روغن نارگیل برای پوست و مو

59.900 تومان

✔️ روغن نارگیل از فرآیند روغنگیری از نارگیل به روش پرس سرد تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن نارگیل خالص و بدون پایه

✔️ بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت پوست و مو

✔️ ویژگی: مفید جهت درمان و رفع ریزش مو، تقویت پوست و مو و رفع خشکی پوست

✔️ رنگ: سفید

✔️ حجم: ۳۰ سی سی


ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن بنفشه پایه بادام شیرین

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن نارگیل چیست؟

روغن نارگیل ماده ای بسیار مفید برای سلامتی و مراقبت از زیبایی است. مردم از روغن نارگیل برای موارد مختلفی استفاده می کنند از آشپزی گرفته تا تمیز کردن و مرطوب نمودن پوست و پاک کردن آرایش. برخی از روغن نارگیل برای ارتقای سلامت و حالت مو استفاده می کنند.  در این مقاله به فواید روغن نارگیل برای پوست و مو می پردازیم.

ترکیبات🔰 روغنگیری از میوه نارگیل
پایه روغنی🔰 بدون پایه و خالص
رنگ🔰 سفید
طبع🔰 گرم و خشک
مناسب جهت🔰 آنتی اکسیدان قوی، مفید جهت سلامت پوست و جلوگیری از ریزش مو
فواید روغن نارگیل برای مو

چرا روغن نارگیل نسبت به سایر روغنها گزینه بهتری برای محافظت از مو است؟

روغن نارگیل بهترین روغن برای استفاده مو و کم کردن میزان از دست رفتن پروتئین و افزایش شفافیت آن است. اما شواهدی علمی برای این موضوع وجود دارد. در تحقیقی که در سال 2003 منتشر شد تاثیرات استفاده از روغن نارگیل، آفتابگردان و روغن های گیاهی دیگر قبل و بعد از شستشوی مو بررسی شد. محققان برای آنکه متوجه شوند کدام روغن برای محافظت از سلامت مو مناسب تر است پروتئین از دست رفته بعد از استفاده از هر یک را اندازه گیری کردند. آن ها متوجه شدند که روغن نارگیل قبل یا بعد از شستن مو در جلوگیری از کاهش پروتئین مو نسبت به روغن آفتابگردان و یک روغن معدنی دیگر تاثیرات بیشتری دارد. در واقع روغن نارگیل در رتبه بالاتری نسبت به همه روغن ها قرار داشت و پروتئین مو را در موهای آسیب دیده، دکلره شده، و قرار گرفته در معرض پرتوی فرابنفش بیشتر از سایر روغن ها حفظ کرده بود. بنابراین خرید روغن نارگیل می تواند برای افرادی که موهای خود را رنگ می کنند، بسیار مفید باشد.

از طرف دیگر، روغن آفتابگردان این تاثیر را نداشت و در کاهش میزان پروتئین از دست رفته نقشی بازی نکرده بود.  تصور می شود ساختار شیمیایی روغن نارگیل باعث توانایی آن در محافظت از مو می شود. روغن نارگیل عمدتا از اسیدهای چرب زنجیره متوسط به نام اسید لوریک تشکیل شده است. این اسیدهای چرب به روغن نارگیل ساختاری بلند و مستقیم می بخشند که راحت تر به اعماق ساقه مو نفوذ می کند. روغن آفتابگردان تنها حاوی اسید لینولئیک است که ساختاری حجیم تر داشته و به راحتی توسط مو جذب نمی شود. این بدان معناست که روغن هایی مانند روغن های گیاهی و روغن آفتابگردان می توانند مو را پوشش دهند اما به خوبی جذب ساقه مو نمی شوند.  مالیدن روغن قبل و بعد از شستن به جلوگیری از آسیب کمک می کند.

روش های مختلفی برای استعمال روغن به روی موها برای محافظت از آن ها در برابر آسیب وجود دارد. اول، مالیدن روغن به مو قبل از شستن آن به کاهش میزان آسیب کمک کرده و از مو در حین شستشو مراقبت می کند. مو در زمانی که خیس است بیشترین میزان آسیب پذیری را دارد. این بدلیل تغییرات ریز و ساختاری ای است که در زمان جذب آب اتفاق می افتد. وقتی موهایتان را خیس می کنید، کورتکس ضخیم مرکزی آب را جذب و ورم م یکند، و باعث می شود تغییری ساختاری در کوتیکول مو ظاهر شود. کوتیکول مو از پوسته های تختی تشکیل شده که روی هم قرار می گیرند و به سمت نوک موها قرار گرفته و به نوک آن اشاره دارند. وقتی کورتکس موی شما آب را جذب و ورم می کند، این پوسته ها به سمت بیرون هل داده شده و در نتیجه صاف می ایستند. در نتیجه موی خیس به خصوص در زمان شانه زدن یا حالت دادن راحتتر آسیب می بیند. دوم، روغن زدن به مو بعد از شستشو آن را نرم تر می کند. این کار باعث می شود اصطکاک ایجاد شده در اثر حالت دهی به مو کمتر شده و مو کمتر در معرض شکستن قرار بگیرد.

روغن نارگیل باعث بلندتر شدن مو می شود

بسیاری از افراد خواهان موی بلند و براق هستند. اما شستشو و حالت دهی روزانه، آب و هوا و آلاینده ها به آن آسیب می رساند.  این امر باعث می شود رشد موها دشوارتر شود و موهایتان هر چه که بلندتر می شود کیفیت خود را از دست می دهد. روغن  نارگیل از طرق زیر به بلندتر شدن موهای شما کمک می کند:

 •  رطوبت رسانی به مو و کاهش موخوره
 • محافظت در برابر از دست دادن پروتئین و آسیب به هنگام خیسی
 • محافظت از مو در برابر آسیب های زیست محیطی مانند باد، آفتاب و دود ماشین ها

توجه داشته باشید برای نتیجه گیری حداکثری پس از خرید روغن نارگیل، باید آن را به طور روزانه در برنامه مراقبتی خود قرار دهید.

organic hair oil
سایر خواص روغن نارگیل برای مو

✦ جلوگیری از شپش مو: در تحقیقی مشخص شده که روغن نارگیل در ترکیب با رازیانه به شکل اسپری، نسبت به اسپری های شیمیایی 40 درصد اثرگذاری بیشتری دارد.

✦ محافظت در برابر خورشید: فیلترهای فرابنفش از موی شما در برابر خورشید محافظت می کند. در برخی تحقیقات مشخص شده که روغن نارگیل دارای فاکتور 8 محافظت از مو در برابر پرتوهای خورشید است و بنابراین استفاده از  آن به موی شما کمک می کند.

✦ درمان شوره سر: شوره در اثر رشد بیش از حد قارچ یا مخمر بر روی پوست ایجاد می شود. با آنکه هیچ تحقیقاتی به طور خاص روغن نارگیل را در این زمینه ارزیابی نکرده اما دارای خواص ضد میکروبی است و برای درمان شوره می توان از آن استفاده کرد

✦ جلوگیری از ریزش مو:  آرایش بیش از حد موها به ساقه مو آسیب می رساند که در شرایط وخیم موجب ریزش مو می شود. روغن نارگیل موهای شما را در وضعیت خوبی نگه داشته و از این مورد جلوگیری می کند. همچنین گفته می شود که خوردن روغن نارگیل برای سلامت مو مفید است  زیرا دارای مواد مغذی است.

روغن نارگیل ارگانیک
فواید روغن نارگیل برای پوست

روغن نارگیل برای بدن فواید زیادی دارد. کم کردن سطح کلسترول بد خون تا بهبود عملکرد مغز در بیماران آلزایمری، برخی از خواص روغن نارگیل می باشد. همچنین تاثیرات مثبت آن بر روی پوست نیز نشان داده شده است. در این بخش به برخی خواص روغن نارگیل برای پوست می پردازیم.

روغن نارگیل یک روغن فوق اشباع شده است که از دیرباز با استخراج روغن از نارگیل های نرسیده یا هسته خشک شده آن تهیه می شود. روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است اما وقتی حرارت ببیند نرم یا حتی آب می شود. از روغن نارگیل در آشپزی و پوست و مو استفاده می شود. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب زنجیره متوسط بوده که نوعی چربی اشباع شده می باشد. این اسیدهای چرب زنجیره متوسط در حدود 65 درصد از آن را تشکیل می دهند.

 

روغن مناسب پوست

✦ روغن نارگیل میکروب های آسیب رسان پوست را می کشد

اسیدهای چرب زنجیره متوسط موجود در روغن نارگیل دارای خواص ضد میکروبی است که می تواند از بدن در برابر میکروب های مضر محافظت کند. این امر بخصوص برای سلامت پوست مفید است زیرا بسیاری از عفونت های پوستی از جمله آکنه، سلولیت، فولیکولیت و بیماری پای ورزشکاران توسط باکتری ها یا قارچ ها ایجاد می شوند. استفاده مستقیم از روغن نارگیل بر روی پوست جلوی رشد این میکروب ها را می گیرد. این خاصیت به دلیل وجود اسید لوریک است که 50 درصد از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می دهد و می تواند با میکروب های مضر مقابله کند. در تحقیقی خاصیت سی نوع از اسیدهای چرب علیه 20 سویه باکتریایی مورد آزمایش قرار گرفت. اسید لوریک بیشترین میزان تاثیرگذاری را در جلوگیری از رشد باکتری ها داشت. در یک تحقیق آزمایشگاهی دیگر نشان داده شد که اسید لوریک می تواند گونه ای از باکتری را که منجر به رشد آکنه می شود بکشد. به علاوه اسید کاپریک نوعی دیگر از اسیدهای چرب زنجیره متوسط است که در روغن نارگیل یافت می شود. اسید کاپریک مانند اسید لوریک دارای خواص ضد میکروبی است. در آزمایش دیگر نشان داده شد که اسید لوریک و کاپریک به شکل موثری سویه های باکتریایی را می کشند. اثرات ضد قارچی اسید کاپریک نیز مانع از رشد برخی از گونه های خاص قارچ ها می شود. بنابراین می توان با خرید روغن نارگیل و استفاده مداوم آن بر روی پوست، آن را عاری هر گونه قارج و میکروب کرد.

✦ روغن نارگیل باعث کاهش تورم پوست می شود

تورم مزمن یکی از نشانه های بسیاری از بیماری های پوستی است از جمله پسوریازیس، درماتیت تماسی و اگزما. مشخص شده که روغن نارگیل دارای خواص ضد التهابی است. در تحقیقی محققان از روغن نارگیل تصفیه نشده بر روی گوش متورم موش ها استفاده کردند. نشان داده شد که روغن نارگیل  نه تنها دارای خواص ضد التهابی است، بلکه درد را نیز کاهش می دهد. به علاوه با افزایش آنتی اکسیدان ها میزان تورم را کاهش می دهد. آنتی اکسیدان ها با تثبیت رادیکال های آزاد در بدن اتم های واکنشی را که باعث ایجاد تورم می شوند خنثی می کنند. در تحقیقی که در سال 2013 بر روی موش ها انجام شد روغن های مختلفی از جمله روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن آفتابگردان بر روی آن ها آزمایش شد. در پایان این تحقیق 45 روزه، روغن نارگیل تصفیه نشده سطح آنتی اکسیدان بدن موش ها را بالا برده و از استرس اکسایشی به مقدار زیادی جلوگیری کرده بود. باید به خاطر داشت که اکثر تحقیقات موجود محدود به حیوانات بوده و بنابراین ممکن است همین نتایج در مورد انسان ها صادق نباشد. اما بر اساس این تحقیقات، روغن نارگیل پتانسیل بالایی در کاهش تورم دارد.

روغن نارگیل به درمان لک و کک و آکنه کمک می کند

با آنکه برخی فکر می کنند روغن نارگیل منافذ پوست را می بندد تحقیقات نشان می دهند که باعث درمان آکنه می شود. آکنه یک بیماری التهابی است و بسیاری از داروهای مصرف شده برای درمان آن باعث کاهش التهاب می شوند. از آنجا که روغن نارگیل و ترکیبات آن باعث التهاب در بدن می شود به درمان آکنه نیز کمک می کند. به علاوه خواص ضد باکتریایی اسیدهای چرب زنجیره متوسط موجود در روغن نارگیل به کاهش آکنه کمک می کند. تحقیقات زیادی نشان داده اند که اسید لوریک که بیش از نیمی از اسیدهای چرب روغن نارگیل را شامل می شود، سویه های باکتریایی مرتبط با آکنه را می کشد. اسید لوریک حتی از پراکسید بنزوییل نیز در جلوگیری از رشد باکتری های مولد آکنه موثرتر است. به جز اسید لوریک، اسید کاپریک نیز دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است.

روغن نارگیل باعث مرطوب شدن پوست خشک می شود

به جز فوایدی که برای آکنه و التهابات پوستی دارد، استفاده از روغن نارگیل بر روی پوست به آبرسانی آن کمک می کند. در مطالعه بر روی بیمارانی که دارای پوست خشکی بودند مشخص شد که تاثیر استفاده از روغن نارگیل مشابه تاثیر استفاده از وازلین بر روی پوست خشک است. همچنین به درمان اگزما و خارش های پوستی نیز کمک می کند. آبرسانی کردن پوست با تقویت کردن سد دفاعی آن، باکتری ها را از پوست دور نگه داشته و درمان زخم ها را تسریع و به انسجام کلی پوست کمک می کند. محصولات گیاهی آبرسان و مرطوب کننده پوست و مو، می توانند در تامین مواد مغذی جهت مرطوب شدن پوست، تاثیر زیادی بگذارند.

روغن نارگیل به درمان زخم کمک می کند

تحقیقات زیادی نشان می دهد که روغن نارگیل باعث درمان زخم ها می شود. درمان زخم با روغن نارگیل سرعت درمان را بالا برده میزان آنتی اکسیدان های بدن و کلاژن را افزایش می دهد. کلاژن یک پروتئین مهم در درمان زخم های بدن است. در تحقیقی دیگر بر روی حیوانات مشخص شد که روغن نارگیل در ترکیب با یک نوع آنتی بیوتیک در بهبود زخم های ناشی از سوختگی کمک می کند. به جز بهبود درمان زخم، خواص ضد میکروبی آن مانع از بروز عفونت شده و فرایند درمان را تسریع می کند. همان طور که می دانید، خرید روغن نارگیل به تنهایی نمی تواند، درمان کننده زخم باشد.

طریقه مصرف روغن نارگیل

این تکنیک ها را می توان هر از گاهی بکار ببرید تا مویی شفاف و سالم داشته باشید. مقدار روغن نارگیل مورد نیاز شما به بلندی و نوع مویتان بستگی دارد. اکثر افراد به اندازه ای از روغن استفاده می کنند که میانه تا نوک موهایشان را پوشش دهد و آن ها را چرب نکند. بهترین روش آن است که از مقدار کمی شروع کرده و کم کم مقدار آن را افزایش دهید. اگر موی کوتاه یا نازکی دارید، به اندازه یک قاشق چایخوری روغن نیاز دارید. اما افرادی که موی بلند و ضخیم دارند باید دو قاشق غذاخوری از این روغن را استفاده کنند. روغن نارگیل انواع مختلفی دارد. برخی ترجیح می دهند که از روغن نارگیل بکر استفاده کنند و آن را به صورت خوراکی نیز مصرف کنند.

✦ به عنوان نرم کننده : موهای خود را به صورت معمول شامپو بزنید و سپس روغن نارگیل را به موها مالیده آن ها را از وسط تا انت های ساقه مو شانه کنید.

✦ برای باز کردن گره ها بعد از شستشوی مو : بعد از شامپو کردن و نرم کننده زدن به مو، مقداری از روغن نارگیل را به کف دست ریخته و به هنگام شانه کردن به موها بزنید

✦ به عنوان ماسک مو : مقداری از روغن نارگیل را به موها مالید و اجازه دهید چند ساعت روی آن بماند. سپس موهایتان را بشویید.

✦ به عنوان محافظ مو قبل از شستشو : مقداری روغن نارگیل را قبل از شستن مو به آن بمالید

✦ برای درمان پوست سر : قبل از خواب مقدار کمی از روغن نارگیل را به پوست خود بمالید. تا صبح صبر کرده و سپس شامپو بزنید.

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

خطرات و هشدارها

با آنکه تحقیقات نشان می دهد که روغن نارگیل برای سلامتی پوست مفید است، استفاده از آن بر روی پوست ممکن است برای همگان مناسب نباشد. برای مثال افرادی که دارای پوست چرب هستند نباید از این روغن استفاده کنند زیرا منافذ پوست را بسته و باعث ایجاد جوش سرسیاه می شود. آزمون و خطا بهترین رویکرد در تشخیص مفید بودن روغن نارگیل برای شماست. به علاوه اگر پوستی حساس دارید، استفاده از آن در مقادیر کم یا امتحان کردن بر روی قسمت کوچکی از پوست به شما از بی ضرر بودن آن اطمینان می دهد. البته خوردن و استفاده از این روغن در آشپزی برای اکثر افراد مشکلی نیست. اگر پوستی چرب یا حساس دارید روغن نارگیل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. 

نظرات (7)

7 دیدگاه برای روغن نارگیل برای پوست و مو

 1. مالک تأیید شده نیلوفر شهرجو (خریدار محصول)

  حتی با یک بار استفاده هم تاثیرش رو دیدم و موهام هیچوقت اینقدر نرم و خوب نبودن قبل از حمام از رزماری و بعد از حمام از نارگیل استفاده کردم شدیدا پیشنهاد میکنم

  0
  0
 2. مالک تأیید شده پرهام شیرانی (خریدار محصول)

  محصول با کیفیت و با بسته بندی خوب ممنونم از خدمات شما

  0
  0
 3. مالک تأیید شده user-1711558229 (خریدار محصول)

  با سلام
  من این روغن رو به همراه چند روغن دیگر سفارش دادم و از بسته‌بندی و کیفیت راضی هستم ، ممنونم به خاطر محصولات خوبتون
  این روغن نارگیل مصرف خوراکی هم داره ؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   ممنون از نظر لطفتون
   بله استفاده خوراکی هم داره
   سالم باشید

 4. فاطمه

  سلام ،چرا وقتی روغن جامد هست توی روغن ریز ریختید و این که ظرفتون شبیه عکس نیست ؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بسته بندی روغن هایی مثل کوهان شتر، الاغ، شترمرغ، نارگیل و مار به دلیل اینکه میبندن و سفت میشن بصورت درب قطره چکانی انجام میشه و امکان بسته بندی با میل قطره چکان میسر نیست. با کمی حرارت روغنها بصورت مایع میشن و به راحتی از درب قطره چکان خارج میشن
   سالم باشید

 5. مالک تأیید شده فرزاد قره باغی برهمن (خریدار محصول)

  این محصول بسیار خوب است

  0
  0
 6. هستی

  سلام
  من از این محصول برای سفیدی دندان استفاده میکنم
  خوبه جواب میده

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله برای این مورد هم خیلی خوبه
   ممنون از نظرتون

   سالم باشید

 7. علی

  سلام روغن خوبی هست من برای براقی موهام از این محصول استفاده میکنم

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله روغن خوبیه و برای موارد زیادی از جمله تقویت پوست و مو استفاده میشه
   ممنون از نظر لطفتون

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *