پایین و کلسترول خوب را بالا برده است. در 11 آزمایش تصادفی بر روی 344 نفر که روغن سبوس برنج مصرف کرده بودند کاهش کلسترول بد به طرز قابل توجهی و به مقدار 6.91 میلی گرم  مشاهده شد. تنها یک میلی گرم کاهش در کلسترول بد می تواند خطر حمله قلبی را یک تا دو درصد پایین تر بیاورد. 8 مورد از این مطالعات درباره غلظت بالای چربی خون بود و مابقی دارای چربی خون نبودند.

روغن سبوس برنج طبیعی
کنترل قند خو با روغن سبوس برنج

روغن سبوس برنج با تقویت مقاومت به انسولین باعث بهبود قند خون و جلوگیری از دیابت نوع 2 می شود. انسولین با انتقال قند به سلول های شما ، قند خون را پایین می آورد. اما اگر به انسولین مقاومت داشته باشید، بدنتان به این هورمون جواب نمی دهد

در آزمایشی که بر روی سلول های موش ها انجام شده،  مشخص شده که روغن سبوس برنج با خنثی کردن رادیکال های آزاد مقاومت به انسولین ایجاد می کند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که باعث استرس اکسایشی می شوند. در تحقیقی که به مدت 17 روز بر روی موش های دارای دیابت نوع انجام شده، روغن سبوس برنج به طرز چشمگیری با بالا بردن سطح انسولین میزان قند خون موش ها را پایین آورده است.

در آزمایش بر روی انسان ها نیز نتایج مشابهی گرفته شده است. وقتی 19 مرد سالم یک وعده غذا شامل 3.7 گرم روغن سبوس برنج مصرف کردند، سطح قند خون آنها 15 درصد در مقایسه با کسانی که این ماده را مصرف نکرده بودند بیشتر پایین آمد. اما تغییری در سطح انسولین اتفاق نیافتد که نشان می دهد روغن سبوس برنج تنها می تواند بدون اثرگذاری بر روی انسولین، باعث تنظیم قند خون شود.

روغن سبوس برنج ارگانیک
روغن سبوس برنج دارای مواد مغذی

روغن سبوس برنج دارای چربی های سالم و مواد مغذی فراوانی است. یک قاشق غذاخوری ( 14 میلی گرم) از این روغن حاوی 120 کالری و 14 گرم چربی است. روغن سبوس برنج در مقایسه با سایر روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و کانولا، دارای مقادیر بیشتری از چربی سالم غیر اشباع است. همچنین 29 درصد از نیاز روزانه به ویتامین ای را تامین می کند.  ویتامین ای یک ویتامین محلول در چربی است و در تقویت دستگاه ایمنی و سلامت رگ های خونی موثر است. سایر ترکیبات موجود در روغن سبوس برنج عبارتند از توکوترینول، اوریزانول و استرول های گیاهی.

تقویت و سلامت پوست

آنتی اکسیدان های موجود در برنج باعث سلامت پوست می شوند. در تحقیقی 28 روزه بر روی افراد مشخص شد که پس از استفاده از ژلی که حاوی عصاره سبوس برنج است،  ضخامت پوست آرنج، خشکی و خاصیت الاستیکی آن بهبود چشمگیری داشته است. با وجود کمبود تحقیقات در این زمینه، کرم مرطوب کننده و سایر محصولات آرایشی که به دنبال بخشیدن ظاهری جوانتر به پوست هستند از روغن سبوس برنج استفاده می کنند.

روغن مناسب پوست

سایر خواص روغن سبوس برنج

🔰 دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است

ترکیبات مختلف در روغن سبوس برنج دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. یکی از این ترکیبات اوریزانول است که بسیاری از آنزیم های ایجاد کننده تورم و التهاب را سرکوب می کند. همچنین می تواند باعث کاهش التهاب در رگ های خونی و غشای قلب شود. این التهابات اگر درمان نشوند می توانند باعث تصلب شرایین- سفت و باریک شدن سرخرگ ها که منجر به بیماری قلبی می شود – بشوند.

به علاوه، مطالعات آزمایشگاهی بر روی موش ها نشان می دهد که سایر ترکیبات فعال موجود در روغن سبوس برنج از جمله توکوترینول جلوی تصلب شرایین را می گیرد. در مطالعه 4 هفته ای بر روی 59 نفر مبتلا به چربی خون بالا که روزانه دو قاشق غذاخوری روغن سبوس برنج یا روغن سویا مصرف کرده بودند مشاهده شد که روغن سبوس برنج در مقایسه با روغن سویا ظرفیت آنتی اکسیدانی افراد را به شدت بالا برد که می تواند با استرس اکسایشی مقابله کند.

🔰 دارای خواص ضد سرطانی است

توکوترینول ها گروهی از آنتی اکسیدان های موجود در روغن سبوس برنج هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند. مطالعه آزمایشگاهی بر روی حیوانات نشان می دهد که توکوتریونول جلوی رشد انواع سلول های سرطانی از جمله سرطان سینه، ریه، تخمدان، کبد، مغز و پانکراس را می گیرد.

در مطالعه ای مشخص شد که توکوتریونول موجود در روغن برنج از سلول های انسانی و حیوانی در برابر تابش یوننده محافظت می کند. مقادیر زیاد این یون می تواند باعث ایجاد سرطان شود. توکوترینول در زمانی که با سایر داروهای ضد سرطان یا شیمی درمانی ترکیب شود تاثیرات قوی تری دارد. اما استفاده از مکمل های آنتی اکسیدانی چون توکوترینول در حین شیمی درمانی مورد بحث و بررسی است. در نتیجه مطالعات بیشتری نیاز است. یادتان باشد که روغن سبوس برنج را نباید به عنوان درمانی برای سرطان در نظر گرفت

🔰 جلوی بوی بد دهان را می گیرد

شستن دهان با روغن یکی از روش های قدیمی برای ارتقای بهداشت دهان و دندان است. در مطالعه ای بر روی 30 زن باردار مشخص شد که شستشوی دهان با روغن سبوس برنج بوی بد دهان را کم می کند. محققان حدس می زنند آنتی اکسیدان زیاد روغن سبوس برنج مسبب این تاثیر است.

🔰 باعث تقویت سیستم ایمنی می شود

روغن سبوس برنج می تواند واکنش ایمنی را تقویت کند که اولین خط دفاعی بدن در برابر باکتری ها، ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا می باشد. برای مثال در تحقیقی بر روی سلول های موش ها مشخص شد که عصاره سرشار از اوریزانول موجود در روغن سبوس برنج باعث تقویت واکنش ایمنی بدن می شود. اما هنوز تاثیرات آن بر روی انسان ها مشخص نیست.

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

کلام آخر

روغن سبوس برنج از سبوس برنج، که لایه خارج دانه برنج است، تهیه می شود. به دلیل خواص زیادی که برای سلامتی دارد از جمله بهبود قند خون و سلامت قلب توجه زیادی به آن می شود. به علاوه آنتی اکسیدان های زیادی دارد که جلوی التهابات را گرفته و خاصیت ضد سرطانی دارند.

نظرات (1)

1 دیدگاه برای روغن سبوس برنج ویژه کنترل دیابت و شفافیت پوست

 1. مالک تأیید شده سامیه رضایی (خریدار محصول)

  بوی روغن بادام میده و مطمئن نیستم سبوس برنج باشه

  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   روغن سبوس برنج بر پایه روغنی تولید میشه و بسته به نوع روغن پایه، بوی همون روغن رو میده و این یک امر طبیعی محسوب میشه
   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *