روغن نعنا محرک رشد مو

58.000 تومان

✔️ روغن نعنا از فرآیند روغنگیری گیاه نعنا بر پایه روغن زیتون تهیه شده است

✔️ ترکیبات: روغن نعنا تهیه شده بر پایه روغن زیتون

✔️ رنگ: سبز تیره

✔️ حجم: ۳۰ سی سی

✔️ دارای ضمانت بازگشت وجه

دسته:

ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
ضمانت کالای طبیعی و ارگانیک ارسال رایگان خرید بالا ۷۰۰ هزار تومان عضو رسمی انجمن ارگانیک کشور پرداخت آنلاین مجهز به درگاه امن بانک پارسیان
توضیحات

با توجه به بیان اغراق آمیز فواید این روغن در سایر وب سایت ها، تصمیم گرفتیم تا توضیحات این محصول را از منابع موثق علمی و پزشکی ترجمه و ویرایش کنیم تا کاربر محترم، با خواص واقعی محصول آشنا شود. (منبع در انتهای مقاله)

خرید روغن نعنا

❖❖❖ توجه ❖❖❖

روغن های تولید شده در مجموعه ارگانیک شو بدون پایه (در موارد بسیار محدود روغن ها با پایه می باشند که در توضیحات محصول به آن اشاره شده است) و با شیوه ای کاملا نوین تولید می شوند. به همین دلیل برخی از روغن ها کاملا جدید برایتان خواهد بود.

همچنین بعضی از این روغن ها منطبق با استاندارد ملی ارگانیک ایران با کد PARS_CERT_08_810_01_02  تولید می شوند که از این لحاظ با افتخار اولین تولید کننده روغن ارگانیک کشور می باشیم. در ادامه جهت آشنایی با خواص این محصول با ما همراه باشید.

فواید استفاده از روغن نعنا چیست؟

روغن نعنا از برگ های گیاه نعنا فلفلی گرفته می شود و کاربردهای زیادی دارد.  بوی تندی دارد که خنک و سرحال کننده است و طعم آن نیز مشابه بوی آن می باشد. ممکن است با خنکی ای که بعد از خوردن آدامس نعنایی احساس می کنید آشنایی داشته باشید. مهمترین ترکیبات شیمیایی روغن نعنا منتول و منتون هستند. اما ترکیبات بیشمار دیگری نیز دارد.

ترکیبات🔰 روغنگیری از گیاه نعنا بر پایه روغن زیتون
پایه روغنی🔰 روغن زیتون
رنگ🔰 سبز تیره
طبع🔰 گرم و خشک
مناسب جهت🔰 مفید جهت تقویت مو و رفع شوره سر، مفید جهت رفع مشکلات پوستی
مصرف روغن نعنا برای پوست و مو

روغن نعنا معمولا در محصولات آرایشی استفاده می شود. اما تحقیقات کمی در زمینه فواید استفاده از نعنا بر روی پوست و مو انجام شده است. در تحقیقات مشخص شد که محلول یک درصدی روغن نعنا باعث بهبود مدت خارش و شدت آن ها می شود. در تحقیق انجام شده  بر روی موش ها در سال 2014  تاثیرات محلول ماینوکسیدیل آزمایش شد. تحقیقات نشان داد که محلول سه درصدی روغن نعنا باعث پرپشت شدن و بلندتر شدن موی موش ها بعد از 4 هفته استفاده شد که نتایجی مشابه استفاده از ماینوکسیدیل داشته است.  همچنین استفاده از منتول به طور موضعی باعث افزایش جریان خون می شود. که می تواند منجر به افزایش رشد موها شود زیرا افزایش جریان خون در ناحیه پوست سر رشد موها را تحریک می کند.

روغن بنفشه (پایه بادام شیرین)
فواید روغن نعنا

سابقه استفاده از گیاه نعنا در مصارف پزشکی به دوران مصر، یونان و روم باستان برمیگردد. اما تحقیقات جدید درباره فواید روغن نعنا چه می گویند؟ با آنکه برخی از خواص روغن نعنا بر اساس استفاده مصرف کنندگان است، تحقیقات در زمینه فواید آن برای سلامتی ادامه دارد. در زیر برخی از این فواید را نام می بریم.

تاثیر روغن نعنا در درمان سرد درد و میگرن

گیاه گالتریا و منتول در درمان دردهای ناشی از تنش عصبی، سردرد و سردردهای میگرنی بکار می روند. در مقایسه تاثیرات روغن نعنا و لیدوکایین بر روی حملات میگرنی، محققان دریافتند که شدت سردردها در بیماران بعد از دریافت روغن نعنا تا 40 درصد کاهش یافته است.

وقتی قطره روغن نعنا در زاویه خاصی داخل بینی ریخته شود مانند لیدوکایین باعث بهبود سردرد می شود. همچنین تاثیرات قرص روغن نعنا بر روی کسانی که مشکل بلع و دردهای قفسه سینه ی غیرمرتبط با بیماری قلبی دارند، نشان می دهد که نیمی از آنها علایم بهبود را گزارش داده اند.

برای درمان سندروم روده تحریک پذیر

برخی از تحقیقات در مورد فواید روغن نعنا بر روی سندروم روده تحریک پذیر متمرکز است. سندروم روده تحریک پذیر یک بیماری شکمی – روده ای است که شامل: درد شکم، اسهال و یبوست می باشد.

در تحقیقی بر روی 12 بیمار به آن ها کپسول روغن نعنا داده شد. تحقیقات نشان داد که درمان با روغن نعنا باعث بهبود درد شکم و سایر علایم سندروم روده تحریک پذیر می شود. شیوه های خاصی که روغن نعنا به درمان علایم سندروم روده تحریک پذیر و سایر بیماری های شکمی روده ای کمک می کند ناشناخته است. برخی از شیوه ها عبارتند از

✦ شل کردن عضلات صاف  لوله گوارش

✦ داشتن خواص ضد التهابی

✦ تاثیرگذاری بر روی باکتری هایی که به طور طبیعی در لوله گوارش زندگی می کنند

✦ کاهش درد در لوله گوارش

✦ برای سایر بیماری های لوله گوارش

روغن نعنا یا منتول، که یکی از ترکیبات شیمیایی اصلی آن است، در ترکیب با زیره ی سیاه درمان علایمی چون سوء هاضمه عملکردی است. علایم این بیماری عبارتند از نفخ، هضم نشدن غذا، و درد در ناحیه شکم.

در تحقیقی دیگر در مورد تاثیرات داروهای گیاهی بر روی کودکان و بزرگسالان مشخص شد که روغن نعنا در کاهش مدت، شدت و توالی دردهای شکمی موثر است. اما روغن نعنا در مقایسه با قطره سایمیتیکون در درمان کولیک موثر نیست.

روغن نعنا ارگانیک

تاثیر روغن نعنا در درمان حالت تهوع

حالت تهوع علت های زیادی دارد و معمولا بعد از عمل جراحی رخ می دهد. محققان دریافته اند  بیماران مبتلا به حالت تهوع بعد از بو کردن روغن نعنا علایم کمتری را مشاهده کرده اند.  در تحقیقی دیگر تاثیرات رایحه درمانی بر روی حالت تهوع بعد از عمل جراحی بررسی شد. مشاهدات نشان داد که بو کردن روغن نعنا تاثیر بسیار کمی بر روی علایم بعد از جراحی دارد. علایمی چون حالت تهوع و استفراغ در مراحل اولیه بارداری نیز شایعند.  محققان همچنین تاثیر روغن نعنا را بر روی حالت تهوع در بیمارنی که برای سرطان شیمی درمانی می شوند، بررسی کرده اند. در این تحقیق 80 بیمار بعد از شیمی درمانی به مدت 5 روز و روزی سه بار  بر روی لب بالایی و زیر بینی خود قطره روغن نعنا دریافت کردند. نتیجه تحقیقات نشان داد که شدت و تناوب استفراغ و حالت تهوع در آنها کاهش چشمگیری داشته است.

مبارزه علیه باکتری ها و مخمرها و تاثیر بر اگزما

روغن نعنا خواص ضد میکروبی ملایمی دارد. تحقیقات مختلف نشان می دهند که روغن نعنا در مقابله با انواع مختلف باکتری ها و قارچها موثر است. از جمله :

✦ استافیلوکوکوس اورئوس

✦ اشرشیا کولی

✦ کلبسیلا پنومونیه

✦ پروتئوس میرابیلیس

✦ سودوموناس آئروژینوزا

✦ اسینتوباکتر بومانی

این تحقیق نشان داد که روغن نعنا در آینده پتانسیل تبدیل شده به یک راه حل درمانی برای برخی از عفونتها را دارد که البته این امر نیازمند تحقیقات بیشتر است. با آنکه این تحقیق رضایت بخش است، فعالیت ضد میکروبی روغن نعنا به گونه باکتری ها نیز بستگی دارد. در تحقیقی دیگر محققان دریافتند با آنکه روغن نعنا خاصیت ضد میکروبی دارد اما در مقایسه با سایر روغنهای گیاه در مقابل سویه های دیگر استرپتوکوک بی تاثیر است. همچنین در بررسی تاثیر روغنهای گیاهی مختلف بر روی سویه های مختلف مخمر کاندیدا در آزمایشگاه، با آنکه روغن نعنا خاصیت ضد قارچی دارد اما پایین ترین میزان تاثیرگذاری را در مقایسه با سایر روغنهای آزمایش شده داشت.

روغن مناسب پوست

طریقه مصرف روغن نعنا

روغن نعنا کاربردهای فراوانی دارد برای مثال:

✦ درمان بسیاری از بیماری هاست از جمله سندروم روده تحریک پذیر، حالت تهوع، و سایر مشکلات گوارشی، سرماخوردگی و سردرد

✦ در درمان خارش، درد عضلانی و سردرد

✦ طعم دهنده غذاها و محصلواتی مانند دهانشویه ها

✦ بوی تازه و خوشایندی که به صابونها و لوازم آرایشی افزوده می شود.

🔰 روشهای استفاده از روغن نعنا

مردم می توانند از روغن نعنا به اشکال مختلفی استفاده کنند. مثلا

 • استعمال بر روی پوست
 • به شکل روغن گیاهی
 • مصرف به شکل قرص یا کپسول
 • به شکل اسپری های داخل بینی

بازگشت کالا

در صورت خرید روغن های گیاهی و درمانی از فروشگاه آنلاین ارگانیک شو این تضمین برای شما وجود دارد که محصولی سالم با کیفیت عالی و طبیعی به دستتان برسد، همچنین در صورت نارضایتی امکان بازگشت آن وجود دارد.

خطرات و هشدارها

🔰 عوارض جانبی روغن نعنا

سازمان غذا و دارو توصیه می کند روغن های گیاهی را طبق دستورالعمل سازنده آن ها مصرف کنید. برخی از عوارض خوردن عصاره نعنا عبارتند از:

 • سوزش معده
 • حالت تهوع
 • استفراغ

رایحه درمانی یا استفاده موضعی از روغن نعنا رقیق شده تاثیرات قابل توجه اما با ریسک پایینی دارد. اما آگاه باشید که رایحه درمانی با روغن نعنا برای حیوانات خانگی سمی است. قبل از رایحه درمانی موارد زیر را در نظر بگیرید :

 • حضور کودکان
 • حضور حیوانات خانگی
 • زنان باردار

روغن نعنا در صورتی که در دوزهای بالایی مصرف شود می تواند سمی باشد. زیرا دارای یک ترکیب سمی معروف به نام  پولگون است. در محصولات آرایشی کمتر از یک درصد پولگون وجود دارد اما ممکن است در برخی دیگر از محصولات این مقدار بیشتر باشد.

روغن نعنا بسیار غلیظ است و همیشه باید برای استفاده موضعی رقیق شود. تنها چند قطره از روغن نعنا برای رقیق کردن در 28 گرم روغن حامل کافی است. در برخی موارد استفاده از روغن نعنا بر روی پوست باعث خارش می شود. اگر نگران واکنش پوستی به روغن نعنا هستید آن را ابتدا روی پوست خود آزمایش کنید.

🔰 تداخلات دارویی با روغن نعنا

قبل از استفاده از مکمل های نعنا باید با پزشک خود مشورت کنید بخصوص اگر تحت درمان دارویی می باشید. روغن نعنا ممکن است روی میزان تجزیه سیکلوسپورین، دارویی که معمولا در حین پیوند اعضا داده می شود تا مانع از پس زدن اندام جدید شود، تاثیر می گذارد. همچنین باعث می شود این ماده طولانی تر از حد معمول در خون باقی بماند.

داروهایی که متاثر از آنزیم های کبدی می باشند نیز ممکن است تحت تاثیر روغن نعنا قرار بگیرند. این داروها عبارتند از :

 • سیکلوسپورین
 • سیمواستاتین
 • لواستاتین
 • کتوکونازول

همچنین در صورت مصرف داروهای زیر باید قبل از استفاده از روغن نعنا با پزشک خود مشورت کنید :

 • داروهای ضد اسید معده
 • مسدودکننده های اچ 2، مانند فاموتیدین
 • مهارکننده پمپهای پروتونی مانند امپرازول

🔰 چه کسانی نباید روغن نعنا مصرف کنند؟

افرادی که نباید روغن نعنا مصرف کنند عبارتند از :

✦ افرادی که  نقص گلوکز ۶-فسفات دهیدروژناز دارند. افرادی که نقص آنزیم خاصی به این نام را دارند نباید از عصاره یا روغن نعنا در رایحه درمانی استفاده کنند.

✦ افرادی که داروهای خاصی را مصرف می کنند.رایحه درمانی با روغن نعنا میتواند آنزیمی به نام CYP3A4  را مسدود کند که مسئول تجزیه بسیاری از انواع داروهاست. اگر دارو مصرف میکنید قبل از استفاده از روغن نعنا با پزشک خود  مشورت کنید.

✦ کودکان و نوزادان. شما نباید روغن نعنا را روی صورت یا قفسه سینه نوزادان و کودکان بریزید. عوارض جانبی حاصله در اثر تنفس منتول در روغن نعنا خواهد بود. رایحه درمانی با نعنا همچنین برای سگها و گربه ها سمی است.

نظرات (1)

1 دیدگاه برای روغن نعنا محرک رشد مو

 1. مهدی

  با سلام و عرض ادب
  روغن نعنا رو برای موی‌سر بعد از کاشت، تا چه مدت میشه روی سر نگه داشت؟
  ایا مثل برخی روغنها بایستی مثلا حداکثر نیم‌ساعت روی پوست سر بمونه و شسته بشه یا خیر؟
  ایا با مصرف در کنار روغنهایی مثل کندش یا امله بصورت همزمان یا با فاصله زمانی چندساعته میشه اثرگذاری بهتری رو مشاهده کرد؟
  سپاس از شما

  • مدیریت فروشگاه مدیر سایت

   با سلام
   روغن نعناع رو میتونی برای مدت طولانی روی سر نگه دارید
   اگر میخواین از ترکیب روغنها استفاده کنید بهتره این روغن رو با آمله ترکیب کنید
   روغن کندش رو جداگانه استفاده کنید و بیش از نیم ساعت روی سر نگه ندارید
   اما روغن نعناع یا آمله رو میتونید شب تا صبح یا چند ساعته روی سر نگه دارید
   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *