مقاله های مسائل جنسی

دوازده حرکت یوگا برای مقابله با زودانزالی

درمان زود انزالی با حرکات یوگا

دوازده حرکت یوگا برای مقابله با زودانزالی

این مقاله از وب سایت msn.com توسط تیم ترجمه “ارگانیک شو” تهیه شده است و کاملا اختصاصی میباشد .

آیا یوگا درمان کننده زود انزالی میباشد ؟

آیا از زودانزالی یا عدم توانایی در ارضا کردن همسر خود و نداشتن میل جنسی رنج می کشید؟ ما برایتان راه حلی در نظر گرفته ایم  – یوگا. یوگا کردن نه تنها به برطرف کردن علایم و بهتر شدن شرایط شما کمک می کند ، بلکه فاقد هر گونه عوارض جانبی است. تمرینات آسانا سر زندگی و نشاط قبلی را به شما برمیگردانند و میل جنسی شما را نیز بالا می برند. در زیر به دوازده آسانای یوگا یا حرکت یوگا برای مقابله با زود انزالی اشاره می کنیم.

ژست شانه و درمان زود انزالی :

ساروانگاسانا ( ژست شانه): این آسانا به جوانسازی کل بدن کمک می کند. ساروانگاسانا بر روی عملکرد غده تیروئید  کار می کند که تقریباً تمام عملکردهای بدن را از افزایش متابولیسم گرفته تا داشتن انرژی در طول روز تنظیم می کند. بارزترین تاثیر این آسانا تقویت غدد آدرنال، عملکرد بیضه ها و در نتیجه قوت بخشیدن به اسپرم و مایع منی است. 

مراحل انجام آسانا یوگا برای درمان زود انزالی

روی زیرانداز یوگا بخوابید و پاها را رو به بیرون دراز کنید. به آرامی پاها را بالا ببرید. میتوانید ابتدا  پاهایتان را در زانو جمع کنید یا مستقیم بالا ببرید.  برای حمایت از پاها  کف دست خود را در امتداد پشت و باسن قرار دهید و در حالی که انگشتان پا را به سمت سقف نشان می گیرید، بدن را بالا بکشید. تمام وزن بدنتان باید روی شانه ها باشد. به آرامی نفس بکشید و چانه را روی سینه قفل کنید. آرنج ها باید با زمین در تماس باشند و کمرتان را نگه دارند. تا زمانی که راحت هستید این وضعیت را حفظ کنید. برای برگشت به حالت درازکش، بدنتان را به آرامی پایین بیاورید. به حالت خوابیده برنگردید. 

نکاتی که باید به خاطر داشته باشید.اگر دچار آسیب گردن یا ستون فقرات هستید این تمرین را انجام ندهید. اگر فشار خون بالا دارید، این تمرین را تحت نظر مربی انجام دهید. جهت درمان فشار خون در طب سنتی میتوانید از طریق وب سایت اقدام کنید.

درمان زود انزالی با یوگا

اوتاناپادا سانا ( بالا آوردن پا) و درمان زود انزالی :

این آسانا که عمدتا برای تقویت عملکرد روده ها طراحی شده – اندامی که طبق اصول آیروودا کلید داشتن جسمی سالم است – فواید مختلفی دارد. از جمله مقابله با یبوست، مشکلات گوارشی و بالا بردن متابولیسم بدن. به دلیل تاثیرات مثبتی که روی دستگاه گوارش دارد، تصور می شود که به مردان در کنترل سرعت انزال و برطرف کردن زودانزالی نیز کمک می کند. 

مراحل انجام اوتاناپادا سانا یوگا برای درمان زود انزالی

به آرامی روی زیرانداز یوگا دراز بکشید. دستان خود را دو طرف بدن قرار دهید و پاشنه ها را به هم بچسبانید. به هنگام دم پاها را تا سی درجه بالا بیاورید و همزمان سرتان را از روی زمین بلند کنید. چند ثانیه در این وضعیت بمانید و بعد به آرامی پاهایتان را روی زمین بگذارید. دوباره دم بگیرید و این بار پاهایتان را 60 درجه بالا بیاورید. بعد از چند ثانیه پاهایتان را پایین بیاورید.

اگر احساس می کنید بلند کردن هر دو پا برایتان دشوار است، هر بار یک پا را بالا بیاورید. به زودی انعطاف لازم برای بلند کردن هر دو پا را به دست می آورید.

نکته: اگر کمر درد دارید یا زانویتان آسیب دیده است این آسانا را تحت نظر مربی انجام دهید.

درمان زود انزالی با یوگا

کاندارآسانا و تمرین یوگا برای درمان زود انزالی

این آسانا برای بالا بردن نیروی جنسی در مردان و زنان موثر است. به جز این به تقویت عملکرد اسپرم مرد و تخمک زن و درمان نازایی کمک می کند. همچنین به رفع اختلالات قاعدگی،  رفع ترشحات عفونی و افزایش رطوبت در واژن کمک می کند.

مراحل انجام آسانا

روی زیرانداز یوگا دراز بکشید. زانوهایتان را خم کنید تا قوزک پایتان به باسن برخورد کند. کمی پاهایتان را از هم باز کنید. حالا مچ پایتان را  در حالی که دراز کشیده اید با دستانتان بگیرید . دم بگیرید و نفس خود را حبس کنید، و به آرامی باسن خود را بلند کنید. قفسه سینه را به سمت سقف فشار بدهید. کمرتان باید از زمین بلند شود. تا هر زمان که میتوانید در این وضعیت بمانید. بازدم کنید و به وضعیت اولیه خود برگردید. 

نکته: اگر فشار خون بالا، درد انتهای کمر یا هر گونه مشکل ستون فقرات دارید تحت نظر مربی حرفه ای این تمرین را انجام دهید.

درمان زود انزالی با یوگا

پسچی موتان آسانا ( کشش کامل پشت) و درمان زود انزالی :

این آسانا یکی از بهترین تمرینها برای مقابله با زودانزالی است. همچنین به تقویت اسپرم و منی کمک می کند. پسچی موتان آسانا به جز تمامی این فواید متابولیسم را بالا می برد. 

مراحل انجام پسچی موتان آسانا یوگا برای درمان زود انزالی

درحالی که پاهای خود را دراز کرده اید روی زمین بنشینید. انگشت شصت پای خود را با انگشت اشاره و شصت دست بگیرید. حالا دم بگیرید و به آرامی رو به جلو خم شوید و سعی کنید پیشانی خود را به زانویتان بزنید. آرنج ها باید با زمین تماس داشته باشند. نفس نکشید. تا پنج شماره در این وضعیت بمانید و پس از نشستن به حالت اولیه دم بگیرید. 

اگر احساس می کنید بلند کردن هر دو پا برایتان دشوار است، هر بار یک پا را بالا بیاورید. به زودی انعطاف لازم برای بلند کردن هر دو پا را به دست می آورید.

نکته: اگر کمر درد دارید یا زانویتان آسیب دیده است این آسانا را تحت نظر مربی انجام دهید.


نکات: اگر کمر درد دارید این حرکت را انجام ندهید. به خودتان سخت نگیرید. ممکن است نتوانید پیشانی خود را به زانویتان بزنید. اگر این تمرین را ادامه دهید انعطاف پذیری لازم را به دست می آورید و میتوانید آسانا را به شکل صحیح انجام دهید. 

درمان زود انزالی با یوگا

گموک آسانا 

گموک آسانا به فتق و هیدروسل ( تجمع مایع در بیضه ها) کمک می کند. همچنین در کنترل  زودانزالی مردان موثر است. این آسانا باعث تقویت کبد، کلیه ها و دستگاه تنفسی هم می شود.  

مراحل انجام گموک و تمرین یوگا برای درمان زود انزالی

گموک آسانا بهتر است در حالتی که تمام وزنتان روی زانوها قرار دارد انجام شود. اما اگر آرتروز شدید دارید، میتوانید در وضعیت نیلوفر آبی بنشینید. اگر مایلید این آسانا را روی زانوهایتان انجام دهید، آنها را روی زیرانداز یوگایتان خم کنید به طوریکه بالا تنه تان صاف و وزنتان روی زانوها باشد. انگشتان پا باید رو به پایین و به سمت زمین باشند. اکنون دست راست خود را از آرنج خم کرده و پشت سر خود قرار دهید. نوک انگشتان تان را به سمت بالا و نزدیک به کمرتان قرار دهید. دست چپ خود را بالای سرتان خم کنید. حال، در حالی که آن را روی گردن خود قرار داده اید، سعی کنید دست راست خود را با آن بگیرید. هدف از این آسانا آن است که بتوانید دستانتان را پشت تان نگه دارید. به طور طبیعی نفس بکشید و از این حالت ابتدا با نشستن و سپس قرار دادن دستها در حالت طبیعی خود، بیرون بیایید. 

نکته: ممکن است نتوانید به دلیل عدم انعطاف پذیری دستان خود را به هم برسانید اما با مرور زمان بهتر می شوید. 

درمان زود انزالی با یوگا

بوجانگاسانا ( حرکت کبرا)

این آسانا برای درمان کمردرد و درد رحم و افزایش زمان انزال موثر است. 

مراحل انجام بوجانگاسانا برای درمان زود انزالی با یوگا

روی شکم دراز بکشید. پیشانی تان را روی زمین بگذارید و پاهایتان را دراز کنید. پاهایتان را کمی با هم در تماس قرار دهید. دستها را در حالی که کف دستهایتان رو به پایین است درست در کنار شانه ها قرار دهید و آرنج ها را تا جایی که ممکن است به بدن نزدیک کنید. حالا بازدم کنید و هر قسمت از بالاتنه تان را هر بار بلند کنید – ابتدا سر، سینه و سپس کمر و لگن. در این مرحله دستها را کشیده و آرنجها را قفل نگه دارید. ناف خود را در تماس با زمین قرار دهید و فشار یکسانی را به هر دو دست وارد کنید. حال به آرامی دم و بازدم و ذهنتان را آرام کنید. برای بیرون آمدن از این وضعیت، بازدم کنید و آهسته در وضعیت خوابیده قرار بگیرید. برای اینکه دوباره صاف بنشینید، به پهلو بچرخید و به کمک کف دستان بلند شوید. 

نکته: اگر مچ دست یا کمرتان آسیب دیده یا باردار هستید این حرکت را انجام ندهید.

درمان زود انزالی با یوگا

درمان زود انزالی با دانوراسانایوگا

این آسانا که در ارضا شدن شدیدتر کمک می کند در درمان زود انزالی نیز موثر است. از دانوراسانا برای درمان مشکلات شکمی استفاده می شود.

مراحل انجام دانوراسانا یوگا برای درمان زود انزالی

روی شکم دراز بکشید و پاها را به اندازه عرض لگن از هم باز کنید و دست ها را در کنار بدن قرار دهید. زانوهای خود را جمع کرده و مچ پا را نگه دارید. دم بگیرید و  سینه خود را از زمین بلند کنید و پاها را به سمت بالا و عقب بکشید. رو به جلو و لبخند به لب نگاه کنید. در حین توجه به نفس کشیدن حالت را ثابت نگه دارید. ضمن حفظ وضعیت، نفس های عمیق طولانی بکشید. نفسهای عمیق و آرام بکشید.  بیش از حد بدن خود را نکشید.  پس از 15 تا 20 ثانیه، هنگام بازدم، پاها و سینه را به آرامی روی زمین بگذارید. مچ پا را آزاد کنید و آرام باشید.

نکته: اگر فشار خون بالا یا پایین، فتق، درد گردن، درد انتهای کمر، سرددرد، میگرن دارید یا به تازگی جراحی شکم انجام داده یا باردارید این تمرین را انجام ندهید.

درمان زود انزالی با یوگا

برهما چاریاسانا برای درمان زود انزالی

این آسانا برای افرادی که از انزال زودرس و عدم هیجان جنسی رنج می برند بسیار مناسب بوده و همچنین در تنظیم عملکرد بیضه و سیستم گوارش مفید است.

مراحل انجام برهما چاریاسانا برای درمان زود انزالی با یوگا

روی زیرانداز یوگای خود زانو بزنید، و  پاها را کمی از هم باز کنید. زانوها باید یکدیگر را لمس کنند و پاها به سمت بیرون باشد. حالا بدن خود را به آرامی در فضای مابین پاها پایین بیاورید. باسن شما باید زمین را لمس کند. کف دست خود را به سمت پایین بر روی زانوها قرار داده و به طور طبیعی نفس بکشید. چشم ها را برای تمرکز بهتر ببندید. این حالت را برای چند دقیقه نگه دارید و سپس به سادگی با معکوس کردن روند، به وضعیت طبیعی خود برگردید.

نکته: اگر مشکل زانو دارید این آسانا را انجام ندهید.

درمان زود انزالی با یوگا

درمان زود انزالی با گارود آسانا یا ژست عقاب

این آسانا به برطرف کردن مشکلات مربوط به بیضه ها، غده پروستات و مقابله با زودانزالی کمک می کند. همچنین در درمان بیماری های مجاری ادراری و اختلالات باروری موثر است. 

مراحل انجام گارود آسانا یوگا برای درمان زود انزالی

روی زیرانداز یوگای خود به حالت تاداسانا بایستید. با کمی خم کردن زانو، تمام وزن خود را روی پای راست بندازید. اکنون پای چپ خود را بلند کرده و آن را به دور پای راست بپیچید به طوری که پای چپ روی ساق پا را فشار دهد. اکنون دستان خود را در مقابل خود بلند کنید تا موازی زمین شوند. حالا دست راست را از آرنج خم کرده و دست چپ را به دور آن بپیچید تا هر دو کف دست رو به هم قرار بگیرند. چند ثانیه در این حالت بمانید و به آرامی به تاداسانا برگردید. این آسانا نیاز به تمرین و تمرکز دارد. ممکن است چند بار اول موفق نشوید اما در نهایت میتوانید به مدت طولانی تری در این وضعیت باقی بمانید.

درمان زود انزالی با یوگا

آنولوم ویلوم پرانایام

این یک تکنیک تنفسی است که به درمان بسیاری از مشکلات مانند آلرژیهای تنفسی، سینوزیت، ورم مخاط بینی، سرماخوردگی و سرفه کمک می کند. اما به جز این موارد به افزایش رضایت مندی جنسی کمک می کند. همچنین انزال را به تاخیر انداخته و بدن را تقویت می کند. 

درمان زود انزالی با یوگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *