روغن درخت چای مناسب پوست ملتهب و ضد عرق

88.000 تومان

✔️ روغن درخت چای از فرآیند روغنگیری گیاه درخت چای بر پایه روغن زیتون تهیه شده است

✔️ ویژگی: مفید جهت رفع جوش صورت و التهابات پوستی

✔️ رنگ: زرد کدر

✔️ حجم: ۳۰ سی سی

✔️ پایه روغنی: روغن زیتون

دسته:

ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن درخت چای

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن درخت چای چیست؟

روغن درخت چای از برگ های درختی کوچک به نام  Melaleuca alternifolia ،بومی کویینزلند در نیو سوث ولز استرالیا گرفته می شود. با آنکه این درخت را با نام درخت چای می شناسند، نباید با گیاهی که از برگ های آن چای سیاه، سبز گرفته می شود یا با درخت اولونگ اشتباه گرفت.

روغن درخت چای قرنهاست که توسط بومیان استرالیا در مصارف پزشکی استفاده می شود. بومی های استرالیا با فشردن برگ های درخت چای، روغن آن را استخراج می کنند، سپس برای درمان سرفه و سرماخوردگی آن را بو می کشند یا مستقیما برای درمان پوست روی آن می مالند. امروزه، روغن درخت چای به شکل 100 درصد خالص و رقیق نشده وجود دارد. شکل رقیق شده آن با خلوص 5 تا 50  درصد نیز در محصولات مراقبتی از پوست وجود دارد.

روغن درخت چای دارای ترکیبات مختلفی است از جمله terpinen-4-ol که بر  اساس تحقیقات مشخص شده کشنده باکتری ها، ویروس ها و قارچهاست. terpinen-4-ol همچنین فعالیت گلبول های سفید خون را افزایش می دهد که به مقابله با میکروب ها و مهاجمان خارجی کمک می کند. خواص ضد میکروبی روغن درخت چای آن را  به درمانی مفید برای بیماری های پوستی باکتریایی و قارچی، جلوگیری از عفونت و بهبود سلامت تبدیل کرده است.

ترکیبات🔰 روغنگیری از گیاه درخت چای بر پایه روغن زیتون
پایه روغنی🔰 روغن زیتون
رنگ🔰 زرد کدر
طبع🔰 سرد و خشک
مناسب جهت🔰 مفید جهت رفع جوش صورت و التهابات پوستی
ضد عفونی و بهبود سریع زخم

جراحت هایی که باعث پاره شدن پوست می شوند راه را برای ورود میکروب ها به جریان خون آسان می کنند که می تواند منجر به عفونت شود. روغن درخت چای برای درمان و ضدعفونی کردن پارگی ها از طریق کشتن استافیلوکوکوس اورئوس و سایر باکتری هایی که می تواند منجر به عفونت در زخم های باز شود بکار می رود.

به جز جلوگیری کردن از عفونت زخم، روغن درخت چای سرعت بهبود آن را بالا می برد. تحقیقات نشان داده اند که روغن درخت چای به کاهش التهاب کمک کرده و فعالیت گلبول های سفید خون را که در فرایند درمان نقش کلیدی دارند، بالا می برد. روغن درخت چای ضد باکتری، ضد قارچ و آنتی اکسیدان است و استفاده از آن به کاهش التهاب و افزایش سرعت درمان کمک می کند.

در مطالعه بر روی ده نفر فرد زخمی مشخص شد که اضافه کردن روغن درخت چای به شیوه های رایج درمان زخم باعث کاهش زمان بهبود زخم در همه به جز یک بیمار شده است. هر بار که مرهم زخم را عوض می کنید می توانید چند قطره روغن درخت چای به آن اضافه کنید.

روغن درخت چای مناسب پوست ملتهب و ضد عرق
مقابله با آکنه

روغن درخت چای سلاحی قوی در برابر آکنه است. مطالعات فراوان نشان می دهند که این روغن به کاهش مقدار و شدت آکنه کمک می کند. برخی از آکنه ها توسط باکتری هایی بوجود می آیند که نسبت به آنتی بیوتیک های سنتی مقاوم شده اند. مطالعه علمی درخت چای نشان می دهد که استفاده از این روغن نه تنها فعالیت باکتریایی را کم می کند بلکه بعد از 4 تا 6 ساعت آن ها را می کشد. در تحقیقی دیگر مشخص شد که روغن درخت چای مانند پراکسید بنزویل که یک داروی ضد آکنه رایج است، اثرگذار است. همچنین می توانید با ترکیب کردن یک قطره از روغن درخت چای با 9 واحد آب و دو بار در روز مالیدن این ترکیب به کمک یک تکه پنبه بر روی آکنه ها به درمان آنها کمک کنید.

درمان قارچ ناخن

عفونت های قارچی ناخن رایجند. با آنکه این عفونت ها خطرناک نیستند اما ظاهر زشتی دارند. داروهایی برای درمان قارچ ناخن وجود دارد اما برخی افراد ترجیح می دهند از روش های طبیعی تر استفاده کنند. روغن درخت چای به تنهایی یا در ترکیب با سایر درمان های طبیعی به درمان قارچ ناخن کمک می کند و عوارض جانبی کمتری نسبت به داروهای رایج دارد.

در مطالعه بر روی افراد دارای قارچ ناخن مستقیما از روغن درخت چای یا داروی ضد قارچی به مدت 6 ماه استفاده شد. در پایان مطالعه، در حدود 60 درصد از افراد هر دو گروه به طور کامل یا تا حدودی درمان شده بودند. می توانید چند قطره از روغن درخت چای را به تنهایی یا در ترکیب با مقدار مساوی از روغن نارگیل بر روی موضع دارای عفونت بمالید. حتما بعد از مالیدن روغن دستهایتان را بشویید تا عفونت را به قسمت های دیگر پخش نکنید.

روغن درخت سرو ارگانیک
کنترل شوره سر با روغن درخت چای

شوره سر یا دانه های سفید رنگ پوست مرده که از کف سر می ریزد، خطرناک نیستند. اما برای برخی از افراد مایه خجالت و شرمندگی اند. اضافه کردن روغن درخت چای به شامپو باعث کاهش شوره سر می شود. این امر به خواص ضد قارچی روغن درخت چای مرتبط است. و از آنجا که روغن کمی از پوست شما اسیدی تر است، به کم شدن مقدار شوره ها کمک می کند. شامپوهای حاوی روغن درخت چای در کاهش رشد مخمر کاندیدا آلبیکانز که باعث تشکیل شوره سر می شود موثرند. برای کمک به کاهش شوره سر چند قطره روغن چای را به مقداری از شامپویی که با آن سرتان را می شویید اضافه کنید.

تسکین پوست ملتهب

روغن درخت چای به درمان پوست ملتهب کمک می کند. یکی از انواع التهابات پوستی آماس پوست است که در زمان قرارگیری پوست در معرض محرکه ای آلرژی زا بوجود می آید. قرارگیری پوست در معرض عوامل آلرژی زا باعث قرمزی، خارش و گاهی اوقات درد می شود.

تحقیقات بر روی انسان ها و حیوانات نشان می دهد که استفاده از روغن درخت چای به کاهش شدت علایم کمک می کند. در مطالعه ای که بر روی تاثیر روش های درمانی مختلف بر التهابات پوستی انجام شده مشخص شد که روغن درخت چای علایم را تا 40 درصد کاهش می دهد که به شکل چشم گیری بیشتر از داروهای استاندارد پوستی است. به علاوه روغن درخت چای به تسکین علایم گزش حشرات که در اثر آزاد شدن هیستامین در بدن برای دفاع در برابر آب دهان حشره است،  از طریق کاهش خارش، قرمزی و تورم کمک می کند. در تحقیقی مشخص شد که روغن درخت چای به عنوان ژل در کاهش التهابات و قرمزی آکنه روزاسه موثر است.

التهاب پلک که باعث ملتهب شدن دور چشم و پلک ها می شود در ارتباط با مایتهای دمودِکس است. روغن درخت چای در سرتاسر دنیا برای درمان علایم این بیماری بکار برده شده  و باعث کاهش تعداد مایتها و تورم می شود.

روغن مناسب پوست
سایر خواص روغن درخت چای

🔰 ضدعفونی کننده دست

روغن درخت چای ضدعفونی کننده طبیعی دست است. مطالعات نشان می دهند که این روغن باکتریها و ویروسهای زیادی را که مسئول ایجاد بیماری هستند از جمله اشرشیا کولی، پنومونی و آنفولانزا از بین می برد. در مطالعه ای که بر روی شوینده های مختلف دست انجام شده مشخص شده است که اضافه کردن روغن درخت چای به شوینده ها تاثیرگذاری آن بر روی اشرشیا کولی را بیشتر می کند. همچنین شوینده های دستی که حاوی روغن درخت چای هستند برای ضد عفونی کردن و کشتن باکتری ها بدون نیاز به آنتی بیوتیکها موثرند.

🔰 ضد عرق طبیعی

خواص ضد میکروبی روغن درخت چای به کنترل بوی زیر بغل در نتیجه ی عرق کردن کمک می کند. عرق به تنهایی بویی ندارد. اما وقتی ترشحات غدد عرقی شما با باکتری های موجود در پوستتان ترکیب می شود، بوی تندی ایجاد می کند. ناحیه زیر بغل شما دارای مقادیر زیادی از این غده هاست و مسئول بوی بد بدن می باشد. خواص ضد میکروبی روغن درخت چای آن را به جایگزینی طبیعی و ایده آل در مقایسه با ضد عرقهای تجاری تبدیل می کند.

🔰 دهان شویه فاقد مواد شیمیایی

تحقیقات نشان می دهند که روغن درخت چای میتواند میکروبهای عامل پوسیدگی دندان و بوی بد دهان را از بین ببرد. در تحقیقی مشخص شد که روغن درخت چای در برابر باکتریهای تولید کننده رسوبات از کلروهگزیدین که یک دهانشویه رایج است بهتر عمل می کند. به علاوه طعم آن قابل تحمل تر است. در تحقیقی در سال 2020 مشخص شد که دهانشویه ی حاوی روغن درخت چای در کاهش التهاب لثه موثر است. برای تهیه دهان شویه فاقد مواد شیمیایی، کافی است یک قطره روغن درخت چای را به یک فنجان آب گرم اضافه کرده، هم بزنید و دهان خود را به مدت 30 ثانیه با آن بشویید. روغن درخت چای مانند سایر دهانشویه ها نباید خورده شود.

🔰 دور کردن کپک از میوه ها و سبزیجات

محصولات تازه خوشمزه و سالمند اما متاسفانه در هوای گرم و مرطوب  در معرض کپکهای طوسی رنگی به نام کپک خاکستری قرار می گیرند. مطالعات نشان می دهند که ترکیبات ضد قارچی روغن درخت چای یعنی terpinen-4-ol  و 1,8-cineole به کاهش این نوع کپکها در میوه ها و سبزیجات کمک میکند. برای محافظت از میوه ها و سبزیجات در برابر کپک قبل از شستن میوه ها 5 تا 10 قطره از روغن درخت چای را به آب اضافه کرده و پس از شستن خوب خشک کنید.

🔰 درمان پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری خودایمنی است که با قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن پوست خود را نشان می دهد. با آنکه داروهای بسیاری علایم آن را بهبود می دهند، اما بیماری مزمن بوده و درمان شناخته شده ای وجود ندارد. برای درمان پوسته های پسوریازیس 10 تا 15 قطره از روغن درخت چای را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل آب شده ترکیب کنید. این ترکیب دو تا سه بار در روز به موضع بمالید.

طریقه مصرف روغن درخت چای

✦ جهت رفع التهابات پوستی :

 •  ده قطره روغن درخت چای را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بو نداده ترکیب و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل آب شده به آن اضافه کنید
 • ترکیب را خوب با هم مخلوط کرده و در ظرف دربسته نگه دارید
 • دو بار در روز بر روی موضع بمالید تا علایم برطرف شوند

برای ضد عفونی کردن خراش یا بریدگی

 •  زخم را با آب و صابون بشویید
 • یک قطره روغن درخت چای را با یک قاشق چایخوری روغن نارگیل ترکیب کنید.
 • مقدار کمی از ترکیب را به زخم مالیده و روی آن را با گاز بپوشانید
 • این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید تا آنکه زخم رویه ببندد.

تمیز کننده همه کاره

 •  ۲۰ قطره روغن درخت چای را با سه چهارم لیوان آب و یک دوم لیوان سرکه سیب در یک بطری اسپری ترکیب کنید
 • بطری را خوب تکان دهید تا همه مواد با هم ترکیب شوند
 • به طور مستقیم محلول را بر روی سطوح اسپری کرده و با یک پارچه خشک کنید
 • قبل از هر بار مصرف بطری را خوب تکان دهید تا روغن درخت چای را با سایر مواد ترکیب کنید

 

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

خطرات و هشدارها

تحقیقات نشان می دهند که روغن درخت چای در مجموع بی خطر است. اما قبل از استفاده باید به نکاتی توجه کنید

روغن درخت چای را نباید خورد زیرا سمی است. آن را دور از دسترس کودکان نگه دارید. قبل از مصرف روغن درخت چای، یک تا دو قاشق از آن را بر روی پوست خود مالیده و 24 ساعت صبر کنید تا هر گونه واکنشی را مشاهده کنید.

افرادی که پوست حساس دارند ممکن است در حین استفاده از روغن درخت چای خالص دچار واکنش های پوستی شوند. اگر پوستتان حساس است بهتر است روغن درخت چای را با مقداری مساوی یا بیشتر از روغن زیتون، نارگیل یا بادام ترکیب کنید.

نظرات (0)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “روغن درخت چای مناسب پوست ملتهب و ضد عرق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *