مقاله های کندو عسل

کاهش فشار خون با مصرف عسل

کاهش فشار خون با مصرف عسل

کاهش فشار خون با مصرف عسل

این مقاله از وب سایت های dabur.com توسط تیم ترجمه “ارگانیک شو” به رشته تحریر در آمده است و کاملا اختصاصی میباشد .

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا تخمین می زند که حدود 67 میلیون بزرگسال آمریکایی مبتلا به فشار خون بالا هستند. پرفشاری خون را گاهی “قاتل خاموش” هم می نامند چون علایم خاصی ندارد، و می تواند خطر سکته مغزی و قلبی را افزایش دهد.

علت این است که با افزایش تدریجی فشار خون جریان یافته در رگ ها، عروق ما باریک تر و دیواره آنها سخت تر می شود و در نتیجه خون و اکسیژن کمتری به قلب و سایر اعضای حیاتی بدن می رسد. در نهایت، قلب آنقدر دچار کمبود اکسیژن می شود که از کار می افتد.

خوشبختانه این روند در یک دوره زمانی طولانی رخ می دهد، پس فرصت داریم که فشار خون خود را کنترل کنیم.

فشار سیستولیک (عدد بزرگ تر) نشان دهنده نیرویی است که قلب خون را با آن در بدن پمپاژ می کند، و هر چه مقدار آن بیشتر باشد ریسک حمله قلبی بیشتر خواهد بود.

مهم ترین نکته برای کنترل فشار خون این است که سبک زندگی خود را تغییر داده و از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنیم، ولی برخی خوراکی ها نیز می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند. تعدادی از تحقیقات انجام شده بر روی موش های صحرایی و انسان، نشان دهنده کاهش فشار خون با مصرف عسل بوده است.

ترکیب شفابخش عسل برای فشار خون بالا

آنطور که در کتاب “نسخه عسل: نیروی شگفت انگیز عسل به عنوان یک دارو” آمده است، در طب سنتی روسیه از عسل گندم سیاه برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. نویسنده کتاب “قدرت های شفابخش عسل” هم دلیل کاهش فشار خون در اثر مصرف عسل را الیگوساکاریدهای موجود در آن می داند (نوعی کربوهیدرات که دارای اثر آنتی اکسیدانی است). عسل علاوه بر خواص آنتی اکسیدانی حاوی انواع ویتامین ها، پروبیوتیک ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنزیم ها نیز هست.

محققان هم عقیده دارند که راز کاهش فشار خون با مصرف عسل در ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در آن نهفته است. بررسی های فراوان، ارتباط آنتی اکسیدان ها با کاهش فشار خون را ثابت کرده است.

جهت درمان فشار خون بالا در طب سنتی پیشنهاد میشود به مقاله ” درمان فشار خون بالا در طب سنتی ” و جهت درمان فشار خون پایین به مقاله ” درمان فشار خون پایین در طب سنتی ” و همچنین جهت درمان فشار خون توسط دکتر خیراندیش به مقاله ” فشار خون دکتر خیراندیش ” مراجعه کنید.

تاثیر عسل در کنترل فشار خون

در یک مطالعه که در شماره ژانویه 2011 مجله طراحی و کشف دارو منتشر شده آمده است که عسل در موش های صحرایی که رژیم غذایی پر کالری مصرف می کنند، اثر محافظتی در برابر فشار خون بالا دارد. پژوهش دیگری که در سال 2011 در مجله بین المللی علوم مولکولی منتشر شد هم نشان داد که در موش های صحرایی مدل پرفشاری خون (SHR)، مصرف عسل فشار خون سیستولیک را پایین می آورد.

یک مساله مهم دیگر این است که عسل سطح کلسترول بد خون یا LDL را نیز کاهش می دهد. LDL نوعی چربی موجود در خون است که باعث افزایش خطر ابتلا به مشکلات قلبی می شود.

از طرف دیگر بررسی ها نشان داده است که خوردن عسل میزان کلسترول خوب یا HDL را افزایش می دهد. HDL می تواند اثرات منفی LDL را تا حدودی خنثی کند.

به عنوان مثال در یک مطالعه روی 55 بیمار که با هدف مقایسه عسل با قند انجام گرفت، مشخص شد که مصرف عسل باعث کاهش 8/5 درصدی LDL و افزایش 3/3 درصدی HDL شده و در ضمن وزن بیماران را هم بطور متوسط 3/1 درصد کاهش داده است. اضافه وزن موجب بالا رفتن فشار خون می شود چون قلب مجبور است بیشتر کار کند تا بتواند خون را در تمام بدن به گردش درآورد.

عسل و آبلیمو برای فشار خون

نوشیدن روزانه ی آب ولرم + آبلیمو + عسل باعث کاهش ۱۰ درصدی فشار خون می شود.

نکات مهم برای کاهش فشار خون

فعالیت بدنی و ورزش منظم، قلب و رگ های ما را در شرایط مناسبی نگه می دارد و یکی از بهترین راه ها برای کاهش فشار خون است.

ورزش همچنین به کاهش وزن کمک می کند و از این طریق نیز فشار خون را پایین می آورد.

طبق اعلام موسسه ملی سلامت آمریکا، افراد بزرگسال برای داشتن قلب و عروقی سالم باید هر هفته حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی با شدت متوسط (​​مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی سریع) انجام دهند.

جهت خرید بیش از ۴۰ نوع عسل طبیعی مورد تایید آزمایشگاه میتوانید از طریق وب سایت اقدام کنید.

جهت مطالعه نسخه انگلیسی این مقاله میتوانید به آدرس وب سایت livestrong.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *