روغن رزماری برای مو و ضد درد

71.000 تومان

✔️ روغن رزماری از فرآیند روغنگیری به شیوه عصاره گیری از گیاه رزماری تهیه شده است

✔️ ترکیبات: عصاره خالص رزماری

✔️ ویژگی: مفید جهت تسکین درد مفاصل، روماتیسم و تقویت مو

✔️ رنگ: سبز تیره

✔️ حجم: ۳۰ سی سی


ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن رزماری

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن رزماری چیست؟

رزماری گیاهی همیشه سبز با برگ های سوزنی و بویی چوبی است. با آنکه از آن برای مزه دار کردن غذا استفاده می شود، یکی از خوشبوترین گیاهانی است که در دنیای پزشکی نیز از آن استفاده می شود. روغن رزماری که حاوی ترکیبات اصلی این گیاه است، در بطری های کوچک به فروش می رسد. با وجود نامش، روغن نیست زیرا فاقد چربی است. به دلیل استفاده از روغن رزماری در پزشکی تجربی، بسیاری از دانشمندان مشغول آزمایش خواص آن برای سلامت بدن هستند. با آنکه این تحقیقات در مراحل ابتدایی است برخی مصارف سنتی از روغن را اثبات می کند و کاربردهای جدیدی را نشان می دهد. در زیر به خواص استفاده از روغن رزماری اشاره می کنیم.

ترکیبات🔰 روغنگیری به شیوه عصاره گیری از گیاه رزماری
پایه روغنی🔰 بدون پایه و خالص
رنگ🔰 سبز تیره
طبع🔰 گرم و خشک
مناسب جهت🔰 مفید جهت تسکین درد مفاصل، رماتیسم و تقویت مو
به کاهش و تسکین درد کمک می کند

در طب تجربی، از رزماری برای تسکین درد استفاده می شود. در مطالعه ای دو هفته ای، بازماندگان سکته قلبی با درد شانه که از ترکیب روغن رزماری و طب فشاری به مدت 20 دقیقه در روز و هر روز دوبار استفاده کرده بودند 30 درصد كاهش درد را تجربه نمودند. افرادی که تنها از طب فشاری استفاده کرده بودند 15 درصد کاهش درد را تجربه کردند. به علاوه مطالعه بر روی حیوانات نشان می دهد که روغن رزماری در تسکین درد از استامینوفن موثرتر است.

روغن رزماری ویژه درد مفاصل و مو
گردش خون را افزایش می دهد

گردش خون ضعیف یک مشکل رایج است. ممکن است این مشکل را در دست ها و پاهای خود احساس کنید. اگر دچار سردی در ناحیه انگشتان دست و پا هستید، حتی در دماهای گرم، بهتر است استفاده از رزماری را در نظر بگیرید. در یک تحقیق زنی که مبتلا به بیماری رینود بود دستانش را با روغن رزماری ماساژ داد و متوجه شد که انگشتان دست و پایش در مقایسه با ماساژ دادن با یک روغن معمولی بسیار گرمتر شد. این نتایج توسط تصویربرداری گرمایی نیز اثبات شد. اگر شما مبتلا به بیماری رینود هستید، رگ های خونی موجود در انگشتان دست و پای شما زمانی که سردتان است یا استرس دارید منقبض می شوند و در نتیجه رنگ خود را از دست داده و سرد می شوند. روغن رزماری به انبساط رگ های خونی شما کمک می کند و در نتیجه با گرم کردن آن ها باعث می شود خون راحتتر به انگشتان دست و پایتان برسد. برای اثبات نتایج این تاثیرات به تحقیقات بیشتری نیاز است. اما استفاده از روغن رزماری تجربه ای با ارزش و کم هزینه است.

تورم مفاصل را کاهش می دهد

شواهد اولیه نشان می دهد که روغن رزماری به کاهش التهاب بافت ها که منجر به تورم، درد و خشکی مفاصل می شود، کمک می کند. روغن رزماری باعث می شود گلبول های سفید خون وارد بافت های آسیب دیده شده و موادی شیمیایی ضد التهابی آزاد کنند. وقتی افراد دارای روماتیسم مفصلی سه بار در هفته و هر بار به مدت 15 دقیقه با استفاده از روغن رزماری زانوی خود را ماساژ دادند در مدت دو هفته 50 درصد از دردشان کاسته شد. رماتیسم مفصلی یک بیماری خودایمنی است که سیستم ایمنی بدن شما به بافت های خودش مانند زانو یا سایر مفاصل حمله می کند و باعث التهاب می شود.

روغن رزماری ارگانیک
استرس را کاهش می دهد

عوامل زیادی باعث ایجاد استرس می شود از جمله امتحان مدرسه. بو کردن رزماری اضطراب پیش از امتحان را کاهش می دهد. وقتی دانشجویان پرستاری قبل از امتحان روغن رزماری را بو کردند ضربان قلبشان 9 درصد پایین آمد. از آنجا افزایش ضربان قلب نشان دهنده استرس کوتاه مدت و اضطراب است، روغن رزماری به طور طبیعی استرس را کاهش می دهد. همچنین وقتی 22 فرد جوان به مدت پنج دقیقه روغن رزماری را استنشاق کردند  در بزاقشان 23 درصد هورمون استرس کورتیزول کمتری در مقایسه با کسانی که یک ترکیب غیر معطر را بو کرده بودند، وجود داشت. افزایش سطح کورتیزول، سیستم ایمنی شما را سرکوب می کند، منجر به بی خوابی می شود و در کنار مشکلات دیگر باعث نوسانات خلقی می گردد.

باعث سرحال شدن شما می شود

روغن رزماری معمولا برای خستگی ذهنی استفاده می شود. وقتی بیست جوان سالم روغن رزماری را بو کردند، نتایج نشان داد که از نظر ذهنی 30 درصد سرحال تر شدند. این افزایش سطح هوشیاری در ارتباط با تغییرات ایجاد شده در امواج مغزی و افزایش ضربان قلب، تنفس و فشار خون است. استفاده از روغن رزماری بر روی پوست نیز همین نتایج را در بر دارد زیرا از این طریق می تواند به مغز برسد. در یک تحقیق استعمال روغن رزماری رقیق شده بر روی پوست 35 فرد سالم باعث افزایش سطح هوشیاری، بالا رفتن میزان انرژی و شادی آن ها بعد از 20 دقیقه شد.

روغن مناسب پوست
رشد موها را تحریک می کند

یکی از رایج ترین انواع ریزش، ریزش سکه ای مو است که بیشتر مردان را درگیر می کند اما در زنان نیز دیده می شود. روغن رزماری با جلوگیری از حمله یک فراورده جانبی تستوسترون به فولیکول های مو، که باعث طاسی منطقه ای می شود، آن را درمان می کند. وقتی مردان مبتلا به طاسی منطقه ای روغن رقیق شده ی رزماری را به مدت شش ماه و روزانه دوبار روی پوست سرشان ماساژ دادند، نتیجه مشابهی را با افرادی که از ماینوکسیدیل( یک داروی رایج برای رشد مجدد موها) استفاده کرده بودند بدست آوردند.

به علاوه، افرادی که از روغن رزماری استفاده کرده بودند در مقایسه با افرادی که ماینوکسیدیل زده بودند خارش کمتری در کف سر داشتند که نشان می دهند روغن رزماری برای پوست سر قابل تحمل تر است. تحقیقات دیگر نشان می دهد که روغن رزماری طاسی منطقه ای را در 20 درصد از افراد بالای چهل سال و نیمی از جمعیت زیر 21 سال کاهش می دهد. وقتی افراد مبتلا به ریزش سکه ای به مدت هفت ماه روزانه از روغن رزماری برای ماساژ کف سر خود استفاده کردند 44 درصد نشانه های بهبود در ریزش مو را از خود نشان دادند. از این رو است که میتوان بیان کرد روغن رزماری برای مو بسیار موثر است .

organic hair oil

طریقه مصرف روغن رزماری

روغن رزماری را می توان به صورت استنشاقی یا موضعی به کار برد. این روغن بسیار غلیظ است بنابراین هر بار باید تنها چند قطره از آن را استفاده کنید. با آنکه برخی از تولید کنندگان می گویند خوردن روغن های گیاهی بی خطر است اما شواهد علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد. روغن های گیاهی را نباید هیچ وقت خورد. در زیر به چند توصیه در زمینه بو کردن یا استفاده موضعی از روغن رزماری اشاره می کنیم.

ساده ترین روش برای استنشاق روغن رزماری باز کردن در شیشه و بو کشیدن آن است. همچنین می توانید چند قطره از آن را بر روی پارچه یا دستمالی ریخته و نزدیک صورتتان بگیرید. بسیاری از افراد این روغن را درون بخورسازهای خود می ریزند و بوی آن را در هوا پخش می کنند. به طور کلی بخور سازها را نزدیک نوزادان یا کودکان کم سن قرار ندهید زیرا نمی توانید متوجه مقدار روغنی که تنفس می کنند بشوید.

استفاده موضعی

رزماری و سایر روغنهای گیاهی وقتی روی پوست مالیده شوند جذب جریان خون می شوند. به طور کلی توصیه می شود روغن رزماری را با یک روغن حامل مانند روغن جوجوبا رقیق کنید. با این کار جلوی حساسیت احتمالی پوست را میگیرید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

وقتی روغن را رقیق کردید آن را به کف پا یا سایر بخش هایی که مدنظرتان است مانند عضله ای که درد می کند بمالید. سپس آن را روی پوستتان مالش دهید. این کار گردش خون را افزایش داده و باعث جذب روغن می شود. روغن رزماری یا سایر روغنها را به پوست آسیب دیده یا نزدیک به نواحی حساس مانند چشمها نمالید. توصیه می شود در صورت بارداری یا فشار خون بالا از این روغن استفاده نکنید.

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

کلام آخر

روغن رزماری که از گیاه خوراکی رزماری گرفته می شود در طب تجربی برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. استفاده از روغن رزماری باعث افزایش سلامتی، بهبود تمرکز ذهنی و حافظه، مقابله با ریزش مو، تسکین درد و التهاب، دفع حشرات و کاهش استرس می شود. اگر می خواهید روغن رزماری را امتحان کنید، آن را بو کنید یا به صورت رقیق شده روی پوست بمالید. به یاد داشته باشید که این روغن بسیار غلیظ است و هر بار استفاده از چند قطره از آن کافی است.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/rosemary-oil-benefits

نظرات (3)

3 دیدگاه برای روغن رزماری برای مو و ضد درد

 1. ناشناس

  رزماری بوی بسیار تندی داره اما این روغن بوی خاصی نمیده دلیلش چیه ؟ مطمئن باشم که خالصه ؟

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بوی رزماری تازه بسیار تنده
   اما روند روغن گیری بصورت عصاره ای انجام میشه و گاها از گل و گیاهان خشک این فرآیند صورت میگیره
   عموما در طی فرآیند تولید بوی گیاه تا حد زیادی تعدیل میشه و برای مواردی که با پایه روغنی استحصال میشه، بوی روغن پایه بوی گیاه رو تحت تاثیر قرار میده
   از لحاظ کیفیت و خلوص محصولات خیالتون راحت باشه
   سالم باشید

 2. مونا

  سلام من برای تقویت ابرو استفاده میکنم خیلی خوبه

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   ممنونیم از نظرتون
   بله برای ابرو عالیه همچنین پرپشت کننده خوبیه برای موها

   سالم باشید

 3. پروانه

  سلام ما این روغن برای ماساژ درمانی استفاده میکنیم خوبه

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   برای ماساژ خوبه
   اما مصرف عمده ش برای تقویت مو هست
   برای متراکم کردن مو بسیار خوبه

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *