بیماری ها و راه های درمان آن ها, پوست و مو

درمان برص و پیسی در طب سنتی

درمان پیسی یا برص توسط طب سنتی

برص چیست ؟

در این مقاله به بیان روش ها و راهکارهای لازم جهت از بین بردن برص یا پیسی در پوست می پردازیم و روش درمان این اختلال پوستی را از منظر طب  سنتی مورد بررسی قرار می دهیم.

از هر صد نفر، یک یا دو نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند. حدود نیمی از افرادی که به این بیماری دچار می‌شوند، قبل از بیست سالگی علایم آن را در خود خواهند یافت.

نوعی اختلال در تولید رنگدانه پوست است که در برخی از قسمت ها سلولهای تولید رنگدانه پوست و مو  بوسیله سیستم دفاعی بدن تخریب می شوند، در نتیجه لکه‌های سفید پوست در نواحی مختلف بدن ظاهر می‌شوند و معمولاً موهایی که در آن قسمت ها رشد می کند سفید شده، از دیدگاه طب سنتی این مشکل در نتیجه اختلالات کبدی به وجود می آید که در نتیجه نامناسب بودن مصرف خوراکی ها و همچنین شرایط روحی و جسمی فرد است.

دلایل ایجاد برص یا پیسی

۱ – همچنان که گفته شد دلیل ایجاد این مشکل مصرف خوراکیهای نامناسب به ویژه مصرف برخی مواد غذایی به صورتی که با هم استفاده شو مانند:
ماست و آبلیمو، ماست و سرکه و استفاده بیش از حد از مواد غذایی با طبیعت سرد که باعث اسیدی شدن PH بدن می شوند. توجه داشته باشید که PH  بدن در حالت طبیعی باید عدد ۷/۳ باشد حال اگر این عدد کمتر از ۷ باشد یعنی فرد تمایل به مصرف مواد غذایی با طبع سرد داشته و اگر این عدد بالاتر باشد یعنی مصرف مواد غذایی با طبع گرم بیشتر بوده است. افراط در هر دو زیان بار است البته حالت اسیدی بدن را دچار مشکلات اتوایمیون می کند که در این حالت بدن علیه خود انقلاب کرده و گاهی به خود حمله می کند و فرد را دچار مشکلات بسیاری می کند.

۲ – سیستم ایمنی بدن ممکن است در موقع دفاع از بدن در مقابل یک ماده خارجی، رنگدانه پوست را نیز از بین ببرد.

۳ – وجود یک نقص ارثی موجب حساس شدن سلول‌های رنگدانه‌ساز به آسیب و در نتیجه از بین رفتن‌ آنها می‌شود.

درمان پیسی یا برص توسط طب سنتی

در ابتدا فرد با رنگ باختن پوست و تمایل رنگ پوست به رنگی روشن تر از رنگ قبلی متوجه شروع این بیماری می شوند، شیوع این لکه ها در نقاطی که بیشتر در معرض نور است آغاز و از همین نقاط بیشتر شده و پیشروی می کند. علتی که به طور قطع در بوجود آمدن و پیشروی این مشکل دخالت دارد شدت و زمان استرسی است که فرد به همراه وضعیت نامناسب غذایی داشته است.

درمان پیسی یا برص توسط دکتر خیراندیش

درمان پیسی یا برص توسط دکتر روازاده

درمان برص یا پیسی (ویتیلیگو) در طب سنتی

نوشته های مرتبط

2 فکر در مورد “ درمان برص و پیسی در طب سنتی

 1. محمد گفت:

  سلام همزمان دوسین وسرکه انگبین میشه استفاده کرد

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام
   بله . حالت ایده آل اینه که هر ۱۲ ساعت ۱ حب دوسین رو با ۱ لیوان شربت سرکه انگبین استفاده کنید
   سالم باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *