مقاله های مسائل جنسی

بهترین درمانهای خانگی برای زود انزالی

درمان زودانزالی درخانه

درمان زود انزالی مردان با داروهای خانگی

این مقاله از وب سایت های” healthline.com ” و ” doctor.ndtv.com ” توسط تیم ترجمه “ارگانیک شو” تهیه شده است و کاملا اختصاصی میباشد .

زودانزالی چیست

مسائل جنسی از جمله زود انزالی، بسیار رایجند. زود انزالی زمانی رخ می دهد که مرد قبل از شریک جنسی اش در حین رابطه جنسی ارضا شود. مردانی که مشکل زود انزالی دارند در مدت یک دقیقه پس از تحریک جنسی ارضا می شوند و نمیتوانند انزال خود را به تاخیر بیندازند. این مشکل از هر سه مرد گریبان یک نفر را میگیرد و منجر به سرخوردگی و نگرانی می شود. در نتیجه برخی از مردان به دلیل زود انزالی از برقراری رابطه جنسی خودداری می کنند. اما شیوه هایی برای درمان این موضوع وجود دارد. 

درمان های طبیعی و خانگی برای زود انزالی

طب گیاهی آیروودا

آیروودا طب درمانی سنتی هند است. در آیروودا از هزاران نوع گیاه دارویی برای درمان هر نوع بیماری از دیابت گرفته تا التهاب بدن استفاده می شود. برخی از داروهای آیروودایی از جمله هاوانچ، و yauvanamrit vati و kamini vidrawan ras، وقتی به شکل کپسول و دوبار در روز با آب گرم مصرف شوند به درمان انزال زودرس کمک می کنند.  در تحقیق صورت گرفته در سال 2017 مشخص شد که مردانی که از داروهای آیروودایی استفاده می کنند شاهد افزایش زمان قابل توجهی در انزال خود بوده اند. از جمله عوارض جانبی مصرف این دارو ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • دل درد
 • سرگیجه
 • درد خفیف
 • کاهش میل جنسی 

طب گیاهی چینی

مصرف روزانه یا هفتگی داروهای گیاهی چینی به خصوص قرصهای ییموسِیک یا کیلین، با بالا بردن توان جنسی و افزایش انرژی میتوانند انزال زودرس را درمان کنند. انواع مختلف داروهای گیاهی چینی زمان انزال را تا دو دقیقه افزایش می دهند. برخی از عوارض جانبی این داروها عبارتند از:

 • دل درد
 • سرگیجه
 • درد خفیف
 • کاهش میل جنسی 

کرم های موضعی

کرم های بی حسی موضعی که نیاز به نسخه پزشک ندارند، دارای ماده بی حس کننده ای هستند که با کاهش حساسیت و تاخیر انداختن زمان رسیدن به اوج لذت جنسی، باعث درمان زود انزالی می شوند. برای اثربخشی بیشتر کرم را ده تا پانزده دقیقه قبل از رابطه جنسی بر روی آلت بمالید . تحقیقات نشان داده اند که کرم های موضعی زمان انزال را تا چند دقیقه به تعویق می اندازند.  با این حال کرم های بی حسی موضعی ممکن است عوارض زیر را در پی داشته باشند:

 • درد خفیف
 • احساس سوزش خفیف
 • کاهش میل جنسی 
 • از دست دادن موقتی حساسیت

اسپری تاخیری گیاهی برای درمان زودانزالی

اسپری لیدوکائین مانند کرم های موضعی با کاهش حساسیت آلت میتواند به درمان زودانزالی کمک کند. برای تاثیر بیشتر ده تا پانزده دقیقه قبل از رابطه جنسی روی آلت اسپری بزنید.

میتوانید از اسپری تاخیری گیاهی لیدوکاسول جهت درمان زودانزالی نیز استفاده کنید . این اسپری کاملا گیاهی بوده و عوارض اسپری های شیمیایی را ندارد .

تاثیر مکمل های زینک در زودانزالی

زینک نه تنها سیستم ایمنی و رشد سلولی بدن را تقویت می کند، بلکه منجر به تولید تستوسترون و افزایش میل و انرژی جنسی نیز می شود. در تحقیقات مشخص شده است که بین کمبود زینک و اختلال جنسی در مردان رابطه مستقیمی وجود دارد بنابراین مصرف روزانه 11 میلی گرم زینک، باعث افزایش زمان انزال می شود. در آزمایش انجام شده بر روی موشها معلوم شد که مکملهای زینک تولید تستوسترون را بالا برده و در نتیجه به رفع مشکلات جنسی از جمله زودانزالی کمک می کند. مصرف بیش از اندازه زینک میتواند منجر به علایم زیر شود:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال 
 • آسیب به معده و کلیه
 • احساس طعم فلز در دهان

تغییر در رژیم غذایی 

چنانچه تمایل دارید میتوانید به مقاله ” درمان زودانزالی در طب سنتی ” نیز مراجعه کنید . در این مقاله اطلاعات جامعی از طب سنتی پیرامون این عارضه جمع آوری شده است .

