روغن دم اسب برای تقویت و استحکام مو و ناخن

۵۸.۰۰۰ تومان

✔️ روغن دم اسب از فرآیند عصاره گیری از گیاه دم اسب بدون پایه روغنی تهیه شده است

✔️ جهت سهولت استفاده از روغن، یک عدد قطره چکان نیز به همراه کالا ارسال میشود

✔️ ویژگی: مفید جهت درمان پوکی استخوان، رشد مو و قند خون

✔️ رنگ: سبز تیره

✔️ حجم: ۵۰ سی سی

✔️ پایه روغنی: بدون پایه روغنی و خالص

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

دسته:

ارسال رایگان سبد خرید بالای ۷۰۰ هزار تومان

دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)

ضمانت کالای طبیعی، بدون مواد شیمیایی

امکان خرید حضوری و تست محصول

🔰 خرید روغن دم اسب :

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید “روغن دم اسب” در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی بیان کنیم تا خواننده مطلب، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود بنا به درخواست مشتریان تولید روغن ها با پایه میباشد که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید میشوند که نمی توان جای دیگری آن ها را یافت. بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  میباشند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور میباشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

روغن دم اسب برای تقویت و استحکام مو و ناخن

دم اسب گیاهی از خانواده دم اسبیان است. نام دیگر این گیاه شیشه شور یا علف اسب می باشد. مردم از دوران یونان و روم باستان از گیاه دم اسب استفاده می کرده اند.  از این گیاه به عنوان گیاهی درمانی برای درمان پوکی استخوان، سل و مشکلات کلیوی استفاده می شود. برخی ادعا می کنند که دم اسب به برطرف شدن انباشت آب، بند آمدن خونریزی و درمان زخمها کمک می کند. با آنکه مدتهای مدیدی است که از این گیاه استفاده می شود تحقیقات جامعی در مورد نحوه عملکرد این روغن و بی ضرر بودن آن برای انسانها صورت نگرفته است. این مقاله به شرح مطالعات صورت گرفته درباره روغن دم اسب می پردازد.

🔰 روغن دم اسب چگونه عمل می کند؟

برخی از مواد شیمیایی موجود در روغن دم اسب باعث کاهش التهاب می شود. همچنین به ساخت موادی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند ( آنتی اکسیدانها) کمک می کند. روغن دم اسب دارای سیلیکا و سیلیکون است. این مواد معدنی برای تقویت و استحکام مو و ناخن مفید می باشند. همچنین به بدن کمک میکنند تا بافت استخوانی سالمی داشته باشد. سلنیوم، ماده معدنی دیگری که باعث رشد موها می شود در این روغن موجود است.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ویژگی های محصول
ترکیبات 🔰 عصاره گیری از گیاه دم اسب
پایه روغنی 🔰 بدون پایه و خالص
رنگ 🔰 سبز تیره
طبع 🔰 گرم و خشک
مناسب جهت 🔰 مفید جهت درمان پوکی استخوان، رشد مو و قند خون

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

🔰 نکاتی در مورد گیاه دم اسب

دم اسب گیاهی چند ساله است. یعنی هر سال برمیگردد و حداقل دو سال زندگی می کند. آن را از دسته علفها میدانند زیرا به سرعت تکثیر می شود. گیاهی مهاجم است یعنی میتواند به سرعت در منطقه خاصی رشد کند. برای مثال وقتی آن را در حیاط تان بکارید راحت شدن از دست آن آسان نیست. گیاه دم اسب مانند سرخس است. ساقه هایی توخالی و نوک تیز و برگهایی زبر دارد. گیاه دم اسب تا ۳۰ سانتی متر رشد میکند. تنها بخشهای سبز و سرخس مانند گیاه در طب مکمل به کار می روند. از ریشه این گیاه استفاده ای نمی شود.

🔰 از گیاه دم اسب در کجا استفاده می شود؟

در طب جایگزین، گیاهانی مانند دم اسب هزاران سال است که برای درمان بیماری استفاده می شود. اما تحقیقات کافی بر روی دم اسب در مورد درمان بیماری ها انجام نشده است. در زیر به برخی از بیماری هایی که به گفته مردم استفاده از روغن دم اسب آنها را درمان می کند اشاره می کنیم

 • خونریزی
 • نقرس
 • سرمازدگی
 • دردهای پیش از قاعدگی
 • ناتوانی در کنترل ادرار
 • سنگ کلیه یا مثانه
 • پوکی استخوان
 • عفونتهای مجاری ادرار
 • کاهش وزن
 • زخم

🔰 درمان پوکی استخوان

پوکی استخوان بیماری ای است که باعث نرم و نازک شدن بافت استخوانی می شود. این بیماری معمولا در افرادی اتفاق می افتد که وارد یائسگی می شوند. روغن دم اسب شامل سیلیکون است که یک ماده معدنی مورد نیاز برای سلامت استخوان و تولید بافتهای پیوندی می باشد. برخی تحقیقات به این موضوع پرداخته اند که آیا روغن دم اسب می تواند پوکی استخوان را درمان کند یا نه اما این تحقیقات بر روی انسان انجام نشده است. در عوض محققان از حیوانات برای انجام این آزمایشها استفاده کرده و آنها را در شرایطی مانند یائسگی قرار دادند. برای مثال در تحقیقی که در سال ۲۰۱۶ در مجله فارماکولوژی هند به چاپ رسید نشان داده شد که کلسیم، ویتامین د، روی،لیزین، ال پرولین، ال آرجینین، و ال اسید اسکوربیک به شکل گیری سریعتر استخوان در موشها کمک می کند. اضافه کردن عصاره دم اسب به این ترکیبات به تشکیل استخوان کمک زیادی می کند.

🔰 رشد مو

روغن دم اسب در دسته روغن های مناسب مو قرار دارد. این روغن دارای اسید آمینه ای به نام سیستئین است. همچنین شامل مواد معدنی از جمله سلنیوم است که باعث تقویت موها می شود.

🔰 قند خون

در تحقیقی دیگر بر روی موشها که در مجله دانش زیست شناسی پاکستان به چاپ رسیده، نشان داده شد که روغن دم اسب به کاهش میزان قند خون (گلوکز) کمک میکند. اما چون این تحقیق روی حیوانات انجام شده، تحقیقات بیشتری باید روی انسانها انجام شود تا بی ضرر بودن آن مشخص شود

🔰 منع مصرف

منع مصرف یعنی اینکه نباید دارو یا مکملی را به دلیل واکنشهای بدی که در شما ایجاد می کند مصرف کنید. روغن دم اسب موارد منع مصرف فراوانی دارد. اگر هر یک از این شرایط در مورد شما صادق است نباید از روغن دم اسب استفاده کنید.

– بیماریهای مرتبط با مصرف الکل: روغن دم اسب باعث می شود بدن نتواند تیامین مصرف کند. نوشیدن الکل زیاد باعث فقر تیامین در بدن می شود.

– فقر تیامین : روغن دم اسب تیامین را نصف می کند. در نتیجه تیامین دیگر برای بدن کاربردی ندارد. اگر این اتفاق بیفتد، دیگر تیامین کافی برای برآورده شدن نیازهای بدنتان ندارید. پزشک در این شرایط به شما مولتی ویتامین یا ب کمپلکس می دهد.

– بارداری یا شیردهی: تحقیقات کافی در مورد استفاده از روغن دم اسب در مورد زنان باردار یا شیرده وجود ندارد که بی خطر بودن آن را نشان دهد.

– دیابت: روغن دم اسب باعث کاهش قند خون می شود. قند خون بسیار پایین کم قند خونی نامیده می شود. اگر فرد دیابتی قند خونش به شدت پایین بیاید، ممکن است زندگی اش به خطر بیفتد.

– پتاسیم پایین: روغن دم اسب ادرارآور است. وقتی آب زیادی از دست بدهید، ماده معدنی مهمی به نام پتاسیم را نیز از دست می دهید. پایین آمدن شدید پتاسیم خون خطرناک است، زیرا باعث می شود قلبتان به درستی کار نکند.

🔰 تداخلات دارویی

اگر داروهای خاصی مصرف می کنید، روغن دم اسب میتواند روی داروها اثر بگذارد. در موارد زیر نباید روغن دم اسب مصرف کنید:

– لیتیوم: خاصیت ادرارآوری روغن دم اسب روی سرعت تخلیه لیتیوم اثر می گذارد. اگر این اتفاق بیفتد، لیتیوم کافی در بدنتان نخواهید داشت. این باعث می شود داروهای مصرفی شما به خوبی جواب ندهند یا اثرات جانبی داشته باشند.

– داروهای دیابت: آماریل، گلیبورید، انسولین،  پیوگلیتازون، روزیگلیتازون، دیابینز، گلوکوترول، اوریناز، و سایر داروهایی که برای درمان دیابت به کار می روند نباید با روغن دم اسب مصرف شوند. روغن دم اسب میتواند قند خون را کاهش دهد. اگر انسولین یا سایر داروهای دیابتی را مصرف می کنید، قند خونتان به شکل خطرناکی پایین می آید.

– داروهای ادرارآور: داروهایی که باعث تخلیه مایعات از بدن می شوند سطح پتاسیم بدنتان را پایین می آورمد. برای مثال این داروها: دیوریل، تالیتون، لازیکس، و هیدروکلروتیازید. در تحقیقی مشخص شد که روغن دم اسب نیز ادرارآور است. اگر روغن دم اسب را با داروی ادرارآور دیگری استفاده کنید سطح پتاسیم بدنتان به شدت پایین می آید.

– آدامس نیکوتین: روغن دم اسب دارای نیکوتین است. اگر آدامس نیکوتین مصرف میکنید نباید از این روغن استفاده کنید.

– لانوکسین: اگر روغن دم اسب سطح پتاسیوم بدنتان را پایین آورد روی ضربان قلبتان تاثیر می گذارد. افرادی که دچار بی نظمی ضربان قلب هستند یا دارویی به نام دیگوکسین مصرف می کنند نباید روغن دم اسب مصرف کنند.

آماده سازی

گیاه دم اسب یک گیاه خشک است. می توانید آن را به عنوان چای یا در سایر ترکیبات استفاده کنید. میتوانید همچنین دم اسب را به شکل مایع غلیظی به نام تنتور یا به شکل کپسول مصرف کنید. در زیر به مقدار دوز دم اسب در محصولات مختلف اشاره میکنیم:

— کپسول: مقدار دوز استاندارد ۱۰ تا ۱۵ درصد سیلیکا در هر کپسول

— دمنوش گیاهی: ۲ تا ۳ قاشق چایخوری دم اسب خشک، سه بار در روز

— تنتور: مقدار دوز باید توسط پزشک مشخص شود، اما دوز تهیه تنتور یک به پنج است

— کمپرس: ( برای درمان زخم و بیماری های پوستی) : ۱۰ گرم گیاه دم اسب در یک لیتر آب

🔰 مشورت با پزشک

در زیر به کاربردهای روغن دم اسب در بیماری های مختلف اشاره می کنیم. اما قبل از استفاده باید در مورد دوز مصرفی با پزشک خود صحبت کنید.

– درمان ناخن های شکننده: کرم های پوستی دارای روغن دم اسب هستند. در مطالعات انجام شده این محصول به مدت ۲۹ شب روی پوست مصرف شد.

– ادرارآور: در یک تحقیق، عصاره دم اسب خشک حاوی ۰.۰۲۶% فلاونوئید یا ۳۰۰ میلی گرم، سه بار در روز خورده شد

– درمان زخم: در تحقیقی دیگر پماد دم اسب ۳ درصد روی محل بخیه سزارین افرادی که به تازگی زایمان کرده بودند به مدت ده روز و هر ۱۲ ساعت یکبار مالیده شد.

🔰 نگهداری

محصولات گیاهی مانند بسیاری از داروهای تجویزی، باید به درستی نگهداری شوند. تمامی ترکیبات حاوی روغن دم اسب باید در ظرف در بسته تیره رنگی نگهداری شوند. این ترکیبات را نباید جلوی نور خورشید قرار داد.

🔰 خلاصه

دم اسب گیاهی است که هزاران سال است مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا این گیاه در ترکیباتی که برای رشد مو و تقویت استخوانها ساخته میشوند وجود دارد. اما تحقیقات کافی برای اثبات اینکه میتوان از این گیاه در درمان بیماری استفاده کرد وجود ندارد. سازمان جهانی غذا و دارو استفاده از دم اسب را برای درمان هیچ بیماری ای تایید نکرده است. محصولات گیاهی مانند روغن دم اسب معمولا توسط سازمان جهانی غذا و دارو تایید نمی شوند. همیشه قبل از استفاده از مکملهای گیاهی مانند دم اسب با پزشک خود مشورت کنید. اگر داروهای خاصی را مصرف می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید نباید دم اسب مصرف کنید. روشهای مختلفی برای استفاده از روغن دم اسب وجود دارد. اگر از نظر پزشک تان استفاده از روغن دم اسب ایرادی ندارد میتوانید از آن استفاده کنید.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

منبع : https://www.verywellhealth.com/horsetail-4692253

1 دیدگاه برای روغن دم اسب برای تقویت و استحکام مو و ناخن

 1. نجم

  این روغن برای تقوت ناخن استفاده میکنم به همراه لوسیون تقویت ناخن

  0
  0
  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   هر دو مورد برای تقویت ناخن استفاده میشه
   بازم اگه میخواین کاملتر راهنمایی بشید میتونید از داخل سایت قسمت “نسخه پیچ” رو انتخاب کنید و تدابیر ویژه تقویت ناخن رو ملاحظه بفرمایید

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ترکیبات: عصاره خالص دم اسب
 • بهترین کاربرد: استفاده موضعی جهت مو
 • ویژگی: مفید جهت رفع موخوره، تقویت مو و ناخن
 • رنگ: سبز تیره
 • ماندگاری: بیش از 2 سال
 • نحوه نگهداری: در دمای اتاق
 • مناسب برای: آقایان و بانوان
 • حجم: 60 سی سی
 • پایه روغنی: بدون پایه روغنی