روغن آرگان ویژه تقویت مو و جوانسازی پوست

190.000 تومان

✔️ روغن آرگان از فرآیند روغنگیری از میوه آرگان (بدون پایه) تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن آرگان (کیفیت روسیه/اسپانیا) و خالص

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ ویژگی: مفید جهت تقویت مو و جوانسازی پوست

✔️ رنگ: زرد

✔️ حجم: ۳۰ سی سی

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه


ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن آرگان

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن آرگان چیست؟

روغن آرگان قرن هاست که در مراکش جزء اصلی آشپزی است. این روغن شگفت انگیز نه فقط برای طعم فندقی خود بلکه برای خواص زیادی که برای سلامتی دارد مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن گیاهی از هسته های میوه درخت آرگان بدست می آید. با آنکه روغن آرگان بومی مراکش است، در سراسر دنیا برای آشپزی، استفاده در محصولات آرایشی و کاربردهای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه می توانبد با موارد مصرف و خواص روغن آرگان برای سلامتی آشنا شوید.

ترکیبات🔰 روغنگیری از میوه آرگان
پایه روغنی🔰 بدون پایه و خالص
رنگ🔰 زرد
طبع🔰 گرم
مناسب جهت🔰 مفید جهت تقویت مو و جوانسازی پوست
ترکیبات روغن آرگان

روغن آرگان سرشار از اسیدهای چرب و ترکیبات فنولیک است. قسمت اعظم چربی روغن آرگان را اسید اولئیک و اسید لینولئیک تشکیل می دهند. تقریبا 29-36 درصد از محتوی اسید چرب روغن آرگان از اسید لینولئیک یا امگا 6 تامین می شود و آن را به یک منبع خوب برای تامین مواد مغذی تبدیل می کند. اسید اولئیک بین 43 تا 49 درصد از ترکیبات اسید چرب روغن آرگان را تشکیل می دهد و اسید چرب سالمی است. اسید اولئیک که در روغن زیتون نیز یافت می شود، برای تاثیرات مثبتی که بر روی سلامت قلب دارد معروف است. به علاوه روغن آرگان منبع ویتامین ای است که برای سلامتی پوست، مو و چشم ها لازم است. این ویتامین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بالاست.

روغن آرگان ویژه تقویت مو و جوانسازی پوست
آثار پیری پوست را کاهش می دهد

روغن آرگان به سرعت تبدیل به ماده ای رایج در محصولات مراقبت از پوست شده است. برخی تحقیقات نشان می دهند که دریافت روغن آرگان به کاهش سرعت روند پیری از طریق کاهش التهاب و استرس اکسایشی کمک می کند. همچنین وقتی به طور مستقیم روی پوست استعمال شود، آن را ترمیم و مراقبت می کند.  برخی مطالعات انسانی نشان می دهند که روغن آرگان، در صورت خوردن و استعمال خارجی – برای افزایش خاصیت الاستیسیته پوست و آبرسانی در زنان یائسه مفید است.

بیماری های پوستی را درمان می کند

روغن آرگان درمان خانگی بسیار خوب برای درمان بیماری های پوستی است و این شیوه بخصوص در افریقای شمالی که منشا درخت آرگان در آنجاست رواج بیشتری دارد. با آنکه شواهد علمی کمی در مورد توانایی روغن آرگان در درمان عفونت های پوستی وجود دارد، اما همچنان برای این منظور به کار برده می شود. اما تحقیقات اخیر نشان می دهند که روغن آرگان ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی مختلفی درد که به درمان بافت پوست کمک می کند.

موجب آبرسانی به پوست و مو می شود

اسید اولئیک و اسید لینولئیک که قسمت اعظم چربی روغن آرگان را تشکیل می دهند مواد مغذی حیاتی برای سلامت پوست و مو می باشند. روغن آرگان را هم می توان به صورت خارجی استعمال کرد و هم به شکل خوراکی.  در تحقیقی مشخص شد که مصرف موضعی و خوراکی روغن آرگان باعث آبرسانی بهتر پوست زنان یائسه می شود. با آنکه تحقیق خاصی در مورد مصرف خواص روغن آرگان برای سلامت مو وجود ندارد تحقیقات نشان می دهند که سایر روغن ها با چنین ترکیبات مغذی می توانند موخوره و سایر آسیب های مو را درمان کنند.

درمان و جلوگیری از بروز ترک های پوستی

روغن آرگان معمولا برای درمان و کاهش ترک های پوستی بکار می رود البته تحقیقی در این زمینه برای اثبات تاثیرگذاری آن انجام نشده است. در واقع هیچ تحقیقی نیست که نشان بدهد استفاده موضعی از روغن آرگان ابزاری موثر در کاهش ترک های پوستی است. اما تحقیقات نشان می دهند که روغن آرگان به کاهش تورم و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند و برای همین است که افراد زیادی در مورد تاثیر آن در کاهش ترک های پوستی گزارش داده اند.

روغن مناسب پوست
سایر خواص روغن آرگان

🔰 به درمان زخم کمک می کند

روغن آرگان روند درمان زخم را سرعت می بخشد. در تحقیقی بر روی حیوانات مشخص شده که استفاده از روغن آرگان به مدت 14 روز  در درمان زخم خفاشهایی که دچار سوختگی درجه دو شده اند موثر است. با آنکه این تحقیق چیزی را ثابت نمی کند، اما نقش روغن آرگان را در درمان بافت آسیب دیده نشان می دهد.

🔰 دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است

ترکیبات فنولیک مختلف موجود در روغن آرگان به آن خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می بخشند. روغن آرگان سرشار از ویتامین ای یا توکوفرول، ویتامین محلول در چربی است که به عنوان یک ماده آنتی اکسیدان قوی برای کاهش آسیبهای رادیکال آزاد عمل می کند. سایر ترکیبات موجود در روغن آرگان، مانند CoQ10، ملاتونین و استرولهای گیاهی نیز نقش مهمی در خاصیت آنتی اکسیدانی آن دارند. در تحقیقی که اخیرا صورت گرفته مشاهده شده است که موش هایی که قبل از قرار گیری در برابر یک سم کبدی با التهاب بسیار بالا با روغن آرگان تغذیه شده اند کاهش چشمگیری در شاخص های التهابی آنها در برابر گروه کنترل دیده می شود. به علاوه برخی تحقیقات نشان می دهند که روغن آرگان را میتوان برای کاهش التهاب ناشی از جراحت یا عفونت مستقیما روی پوست بمالید. با آنکه این نتایج امیدوارکننده است تحقیقات بیشتری برای درک نحوه استفاده از روغن آرگان در انسانها به منظور کاهش التهاب و استرس اکسایشی مورد نیاز است.

🔰 باعث تقویت سلامت قلب می شود

روغن آرگان منبع غنی اسید اولئیک است که یک اسید چرب تک اشباع نشده  به نام امگا 9 می باشد. اسید اولئیک در برخی از خوراکی های دیگر نیز موجود است مانند آووکادو و روغن زیتون که باعث محافظت از قلب در برابر بیماری ها می شود. روغن آرگان از نظر توانایی در کاهش ریسک ابتلا به بیماری قلبی با روغن زیتون قابل مقایسه است زیرا روی میزان آنتی اکسیدانهای موجود در خون تاثیر می گذارد. در تحقیقی دیگر مشخص شد که مصرف روغن آرگان میزان کلسترول بد خون را پایین می آورد. در مطالعه صورت گرفته بر روی 40 فرد سالم، افرادی که 15 گرم از روغن آرگان را به مدت 30 روز مصرف کرده بودند، 16 درصد کاهش در  کلسترول بد و 20 درصد کاهش در میزان تری گلیسرید خون را تجربه نمودند. با آنکه این نتایج به نظر امیدوارکننده می رسد مطالعات بیشتری برای درک نحوه عملکرد روغن آرگان در سلامت قلب لازم است.

🔰 برای دیابت مفید است

مطالعات حیوانی نشان می دهد که روغن آرگان به جلوگیری از دیابت کمک می کند. در دو مطالعه انجام شده، کاهش قند خون ناشتا و مقاومت به انسولین در موش هایی که در رژیم غذایی خود روغن آرگان مصرف کرده بودند مشاهده شد. این مطالعات دلیل تاثیر گذاری روغن آرگان بر روی دیابت را میزان بالای آنتی اکسیدانهای آن میدانند.

🔰 دارای خواص ضد سرطانی است

روغن آرگان سرعت تولید مثل و رشد سلولهای سرطانی را کاهش می دهد. در تحقیقی، ترکیبات فنولیک از روغن آرگان استخراج و روی سلولهای سرطانی پروستات بکار برده شد. این ماده جلوی رشد سلولهای سرطان را 50 درصد بیشتر از کسانی که در گروه کنترل قرار داشتند گرفت. در تحقیقی دیگر، ترکیب دارویی روغن آرگان و ویتامین ای نرخ کشته شدن سلولهای سرطان سینه و کولون را بالا برد. اما برای آنکه مشخص شود آیا روغن آرگان قابل استفاده بر روی سلولهای سرطانی انسانی است، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

🔰 گاهی برای درمان آکنه استفاده می شود

برخی منابع ادعا می کنند که روغن آرگان در درمان آکنه موثر است، که البته هیچ تحقیق علمی برای اثبات این موضوع وجود ندارد. ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی روغن آرگان باعث کاهش قرمزی و التهاب ناشی از آکنه می شود. این روغن همچنین باعث آبرسانی پوست می شود که برای جلوگیری از آکنه مفید است. اگر پوست خشکی دارید روغن آرگان راه حل درمان آکنه برای پوست شماست. اما اگر آکنه شما توسط هورمونها بوجود آمده باشد روغن آرگان تاثیری در جلوگیری از آن ندارد.

طریقه مصرف روغن آووکادو

✦ برای پوست 

روغن آرگان معمولا به شکل خالص آن مصرف می شود اما در لوسیون ها و کرم های پوست نیز وجود دارد. با آنکه این روغن به طور مستقیم روی پوست استفاده می شود، بهتر است با مقدار کمی شروع کنید تا مطمئن شوید که به آن آلرژی نداشته باشید.

✦ برای مو

می توانید روغن آرگان را به طور مستقیم به موی نمدار یا خشک بمالید تا رطوبت رسانی آن را افزایش داده و موخوره و وز کردگی مو را کاهش دهید. همچنین در شامپوها و نرم کننده ها وجود دارد. اگر اولین باری است که از آن استفاده می کنید، مقدار کمی از روغن را به مو بمالید تا واکنش بدنتان را ببینید. اگر موهای چربی دارید، روغن آرگان را تنها به انت های مو بمالید تا موهایتان ظاهری چرب نداشته باشد.

✦ برای آشپزی

اگر به استفاده از روغن آرگان در غذا علاقه مند هستید، باید روغنی که مخصوص پخت وپز تهیه شده را مصرف کنید یا آنکه مطمئن شوید روغن آرگانی که خریداری می کنید 100 درصد خالص است. روغن آرگان از قدیم برای تفت دادن کوس کوس و سبزیجات بکار برده می شده است.

 

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

کلام آخر

روغن آرگان قرنهاست که برای آشپزی، تهیه مواد آرایشی و دارویی استفاده شده است. این روغن سرشار از مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است. تحقیقات نشان می دهند که روغن آرگان می تواند جلوی بیماری های مزمن، از جمله بیماری قلبی، دیابت و سرطان را بگیرد. همچنین تعدادی از بیماری های پوستی را درمان می کند.

نظرات (9)

9 دیدگاه برای روغن آرگان ویژه تقویت مو و جوانسازی پوست

 1. مالک تأیید شده علی مختاری (خریدار محصول)

  عالی بود بازم میخرم

 2. ال سادا

  سلام طرز استفاده برای پوست رو لطف میکنید بگید

  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   روزانه 1 یا 2 مرتبه چند قطره روی پوست بریزید و به آرامی ماساژ دهید
   جذب روغن آرگان بسیار خوبه و بعد از استفاده نیازی به شستشو نیست اما چنانچه تمایل داشتید پوستتونو بشویید با آب سرد بعد از 10 دقیقه میتونید اینکار رو انجام بدید
   سالم باشید

 3. مالک تأیید شده نجمه کاظم فرزندی (خریدار محصول)

  امید دارم موثر باشه

 4. مالک تأیید شده پرهام شیرانی (خریدار محصول)

  محصول با کیفیت و با بسته بندی خوب ممنونم از خدمات شما

 5. user-1711558229

  با سلام
  آیا بر روی جعبه روغن های ارگانیکشو تاریخ تولید و انقضاء ثبت شده یا نه ؟ و اگر ثبت نشده انقضاء این روغن ها به چه صورت است ؟

  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   روغنهای موضعی مون تاریخ انقضای بالایی دارن، برای همین روی بسته بندی تاریخ تولید و انقضا درج نمیشه
   سالم باشید

 6. مالک تأیید شده فائزه صادقی (خریدار محصول)

  چقدر سبک و خوب بود .

 7. خریدار

  با سلام
  روغن آرگان موجود در ارگانیک شو به روش پرس سرد تولید شده ؟

  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   بله کیفیت مراکشی هست
   سالم باشید

 8. خزائی

  ممنونم واقعا نسبت به روغن ارگان های دیگه ای که خریدم اثر زیادی داشت

 9. پریسا

  سلام من روغن آرگان از شما خریدم ولی چرا هیچ بویی نمیده یعنی اصلی نیستش؟

  • مدیریت فروشگاه mohsen (خریدار محصول)

   با سلام
   روغن آرگان موجود در کشور تماما وارداتی هست و از کشورهای مختلف با کیفیت های مختلف وارد کشور میشه، اصل میوه آرگان در کشور مراکش وجود داره ولی کشورهای دیگه هم روغنگیری رو انجام میدن مثل ایتالیا، روسیه، اسپانیا و …
   روغن آرگان اصل بوی خاصی نداره و عموماً بدون بو هست اما بعضی کیفیت ها برای جذب مشتری مقداری اسانس به روغن اضافه میکنن تا فروش بیشتری داشته باشن و رضایت مشتری رو بیشتر جلب کنن ولی این کار تأثیر مثبتی در اثربخشی روغن نداره و روغنی که ما خدمت شما عرضه میکنیم فاقد اسانس هست و اثربخشی بسیار خوبی برای پوست و مو و ناخن داره

   با تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *