روغن نارگیل برای پوست و مو

۵۹.۹۰۰ تومان

✔️ روغن نارگیل از فرآیند روغنگیری از نارگیل به روش پرس سرد تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن نارگیل خالص و بدون پایه

✔️ بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت پوست و مو

✔️ ویژگی: مفید جهت درمان و رفع ریزش مو، تقویت پوست و مو و رفع خشکی پوست

✔️ رنگ: سفید

✔️ حجم: 50 سی سی

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

🔰 خرید روغن نارگیل ارگانیک

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید “روغن نارگیل” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

ابتدا فواید روغن نارگیل برای مو و سپس فواید این محصول برای پوست را بیان خواهیم کرد. با ما در ادامه همراه باشید.

روغن نارگیل ماده ای بسیار مفید برای سلامتی و مراقبت از زیبایی است. مردم از روغن نارگیل برای موارد مختلفی استفاده می کنند از آشپزی گرفته تا تمیز کردن و مرطوب نمودن پوست و پاک کردن آرایش. برخی از روغن نارگیل برای ارتقای سلامت و حالت مو استفاده می کنند.  در این مقاله به فواید روغن نارگیل برای پوست و مو می پردازیم.

🔥 حالت دادن روزانه مو به آن آسیب می رساند

سشوار کشیدن روزانه، شستن و برس زدن باعث آسیب به مو و شکننده و خشک شدن آن می شود.  برای درک بهتر علت این موضوع باید ساختار موی خود را بهتر بشناسید. مو از سه لایه تشکیل شده است:

✦ مدولا: بخش نرم و اصلی مو است. موهای ضخیم مدولای زیادی دارند و موهای نازک نیز تقریبا مدولا ندارند

✦ کورتکس: کورتکس ضخیم ترین لایه مو است و حاوی پروتئین های الیافی و رنگدانه هایی است که رنگ موی شما را بوجود می آورد.

✦ کوتیکول: کوتیکول لایه محافظ و ضخیم بیرونی موی شماست

✦ شستشو، آرایش و رنگ کردن مو به کوتیکولها آسیب می رساند و اجازه نمیدهد تا از بخشهای اصلی ساقه مو مراقبت کند. در نتیجه بخشی از پروتئینهای الیافی که کورتکس موی شما را تشکیل می دهند از بین برده، باعث نازک، ضعیف و شکننده شدن موی شما می شود.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 روغن نارگیل خالص بدون پایه
اسیدهای چرب 🔰 اسید لوریک، اسید میریستیک، اسید کاپریلیک
رنگ 🔰 سفید
طبع 🔰 گرم و خشک
مناسب جهت 🔰 آنتی اکسیدان قوی، مفید جهت سلامت پوست و مفید جهت ریزش مو

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

🔰 فواید روغن نارگیل اصل برای مو

چرا روغن نارگیل نسبت به سایر روغنها گزینه بهتری برای محافظت از مو است؟

روغن نارگیل بهترین روغن برای استفاده مو و کم کردن میزان از دست رفتن پروتئین و افزایش شفافیت آن است. اما شواهدی علمی برای این موضوع وجود دارد. در تحقیقی که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد تاثیرات استفاده از روغن نارگیل، آفتابگردان و روغنهای گیاهی دیگر قبل و بعد از شستشوی مو بررسی شد. محققان برای آنکه متوجه شوند کدام روغن برای محافظت از سلامت مو مناسب تر است پروتئین از دست رفته بعد از استفاده از هر یک را اندازه گیری کردند. آنها متوجه شدند که روغن نارگیل قبل یا بعد از شستن مو در جلوگیری از کاهش پروتئین مو نسبت به روغن آفتابگردان و یک روغن معدنی دیگر تاثیرات بیشتری دارد. در واقع روغن نارگیل در رتبه بالاتری نسبت به همه روغنها قرار داشت و پروتئین مو را در موهای آسیب دیده، دکلره شده، و قرار گرفته در معرض پرتوی فرابنفش بیشتر از سایر روغنها حفظ کرده بود. بنابراین خرید روغن نارگیل میتواند برای افرادی که موهای خود را رنگ میکنند، بسیار مفید باشد.

از طرف دیگر، روغن آفتابگردان این تاثیر را نداشت و در کاهش میزان پروتئین از دست رفته نقشی بازی نکرده بود.  تصور می شود ساختار شیمیایی روغن نارگیل باعث توانایی آن در محافظت از مو می شود. روغن نارگیل عمدتا از اسیدهای چرب زنجیره متوسط به نام اسید لوریک تشکیل شده است. این اسیدهای چرب به روغن نارگیل ساختاری بلند و مستقیم می بخشند که راحت تر به اعماق ساقه مو نفوذ می کند. روغن آفتابگردان تنها حاوی اسید لینولئیک است که ساختاری حجیم تر داشته و به راحتی توسط مو جذب نمی شود. این بدان معناست که روغنهایی مانند روغنهای گیاهی و روغن آفتابگردان میتوانند مو را پوشش دهند اما به خوبی جذب ساقه مو نمی شوند.  مالیدن روغن قبل و بعد از شستن به جلوگیری از آسیب کمک میکند.

 روشهای مختلفی برای استعمال روغن به روی موها برای محافظت از آنها در برابر آسیب وجود دارد. اول، مالیدن روغن به مو قبل از شستن آن به کاهش میزان آسیب کمک کرده و از مو در حین شستشو مراقبت می کند. مو در زمانی که خیس است بیشترین میزان آسیب پذیری را دارد. این بدلیل تغییرات ریز و ساختاری ای است که در زمان جذب آب اتفاق می افتد. وقتی موهایتان را خیس می کنید، کورتکس ضخیم مرکزی آب را جذب و ورم میکند، و باعث می شود تغییری ساختاری در کوتیکول مو ظاهر شود. کوتیکول مو از پوسته های تختی تشکیل شده که روی هم قرار می گیرند و به سمت نوک موها قرار گرفته و به نوک آن اشاره دارند. وقتی کورتکس موی شما آب را جذب و ورم میکند، این پوسته ها به سمت بیرون هل داده شده و در نتیجه صاف می ایستند. در نتیجه موی خیس به خصوص در زمان شانه زدن یا حالت دادن راحتتر آسیب می بیند. دوم، روغن زدن به مو بعد از شستشو آن را نرم تر می کند. این کار باعث می شود اصطکاک ایجاد شده در اثر حالت دهی به مو کمتر شده و مو کمتر در معرض شکستن قرار بگیرد.

🔰 روغن نارگیل باعث بلندتر شدن مو می شود

بسیاری از افراد خواهان موی بلند و براق هستند. اما شستشو و حالت دهی روزانه، آب و هوا و آلاینده ها به آن آسیب می رساند.  این امر باعث می شود رشد موها دشوارتر شود و موهایتان هر چه که بلندتر می شود کیفیت خود را از دست می دهد. روغن  نارگیل از طرق زیر به بلندتر شدن موهای شما کمک میکند:

✦ رطوبت رسانی به مو و کاهش موخوره

✦ محافظت در برابر از دست دادن پروتئین و آسیب به هنگام خیسی

✦ محافظت از مو در برابر آسیبهای زیست محیطی مانند باد، آفتاب و دود ماشینها

برای نتیجه گیری حداکثری پس از خرید روغن نارگیل، باید آن را به طور روزانه در برنامه مراقبتی خود قرار دهید.

🔰 سایر فواید روغن نارگیل برای مو

روغن نارگیل دارای فواید دیگری برای مو است. اما بسیاری از آنها آزمایش نشده است. از دیگر فواید روغن نارگیل عبارت است از:

✦ جلوگیری از شپش مو: در تحقیقی مشخص شده که روغن نارگیل در ترکیب با رازیانه به شکل اسپری، نسبت به اسپری های شیمیایی ۴۰ درصد اثرگذاری بیشتری دارد.

✦ محافظت در برابر خورشید: فیلترهای فرابنفش از موی شما در برابر خورشید محافظت می کند. در برخی تحقیقات مشخص شده که روغن نارگیل دارای فاکتور ۸ محافظت از مو در برابر پرتوهای خورشید است و بنابراین استفاده از  آن به موی شما کمک می کند.

✦ درمان شوره سر: شوره در اثر رشد بیش از حد قارچ یا مخمر بر روی پوست ایجاد می شود. با آنکه هیچ تحقیقاتی به طور خاص روغن نارگیل را در این زمینه ارزیابی نکرده اما دارای خواص ضد میکروبی است و برای درمان شوره میتوان از آن استفاده کرد

✦ جلوگیری از ریزش مو:  آرایش بیش از حد موها به ساقه مو آسیب می رساند که در شرایط وخیم موجب ریزش مو می شود. روغن نارگیل موهای شما را در وضعیت خوبی نگه داشته و از این مورد جلوگیری می کند. همچنین گفته می شود که خوردن روغن نارگیل برای سلامت مو مفید است  زیرا دارای مواد مغذی است.

🔰 آیا روغن نارگیل دارای تاثیر منفی بر روی مو است ؟

روغن نارگیل برای استفاده بر روی پوست و مو خطری ندارد. اما استفاده بیش از حد آن باعث تجمع روغن بر روی مو و پوست سر می شود. این امر موجب چرب و مات شدن موها می شود. برای جلوگیری از این موضوع با مقدار کمی از روغن شروع کرده و روغن را با کف دست خود از اواسط ساقه تا نوک آنها بمالید. افرادی که موهای بسیار نازکی دارند نباید روغن نارگیل را روی کف سر خود بمالند.

🔰 چگونه از روغن نارگیل برای زیباتر شدن موها استفاده کنیم

✦ در زیر به چند روش برای استفاده از روغن نارگیل برای بهبود سلامت مو اشاره می کنیم

به عنوان نرم کننده: موهای خود را به صورت معمول شامپو بزنید و سپس روغن نارگیل را به موها مالیده آنها را از وسط تا انتهای ساقه مو شانه کنید.

برای باز کردن گره ها بعد از شستشوی مو: بعد از شامپو کردن و نرم کننده زدن به مو، مقداری از روغن نارگیل را به کف دست ریخته و به هنگام شانه کردن به موها بزنید

به عنوان ماسک مو: مقداری از روغن نارگیل را به موها مالید و اجازه دهید چند ساعت روی آن بماند. سپس موهایتان را بشویید.

به عنوان محافظ مو قبل از شستشو: مقداری روغن نارگیل را قبل از شستن مو به آن بمالید

برای درمان پوست سر: قبل از خواب مقدار کمی از روغن نارگیل را به پوست خود بمالید. تا صبح صبر کرده و سپس شامپو بزنید.

این تکنیکها را میتوان هر از گاهی بکار ببرید تا مویی شفاف و سالم داشته باشید. مقدار روغن نارگیل مورد نیاز شما به بلندی و نوع مویتان بستگی دارد. اکثر افراد به اندازه ای از روغن استفاده می کنند که میانه تا نوک موهایشان را پوشش دهد و آنها را چرب نکند. بهترین روش آن است که از مقدار کمی شروع کرده و کم کم مقدار آن را افزایش دهید. اگر موی کوتاه یا نازکی دارید، به اندازه یک قاشق چایخوری روغن نیاز دارید. اما افرادی که موی بلند و ضخیم دارند باید دو قاشق غذاخوری از این روغن را استفاده کنند. روغن نارگیل انواع مختلفی دارد. برخی ترجیح می دهند که از روغن نارگیل بکر استفاده کنند و آن را به صورت خوراکی نیز مصرف کنند. ( جهت مشاهده خواص روغن نارگیل به عنوان روغن خوراکی، به محصول روغن نارگیل خوراکی مراجعه کنید. )

جهت مشاهده سایر روغن های مفید جهت درمان مشکلات مربوط به مو میتوانید به دسته ” روغن های مو ” مراجعه کنید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

🔰 فواید روغن نارگیل اصل برای پوست

آیا روغن نارگیل برای پوست شما مناسب است؟

روغن نارگیل برای بدن فواید زیادی دارد. کم کردن سطح کلسترول بد خون تا بهبود عملکرد مغز در بیماران آلزایمری، برخی از خواص روغن نارگیل می باشد. همچنین تاثیرات مثبت آن بر روی پوست نیز نشان داده شده است. در این بخش به برخی خواص روغن نارگیل برای پوست می پردازیم.

🔰 روغن نارگیل چیست؟

روغن نارگیل یک روغن فوق اشباع شده است که از دیرباز با استخراج روغن از نارگیل های نرسیده یا هسته خشک شده آن تهیه می شود. روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است اما وقتی حرارت ببیند نرم یا حتی آب می شود. از روغن نارگیل در آشپزی و پوست و مو استفاده می شود. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب زنجیره متوسط بوده که نوعی چربی اشباع شده می باشد. این اسیدهای چرب زنجیره متوسط در حدود ۶۵ درصد از آن را تشکیل می دهند. از جمله اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل میتوان به اسیدهای زیر اشاره کرد:

 • اسید لوریک: ۴۹%
 • اسید میریستیک: ۱۸%
 • اسید کاپریلیک: ۸%
 • اسید پالمیتیک: ۸%
 • اسید کاپریک: ۷%
 • اسید اولئیک: ۶%
 • اسید لینولئیک: ۲%
 • اسید استئاریک: ۲%

با آنکه روغن نارگیل ۹۰% حاوی چربی های اشباع شده است، دارای مقادیر کمی از چربی های تک و چند اشباع نشده نیز می باشد. یک قاشق غذاخوری از این روغن دوازده گرم چربی اشباع شده و یک گرم چربی اشباع نشده دارد.

✦ روغن نارگیل میکروب های آسیب رسان پوست را میکشد

اسیدهای چرب زنجیره متوسط موجود در روغن نارگیل دارای خواص ضد میکروبی است که میتواند از بدن در برابر میکروب های مضر محافظت کند. این امر بخصوص برای سلامت پوست مفید است زیرا بسیاری از عفونتهای پوستی از جمله آکنه، سلولیت، فولیکولیت و بیماری پای ورزشکاران توسط باکتریها یا قارچها ایجاد می شوند. استفاده مستقیم از روغن نارگیل بر روی پوست جلوی رشد این میکروبها را میگیرد. این خاصیت به دلیل وجود اسید لوریک است که ۵۰ درصد از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می دهد و میتواند با میکروبهای مضر مقابله کند. در تحقیقی خاصیت سی نوع از اسیدهای چرب علیه ۲۰ سویه باکتریایی مورد آزمایش قرار گرفت. اسید لوریک بیشترین میزان تاثیرگذاری را در جلوگیری از رشد باکتری ها داشت. در یک تحقیق آزمایشگاهی دیگر نشان داده شد که اسید لوریک میتواند گونه ای از باکتری را که منجر به رشد آکنه می شود بکشد. به علاوه اسید کاپریک نوعی دیگر از اسیدهای چرب زنجیره متوسط است که در روغن نارگیل یافت می شود. اسید کاپریک مانند اسید لوریک دارای خواص ضد میکروبی است. در آزمایش دیگر نشان داده شد که اسید لوریک و کاپریک به شکل موثری سویه های باکتریایی را می کشند. اثرات ضد قارچی اسید کاپریک نیز مانع از رشد برخی از گونه های خاص قارچها می شود. بنابراین میتوان با خرید روغن نارگیل و استفاده مداوم آن بر روی پوست، آن را عاری هر گونه قارج و میکروب کرد.

✦ روغن نارگیل باعث کاهش تورم پوست می شود

تورم مزمن یکی از نشانه های بسیاری از بیماری های پوستی است از جمله پسوریازیس، درماتیت تماسی و اگزما. مشخص شده که روغن نارگیل دارای خواص ضد التهابی است. در تحقیقی محققان از روغن نارگیل تصفیه نشده بر روی گوش متورم موشها استفاده کردند. نشان داده شد که روغن نارگیل  نه تنها دارای خواص ضد التهابی است، بلکه درد را نیز کاهش می دهد. به علاوه با افزایش آنتی اکسیدانها میزان تورم را کاهش می دهد. آنتی اکسیدانها با تثبیت رادیکالهای آزاد در بدن اتم های واکنشی را که باعث ایجاد تورم می شوند خنثی می کنند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ بر روی موشها انجام شد روغنهای مختلفی از جمله روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن آفتابگردان بر روی آنها آزمایش شد. در پایان این تحقیق ۴۵ روزه، روغن نارگیل تصفیه نشده سطح آنتی اکسیدان بدن موشها را بالا برده و از استرس اکسایشی به مقدار زیادی جلوگیری کرده بود. باید به خاطر داشت که اکثر تحقیقات موجود محدود به حیوانات بوده و بنابراین ممکن است همین نتایج در مورد انسانها صادق نباشد. اما بر اساس این تحقیقات، روغن نارگیل پتانسیل بالایی در کاهش تورم دارد.

روغن نارگیل به درمان لک و کک و آکنه کمک می کند

با آنکه برخی فکر می کنند روغن نارگیل منافذ پوست را میبندد تحقیقات نشان می دهند که باعث درمان آکنه می شود. آکنه یک بیماری التهابی است و بسیاری از داروهای مصرف شده برای درمان آن باعث کاهش التهاب می شوند. از آنجا که روغن نارگیل و ترکیبات آن باعث التهاب در بدن می شود به درمان آکنه نیز کمک می کند. به علاوه خواص ضد باکتریایی اسیدهای چرب زنجیره متوسط موجود در روغن نارگیل به کاهش آکنه کمک می کند. تحقیقات زیادی نشان داده اند که اسید لوریک که بیش از نیمی از اسیدهای چرب روغن نارگیل را شامل می شود، سویه های باکتریایی مرتبط با آکنه را می کشد. اسید لوریک حتی از پراکسید بنزوییل نیز در جلوگیری از رشد باکتریهای مولد آکنه موثرتر است. به جز اسید لوریک، اسید کاپریک نیز دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است.

برای گرفتن نتیجه مطلوب روغن نارگیل را باید به صورت مستقیم بر روی پوست نواحی دارای آکنه مالید.

روغن نارگیل باعث مرطوب شدن پوست خشک می شود

به جز فوایدی که برای آکنه و التهابات پوستی دارد، استفاده از روغن نارگیل بر روی پوست به آبرسانی آن کمک میکند. در مطالعه بر روی بیمارانی که دارای پوست خشکی بودند مشخص شد که تاثیر استفاده از روغن نارگیل مشابه تاثیر استفاده از وازلین بر روی پوست خشک است. همچنین به درمان اگزما و خارشهای پوستی نیز کمک می کند. آبرسانی کردن پوست با تقویت کردن سد دفاعی آن، باکتریها را از پوست دور نگه داشته و درمان زخمها را تسریع و به انسجام کلی پوست کمک می کند. محصولات گیاهی آبرسان و مرطوب کننده پوست و مو، میتوانند در تامین مواد مغذی جهت مرطوب شدن پوست، تاثیر زیادی بگذارند.

روغن نارگیل به درمان زخم کمک می کند

تحقیقات زیادی نشان می دهد که روغن نارگیل باعث درمان زخمها می شود. درمان زخم با روغن نارگیل سرعت درمان را بالا برده میزان آنتی اکسیدانهای بدن و کلاژن را افزایش می دهد. کلاژن یک پروتئین مهم در درمان زخمهای بدن است. ( کرم کلاژن ساز گیاهی، محصولی منحصر به فرد برای تامین کلاژن از دست رفته پوست میباشد ) در تحقیقی دیگر بر روی حیوانات مشخص شد که روغن نارگیل در ترکیب با یک نوع آنتی بیوتیک در بهبود زخمهای ناشی از سوختگی کمک میکند. به جز بهبود درمان زخم، خواص ضد میکروبی آن مانع از بروز عفونت شده و فرایند درمان را تسریع می کند. همان طور که میدانید، خرید روغن نارگیل به تنهایی نمیتواند، درمان کننده زخم باشد.

چه افرادی نباید از روغن نارگیل استفاده کنند؟

با آنکه تحقیقات نشان می دهد که روغن نارگیل برای سلامتی پوست مفید است، استفاده از آن بر روی پوست ممکن است برای همگان مناسب نباشد. برای مثال افرادی که دارای پوست چرب هستند نباید از این روغن استفاده کنند زیرا منافذ پوست را بسته و باعث ایجاد جوش سرسیاه می شود. آزمون و خطا بهترین رویکرد در تشخیص مفید بودن روغن نارگیل برای شماست. به علاوه اگر پوستی حساس دارید، استفاده از آن در مقادیر کم یا امتحان کردن بر روی قسمت کوچکی از پوست به شما از بی ضرر بودن آن اطمینان می دهد. البته خوردن و استفاده از این روغن در آشپزی برای اکثر افراد مشکلی نیست. اگر پوستی چرب یا حساس دارید روغن نارگیل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

منبع : https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-and-hair

2 دیدگاه برای روغن نارگیل برای پوست و مو

 1. علی

  سلام روغن خوبی هست من برای براقی موهام از این محصول استفاده میکنم

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله روغن خوبیه و برای موارد زیادی از جمله تقویت پوست و مو استفاده میشه
   ممنون از نظر لطفتون

   سالم باشید

 2. هستی

  سلام
  من از این محصول برای سفیدی دندان استفاده میکنم
  خوبه جواب میده

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله برای این مورد هم خیلی خوبه
   ممنون از نظرتون

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ترکیبات: روغن نارگیل خالص
 • بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت پوست و مو
 • ویژگی: مفید جهت رفع ریزش مو، تقویت پوست و مو و رفع خشکی پوست
 • رنگ: سفید
 • ماندگاری: 2 سال
 • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
 • مناسب برای: آقایان و بانوان
 • حجم: 60 سی سی
 • پایه روغنی: بدون پایه