علاوه بر زینک ، منیزیوم نیز نقش بسزایی در سلامت جنسی و درمان زودانزالی دارد. مصرف غذاهای سرشار از زینک و منیزیوم زمان رسیدن به اوج لذت جنسی را بالا می برد. این غذاها عبارتند از:

صدف – تخم کدو تنبل – دانه سویا – ماست – اسفناج – جوانه گندم – بادام – لوبیا چیتی – نخود – کنجد – گوشت گوساله و بره- شکلات تلخ – سیر – نخودفرنگی

تکنیک مکث – فشار و درمان زود انزالی

تکنیک مکث – فشار بواسطه کاهش تحریک قبل از اوج جنسی به درمان زودانزالی کمک می کند. وقتی احساس می کنید آماده انزال هستید،  از ادامه کار دست بکشید و از شریک خود بخواهید انتهای آلت شما را در نقطه برخورد سر آلت با بدنه آن فشار دهد. چند ثانیه موضع را فشار دهید تا حس رسیدن به اوج در شما فروکش کنید.  این فرایند را  هر چند بار که لازم است تکرار کنید. در نهایت میتوانید بدون نیاز به کمک، انزال خود را به تاخیر بیاندازید .

تکنیک توقف – شروع

تکنیک توقف- شروع میتواند با از بین حس لذت ، انزال را به تعویق بیاندازد. وقتی نیاز شدیدی به انزال پیدا می کنید، به طور کامل دست از فعالیت جنسی بکشید. وقتی میل جنسی تان فروکش کرد، به آرامی فعالیت جنسی را آغاز کنید. این فرایند را هر چند مرتبه که لازم است برای کنترل انزال خود انجام دهید. 

تمرینات کف لگن و تاثیرش در درمان زودانزالی آقایان

تقویت ماهیچه های کف لگن تاثیر زیادی بر روی زمان رسیدن به اوج لذت جنسی دارد. تمرینات کف لگن به مردانی که مشکل زودانزالی دارند کمک می کند تا رفلکس انزالشان را کنترل کنند و دیرتر ارضا شوند. برای انجام تمرینات کف لگن:

  1. با متوقف کردن جریان ادرار در میانه آن یا ماهیچه هایی که مانع از خروج گاز از بدن  می شوند، عضلات مناسب را پیدا کنید.
  2.  به حالت دراز کش، عضلات کف لگن خود را به مدت 3 ثانیه منقبض و سپس به مدت 3 ثانیه شل کنید. این کار را حداقل 10 بار پشت سر هم و  3 بار در روز تکرار کنید
  3. با تقویت ماهیچه ها به تدریج تعداد ثانیه های خود را افزایش دهید. موقعیت های جدیدی مانند ایستادن، راه رفتن یا نشستن را امتحان کنید.
  4. نفس کشیدن را فراموش نکنید و به یاد داشته باشید که فقط روی عضلات کف لگن تمرکز کنید. شکم، ران و باسن خود را سفت نکنید.

یکی دیگر از تکنیک ها ، تقویت ماهیچه PC میباشد . جهت داشتن اطلاعات بیشتر (پیدا کردن ماهیچه PC – تقویت ماهیچه – ورزش های مفید ) به مقاله ” تقویت ماهیچه PC جهت درمان زودانزالی ” مراجعه کنید .

کاندوم های کنترل کننده انزال

کاندوم ها به طور کلی با کاهش حساسیت آلت از انزال زودهنگام جلوگیری می کنند. اما کاندومهایی مخصوص کنترل انزال وجود دارند که بدون نیاز به نسخه پزشک قابل خریدند و از لاتکس ضخیم تر  ساخته شده یا  دارای ماده بی حس کننده هستند. 

برای مدتی از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید

ممکن است این موضوع متناقض به نظر برسد اما تمرکز کردن بر روی سایر فعالیتهای جنسی به جای دخول، بار جنسی را از روی دوش شما برمیدارد. دخول تنها راه رسیدن به رضایت جنسی نیست. بنابراین به سایر شیوه های رسیدن به اوج لذت جنسی فکر کنید که باعث سرخوردگی شما یا شریکتان نشود. انزال زودرس موضوعی کاملا طبیعی است و 40 درصد مردان از آن رنج می برند. درمانهای خانگی زیر به شما در مدیریت علایم آن کمک می کند. اما اگر زودانزالی ادامه داشته باشد، باید به پزشک مراجعه کنید تا علت را پیدا کرده و درمانهای دیگری را برایتان تجویز کند. 

تکنیک توقف – شروع

تکنیک توقف- شروع میتواند با از بین حس لذت ، انزال را به تعویق بیاندازد. وقتی نیاز شدیدی به انزال پیدا می کنید، به طور کامل دست از فعالیت جنسی بکشید. وقتی میل جنسی تان فروکش کرد، به آرامی فعالیت جنسی را آغاز کنید. این فرایند را هر چند مرتبه که لازم است برای کنترل انزال خود انجام دهید. 

هشت ماده خوراکی برای درمان زود انزالی

تاثیر پیازچه در درمان زودانزالی آقایان

بذرهای پیازچه مقوی نیروی جنسی اند و به درمان زود انزالی در مردان کمک می کنند. این بذرها توان و قدرت فرد را بالا می برند و به او اجازه می دهند تا ظرفیت جنسی اش را بالا ببرد. برای استفاده از این درمان، بذرهای پیازچه را پودر کرده و با آب مخلوط کنید. هر روز 3 بار قبل از غذا از این نوشیدنی بخورید. پیاز سفید نیز به افزایش توان جنسی کمک کرده و اندام های جنسی تان را تقویت می کند. 

گیلاس زمستانی

این گیاه دارویی هندی در درمان مشکلات جنسی مردان موثر است. گیلاس زمستانی نیروی ذهنی و میل جنسی شما را افزایش می دهد. این  دارو به مردان کمک می کند تا بهتر انزال خود را کنترل کرده و طول رابطه جنسی شان را افزایش دهند. گیلاس زمستانی بنیه فرد را قوی میکند و همچنین در درمان اختلالات نعوظ موثر است. 

زنجبیل و عسل و تاثیرش در درمان زودانزالی

خوردن زنجبیل باعث افزایش گردش خون در بدن و مخصوصا در ماهیچه های الت  میشود و در نتیجه مردان بهتر می توانند انزال خود را کنترل کنند. زنجبیل همچنین با بالا بردن دمای بدن و سریعتر کردن گردش خون در حفظ نعوظ موثر است. عسل باعث تقویت میل جنسی شده و خاصیت زنجبیل را بالا  می برد. بهترین شیوه استفاده از این درمان، ترکیب کردن نصف قاشق چایخوری زنجبیل و عسل و مصرف آن قبل از خواب است. 

جهت خرید عسل طبیعی میتوانید از طریق وب سایت “ارگانیک شو” اقدام کنید.

درمان سیر در درمان زود انزالی

سیر باعث افزایش میل جنسی می شود و مدت زمان دخول را بالا می برد. حبه های این گیاه ضد باکتری و ضد التهابی باعث بهبود گردش خون در بدن می شود و مدت زمان مقاربت را افزایش می دهد. میتوانید حبه های سیر را خام بجوید یا آن را با روغن سرخ کرده و هر روز ناشتا مصرف کنید

درمان زودانزالی مارچوبه

ریشه های این گیاه در درمان زود انزالی موثرند. برای تقویت عضلات آلت  ریشه های آن را در شیر بجوشانید و هر روز دوبار بنوشید .

رژیم غذایی متعادل

شما باید شکلات، فلفل تند و نوشیدنی های کافئین دار را از رژیم خود حذف کنید تا بتوانید این اختلال جنسی را درمان کنید. رژیم غذایی شما باید سرشار از زینک، سلنیوم، کلسیم و آهن باشد. غذاهای حاوی کربوهیدرات بالا و پروتئین پایین نیز به آزاد سازی سروتونین و کاهش اضطراب کمک می کند.  

بامیه

بامیه نیز یکی از درمانهای موثر در زود انزالی است. میتوانید این سبزی را در رژیم روزانه خود قرار دهید یا پودر آن را به طور منظم مصرف کنید. 

 

درمان زودانزالی با مصرف هویج

هویج تنها یک سبزی خوشمزه نیست. هویج به سرعت میتواند زودانزالی را درمان کند. هویج میل جنسی را زیاد و به کنترل انزال کمک می کند. برای گرفتن بهترین نتیجه، به طور منظم هویج پخته شده را همراه با تخم مرغ و عسل میل کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *