روغن سبوس برنج ویژه کنترل دیابت و شفافیت پوست

۵۵.۰۰۰ تومان

✔️ روغن سبوس برنج از فرآیند روغنگیری سبوس برنج بر پایه روغن کنجد تهیه شده است

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ رنگ: زرد

✔️ حجم: ۵۰ سی سی

✔️ پایه روغنی: روغن کنجد

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

🔰 خرید روغن سبوس برنج 

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید “روغن سبوس برنج” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

روغن سبوس برنج طبیعی

روغن سبوس برنج از سبوس برنج، یا لایه بیرونی دانه برنج گرفته می شود. در بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله ژاپن، هند و چین از این روغن برای پخت و پز استفاده می شود. سبوس برنج به عنوان یک محصول جانبی در حین آسیاب کردن برنج معمولا برای خوراک حیوانات استفاده شده یا دور ریخته می شود. اما اخیرا به خواص سلامتی آن به عنوان روغن توجه شده است. در زیر به ۹ خاصیت این روغن می پردازیم.

🔰 باعث تقویت سلامت پوست می شود

آنتی اکسیدانهای موجود در برنج باعث سلامت پوست می شوند. در تحقیقی ۲۸ روزه بر روی افراد مشخص شد که پس از استفاده از ژلی که حاوی عصاره سبوس برنج است،  ضخامت پوست آرنج، خشکی و خاصیت الاستیکی آن بهبود چشمگیری داشته است. با وجود کمبود تحقیقات در این زمینه، کرم مرطوب کننده و سایر محصولات آرایشی که به دنبال بخشیدن ظاهری جوانتر به پوست هستند از روغن سبوس برنج استفاده می کنند.

جهت مشاهده سایر روغن های مناسب پوست ، میتوانید به دسته ” خرید روغن های مفید برای پوست ” مراجعه کنید.

🔰 روغن سبوس برنج دارای مواد مغذی مفید است

روغن سبوس برنج دارای چربی های سالم و مواد مغذی فراوانی است. یک قاشق غذاخوری ( ۱۴ میلی گرم) از این روغن حاوی ۱۲۰ کالری و ۱۴ گرم چربی است. روغن سبوس برنج در مقایسه با سایر روغنهای گیاهی مانند روغن زیتون و کانولا، دارای مقادیر بیشتری از چربی سالم غیر اشباع است. همچنین ۲۹ درصد از نیاز روزانه به ویتامین ای را تامین می کند.  ویتامین ای یک ویتامین محلول در چربی است و در تقویت دستگاه ایمنی و سلامت رگهای خونی موثر است. سایر ترکیبات موجود در روغن سبوس برنج عبارتند از توکوترینول، اوریزانول و استرولهای گیاهی.

🔰 باعث کنترل قند خون می شود

روغن سبوس برنج با تقویت مقاومت به انسولین باعث بهبود قند خون و جلوگیری از دیابت نوع ۲ می شود. انسولین با انتقال قند به سلولهای شما ، قند خون را پایین می آورد. اما اگر به انسولین مقاومت داشته باشید، بدنتان به این هورمون جواب نمی دهد. در آزمایشی که بر روی سلولهای موشها انجام شده،  مشخص شده که روغن سبوس برنج با خنثی کردن رادیکالهای آزاد مقاومت به انسولین ایجاد میکند. رادیکالهای آزاد مولکولهای ناپایداری هستند که باعث استرس اکسایشی می شوند. در تحقیقی که به مدت ۱۷ روز بر روی موشهای دارای دیابت نوع انجام شده، روغن سبوس برنج به طرز چشمگیری با بالا بردن سطح انسولین میزان قند خون موشها را پایین آورده است. در آزمایش بر روی انسانها نیز نتایج مشابهی گرفته شده است. وقتی ۱۹ مرد سالم یک وعده غذا شامل ۳.۷ گرم روغن سبوس برنج مصرف کردند، سطح قند خون آنها ۱۵ درصد در مقایسه با کسانی که این ماده را مصرف نکرده بودند بیشتر پایین آمد. اما تغییری در سطح انسولین اتفاق نیافتد که نشان می دهد روغن سبوس برنج تنها میتواند بدون اثرگذاری بر روی انسولین، باعث تنظیم قند خون شود.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 روغنگیری سبوس برنج بر پایه روغن کنجد
پایه روغنی 🔰 روغن کنجد
رنگ 🔰 زرد
طبع 🔰 معتدل
مناسب جهت 🔰 تقویت قلب، آنتی اکسیدان قوی و کنترل قند خون

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 🔰 باعث تقویت سلامت قلب می شود

روغن سبوس برنج میتواند سلامت قلب را تقویت کند. در واقع دولت ژاپن این روغن را به دلیل تاثیراتش بر پایین آوردن کلسترول روغن سالمی معرفی کرده است. مطالعات اولیه بر روی موشها نشان می دهد که روغن سبوس برنج به طرز چشمگیری کلسترول بد را پایین و کلسترول خوب را بالا برده است. در ۱۱ آزمایش تصادفی بر روی ۳۴۴ نفر که روغن سبوس برنج مصرف کرده بودند کاهش کلسترول بد به طرز قابل توجهی و به مقدار ۶.۹۱ میلی گرم  مشاهده شد. تنها یک میلی گرم کاهش در کلسترول بد می تواند خطر حمله قلبی را یک تا دو درصد پایین تر بیاورد. ۸ مورد از این مطالعات درباره غلظت بالای چربی خون بود و مابقی دارای چربی خون نبودند.

در مطالعه ای چهار هفته ای بر روی افراد با کلسترول بالا، به افراد رژیم کم کالری به همراه دو قاشق غذاخوری ( ۳۰ میلی گرم) روغن سبوس برنج داده شد که در نتیجه کلسترول بد آنها به شدت پایین آمد و سایر فاکتورهای بیماری قلبی از جمله وزن بدن و دور کمر نیز کاهش یافت. محققان بهبود میزان کلسترول خون را به استرولهای گیاهی این روغن نسبت می دهند که مانع جذب کلسترول توسط بدنتان می شود.

🔰 دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است

ترکیبات مختلف در روغن سبوس برنج دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. یکی از این ترکیبات اوریزانول است که بسیاری از آنزیمهای ایجاد کننده تورم و التهاب را سرکوب می کند. همچنین میتواند باعث کاهش التهاب در رگهای خونی و غشای قلب شود. این التهابات اگر درمان نشوند میتوانند باعث تصلب شرایین- سفت و باریک شدن سرخرگها که منجر به بیماری قلبی می شود – بشوند. به علاوه، مطالعات آزمایشگاهی بر روی موشها نشان می دهد که سایر ترکیبات فعال موجود در روغن سبوس برنج از جمله توکوترینول جلوی تصلب شرایین را میگیرد. در مطالعه ۴ هفته ای بر روی ۵۹ نفرمبتلا به چربی خون بالا که روزانه دو قاشق غذاخوری روغن سبوس برنج یا روغن سویا مصرف کرده بودند مشاهده شد که روغن سبوس برنج در مقایسه با روغن سویا ظرفیت آنتی اکسیدانی افراد را به شدت بالا برد که میتواند با استرس اکسایشی مقابله کند.

🔰 دارای خواص ضد سرطانی است

توکوترینولها گروهی از آنتی اکسیدانهای موجود در روغن سبوس برنج هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند. مطالعه آزمایشگاهی بر روی حیوانات نشان می دهد که توکوتریونول جلوی رشد انواع سلولهای سرطانی از جمله سرطان سینه، ریه، تخمدان، کبد، مغز و پانکراس را میگیرد. در مطالعه ای مشخص شد که توکوتریونول موجود در روغن برنج از سلولهای انسانی و حیوانی در برابر تابش یوننده محافظت می کند. مقادیر زیاد این یون میتواند باعث ایجاد سرطان شود. توکوترینول در زمانی که با سایر داروهای ضد سرطان یا شیمی درمانی ترکیب شود تاثیرات قوی تری دارد. اما استفاده از مکملهای آنتی اکسیدانی چون توکوترینول در حین شیمی درمانی مورد بحث و بررسی است. در نتیجه مطالعات بیشتری نیاز است. یادتان باشد که روغن سبوس برنج را نباید به عنوان درمانی برای سرطان در نظر گرفت

🔰 جلوی بوی بد دهان را می گیرد

شستن دهان با روغن یکی از روشهای قدیمی برای ارتقای بهداشت دهان و دندان است. در مطالعه ای بر روی ۳۰ زن باردار مشخص شد که شستشوی دهان با روغن سبوس برنج بوی بد دهان را کم میکند. محققان حدس می زنند آنتی اکسیدان زیاد روغن سبوس برنج مسبب این تاثیر است.

🔰 باعث تقویت سیستم ایمنی می شود

روغن سبوس برنج میتواند واکنش ایمنی را تقویت کند که اولین خط دفاعی بدن در برابر باکتری ها، ویروسها و سایر عوامل بیماری زا می باشد. برای مثال در تحقیقی بر روی سلولهای موشها مشخص شد که عصاره سرشار از اوریزانول موجود در روغن سبوس برنج باعث تقویت واکنش ایمنی بدن می شود. اما هنوز تاثیرات آن بر روی انسانها مشخص نیست.

🔰 اضافه کردن روغن سبوس برنج به رژیم غذایی آسان است

روغن سبوس برنج به شدت روان است.  این روغن برعکس روغن زیتون و کانولا، برای سرخ کردن و پخت و پز مناسب است زیرا طعم آن بر روی غذا تاثیری نمی گذارد. روغن سبوس برنج دارای طعمی فندق مانند و شبیه روغن بادام زمینی است. نقطه دود بالای آن باعث می شود برای پخت و پز در دمای بالا مناسب باشد. به علاوه ترکیبات مفید آن مانند اوریزانول و توکوترینول به هنگام آشپزی حفظ می شوند. با آنکه شیوه های مختلفی برای تهیه این محصول وجود دارد اما استفاده از روش استخراج با حلال از پرس سرد بهتر است زیرا ترکیبات آن را بهتر حفظ می کند. میتوانید از این روغن برای سوپها، سسها و  تفت دادن استفاده کنید. همچنین میتوانید آن را به جودوسر اضافه کنید. برای طعمی بهتر میتوانید روغن سبوس برنج را با سایر روغنها از جمله زیتون یا کانولا ترکیب کنید.

🔰 خلاصه : 

روغن سبوس برنج از سبوس برنج، که لایه خارج دانه برنج است، تهیه می شود. به دلیل خواص زیادی که برای سلامتی دارد از جمله بهبود قند خون و سلامت قلب توجه زیادی به آن می شود. به علاوه آنتی اکسیدانهای زیادی دارد که جلوی التهابات را گرفته و خاصیت ضد سرطانی دارند. روغن سبوس برنج را از مغازه ها یا آنلاین میتوانید تهیه کنید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

منبع : https://www.healthline.com/nutrition/rice-bran-oil

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “روغن سبوس برنج ویژه کنترل دیابت و شفافیت پوست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ترکیبات: روغن سبوس برنج بر پایه روغن کنجد
  • بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت تقویت مو
  • ویژگی: مفید جهت تقویت مو و جلوگیری از ریزش آن، تقویت معده
  • رنگ: زرد
  • ماندگاری: 2 سال
  • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
  • مناسب برای: آقایان و بانوان
  • حجم: 60 سی سی
  • پایه روغنی: روغن کنجد