ویدیو

درمان سینوزیت در طب سنتی | دکتر خیراندیش

درمان سینوزیت در طب سنتی دکتر خیراندیش

درمان سینوزیت در طب سنتی - دکتر خیراندیش

ابتدا توصیه های دکتر خیراندیش پیرامون بیماری سینوزیت را خواهید خواند، سپس توضیحات تکمیلی پیرامون درمان سینوزیت و در انتها ویدیوی دکتر را مشاهده خواهید کرد.

محصولات ویژه

آرد نیمه آماده نان برانچی

قیمت اصلی 189.000 تومان بود.قیمت فعلی 170.000 تومان است.

سیر سیاه بارلیک

قیمت اصلی 178.000 تومان بود.قیمت فعلی 160.000 تومان است.

درمان سینوزیت در طب سنتی

دکتر خیراندیش در این ویدیو چه میگوید :

برای سینوزیت سرتونو پوشش بدین زنان چون سرشون سردتره پوششون باید دائم باشه مردان چون سرشان گرم هست شب ها باید حتماً پوشش داشته باشه شبها کلاه حتماً باید باشه میگم این برای پیشگیریه برای درمان بخور اکالیپتوس و عطسه آور ترکیبی از سیاه دانه و پودر برگ خشک تنباکو ۵ به ۲ .  ۵ تا پودر برگ تنباکو دو واحد پودر سیاه دانه به بینی برسونه عطسه کنه یا یه قطره ای که توی مطب های طب سنتی هست به نام نازین تو بینی بچکونه تا سینوس‌ها تخلیه بشه .

جهت خرید عطر اکالیپتوس طبیعی میتوانید از طریق وب سایت “ارگانیک شو” اقدام کنید .

درمان تکمیلی :

سینوس ها کجای بدن قرار دارند ؟

سینوس‎ها، حفره‎هایی توخالی در استخوان‎های سر و صورت هستند. این حفره‎ها که همگی در اطراف بینی قرار گرفته‎اند؛ 4 گروه هستند:

  • سینوس‎های استخوان پیشانی، بالای ابروها در قسمت نزدیک به وسط صورت
  • سینوس‎های استخوان گونه، در زیر کاسه چشم‎ها
  • سینوس‎های واقع در استخوانی که بین چشم‎ها و بینی قرار گرفته است
  • سینوس‎های واقع در قسمت پشتی بینی

آنچه که در بین عموم مردم به عنوان سینوزیت شناخته می‎شود؛ عمدتاً ناشی از التهاب در 3 دسته اول است.

چرا سینوزیت میگیریم ؟

عفونت سینوسی اغلب ویروسی است، اما گاهی ممکن است باکتریایی یا قارچی باشد. سرما باعث تحریک سینوزیت و التهاب و تورم سینوس‌ها، افزایش ترشحات و بسته‌شدن سینوس‌ها می‌شود.
سینوس‌ها حفره‌هایی در نواحی پیشانی و گونه‌ها هستند که در حالت عادی از هوا پر شده‌اند و هنگامی که با ترشحات عفونی پر می‌شوند سینوزیت ایجاد شده است. دلایل دیگری که ممکن است باعث عفونت سینوس‎ها شوند، آلرژی‌ها، پولیپ بینی، انحراف بینی، در معرض آلودگی و محرک‌های بینی بودن، دود سیگار و کوکائین هستند.

نشانه عفونت سینوس ها :

نشانه‌های عمومی عفونت سینوسی شامل سردرد، درد ناحیه‌ صورت، درد و فشار مجرای بینی، تغییر رنگ ترشحات بینی، گلودرد، سرفه و تب است. بعضی افراد وقتی به جلو خم می‌شوند سردرد و حساسیت بیشتری احساس می‌کنند.

سینوزیت

درمان سینوزیت در طب سنتی

✅ ترب کوهی و کمک آن به درمان سینوزیت

به رفع عفونت از مجرای بینی کمک می‌کند. حاوی سولفور است و بعنوان آنتی‌بیوتیک طبیعی کار می‌کند. به این منظور یک برش باریک از ترب کوهی تازه را در دهانتان بگذارید و بمکید تا مزه‌ آن را کاملاً در بیاید و سپس آن را بجوید و بخورید. این کار را چندبار در روز تکرار کنید و به مدت یک هفته ادامه دهید تا عفونت کاملاً رفع شود.

درمان سینوزیت در طب سنتی با ترب کوهی

✅ شستشوی مجرای بینی و کمک به درمان سینوزیت در طب سنتی:

سبب بیرون آمدن مخاط و مواد اضافی از سینوس‌ها می‌شود و علاوه بر این مجرای بینی را نیز مرطوب می‌کند. به این منظور: یک قاشق چایخوری نمک طبیعی (دریا یا سنگ نمک) را با یک قاشق چایخوری آب اکسیژنه در یک لیوان آب گرم بریزید و از این محلول برای شستشوی مجرای بینی استفاده کنید. شستشو را یکبار در روز و به مدت چند روز تا بهبودی کامل ادامه دهید. بیشتر از یکبار در روز مجرای بینی را با این محلول شستشو ندهید، زیرا باعث تحریک مخاط تنفسی می‌شود. همچنین می‌توانید یک قاشق چایخوری نمک طبیعی را با یک قاشق چایخوری جوش‌شیرین در یک لیوان آب گرم بریزید و با این محلول بینی را شستشو دهید. از این محلول دو تا سه بار در روز می‌توانید استفاده کنید.

شستشوی مجرای بینی با نمک

✅ درمان سینوزیت با سرکه‌ سیب :

ضد ویروس، ضد باکتری و ضد قارچ است و خاصیت ضدالتهاب نیز دارد که به درمان عفونت سینوس‌ها کمک می‌کند. استفاده از سرکه سیب در ابتدای سرماخوردگی، آنفولانزا یا آلرژی‌ها می‌تواند از عفونت سینوس‌ها پیشگیری کند. به این منظور دو قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک فنجان آب گرم بریزید، و آن را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید و محلول حاصل را بنوشید. این نوشیدنی را سه بار در روز و به مدت 5 روز میل کنید.

✅ کمک فلفل قرمز به درمان سینوزیت :

یکی از مؤثرترین درمان‌های طب سنتی برای باز کردن مجرای بینی است. علاوه بر این فلفل قرمز سیستم ایمنی را تحریک می‌کند و التهاب را کاهش و جریان خون را بهبود می‌بخشد. به این منظور یک قاشق چایخوری پودر فلفل را در یک فنجان آب گرم حل کنید و دو تا سه بار در روز بنوشید. می‌توانید یک قاشق چایخوری عسل هم به آن بیافزاید. این درمان را به مدت چند روز تا بهبودی کامل ادامه دهید.

✅ پیاز و تاثیرش بر سینوزیت:

بعنوان یک ماده ضدالتهاب بسیار قوی برای سینوس‌ها کار می‌کند. علاوه بر این حاوی سولفور است که ضد باکتری و ضد قارچ است. به این منظور یک پیاز را خورد کنید و در یک ظرف آب جوش بریزید و به مدت 5 دقیقه بجوشانید، و بخار آن را به مدت 5 دقیقه تنفس کنید. سپس محلول را صاف کنید و بنوشید. این درمان را چند بار در روز و به مدت یک هفته انجام دهید تا التهاب سینوس‌ها کاملاً از بین برود.

✅ مصرف سیر برای درمان سینوزیت :

یک آنتی‌بیوتیک طبیعی است که برای مقابله با عفونت‌های ویروسی و باکتریایی سینوس‌ها بسیار مفید است بویژه زمانی که عفونت باکتریایی باشد. علاوه بر این سیر خواص ضد قارچ نیز دارد. به این منظور دو حبه سیر را خورد کنید و در آب جوش بریزد و بخار آن را تنفس کنید. این کار را چند بار در روز تا بهبود بیماری تکرار کنید. همچنین می‌توانید دو تا سه حبه سیر تازه در روز بخورید یا از آن در سوپ به همراه پیاز، ترب و فلفل استفاده کنید.

✅ زنجبیل و تاثیر جادویی آن بر سینوزیت :

خواص ضدباکتری، ضدویروس و ضد التهاب دارد و به رفع عفونت سینوس‌ها کمک می‌کند. پلی‌فنول موجود در زنجبیل به کاهش ترشح مخاط کمک می‌کند، در عین اینکه حرکت طبیعی مژک‌های بینی را نیز حفظ می‌کند. طبیعی بودن مژک‌های بینی برای سلامتی سینوس‌ها بسیار مهم هستند زیرا مواد حساسیت‌زا را فیلتر می‌کنند و از ورود آنها به سینوس‌ها پیشگیری می‌کنند. به اندازه‌ یک بند انگشت زنجبیل تازه را خورد کنید، و در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت 10 دقیقه بطور ملایم حرارت دهید. محلول حاصل را صاف کنید و با مقداری آب لیمو و کمی عسل مخلوط کنید و چندبار در روز بنوشید و این کار را تا بهبودی انجام دهید.

✅ روغن پونه کوهی :

این روغن معطر خواص ضدباکتریایی و ضد قارچی دارد. علاوه بر این، ضد التهاب است و آنتی‌اکسیدان قوی و محرک سیستم ایمنی بدن است. به این منظور دو قطره از این روغن را در نیم فنجان آب بریزد و بجوشانید و بخار آن را تنفس کنید. این کار را تا رفع عفونت سینوس‌ها انجام دهید. راه دیگر اینست که دو قطره از این روغن را روی زبان بچکانید و این کار را روزانه به مدت یک هفته انجام دهید تا عفونت از بین برود.

✅ تاثیر زردچوبه بر سینوزیت :

ضد ویروس، ضد باکتری و ضد التهاب است و دارای ترکیبی به نام کورکومین است که تورم سینوس‌ها را کاهش می‌دهد و راه تنفسی را باز می‌کند. به این منظور به اندازه یک دانه‌ی عدس پودر زردچوبه را در یک لیوان آب گرم بریزید و دوبار در روز با این محلول قرقره کنید. همچنین می‌توانید یک قاشق چایخوری از پودر زردچوبه را با یک لیوان شیرگرم مخلوط کنید و کمی عسل به آن بیافزاید و روزانه به مدت یک هفته بنوشید تا عفونت رفع شود.

✅ بخار :

تنفس بخار به رفع التهاب سینوس‌ها کمک می‌کند. همچنین کمپرس گرم نیز فشار و درد سینوس‌ها را کاهش می‌دهد. به این منظور از حمام آب داغ استفاده کنید و به مدت ده دقیقه در بخار تنفس کنید. این کار را می‌توانید روزانه انجام دهید. از یک حوله‌ گرم نیز برای کمپرس گرم بر روی صورت می‌توانید استفاده کنید.

✅ بره موم بهترین محصول بره موم برای درمان سینوزیت

بهترین و سریع‎ترین راه درمان سینوزیت استفاده از قوی‎ترین آنتی بیوتیک طبیعت بره موم است. بره موم از محصولات کندو می‎باشد که زنبور آن را تولید می‎کند. برای درمان سینوزیت یک نخود از این محصول را برای مدتی (هرچه بیشتر بهتر، حداقل 10 دقیقه) زیر زبان گذاشته و بمکید و پس از مدتی آن را قورت دهید. این کار را هر 6 ساعت یکبار تکرار نمایید.

توضیحات دکتر خیراندیش در مورد سینوزیت را ببینید :

محصولات ارگانیک مناسب جهت درمان بیماری سینوزیت :

تمامی محصولاتی که در این کلیپ توسط دکتر خیراندیش، برای درمان سینوزیت توصیه شده را می توانید به صورت مستقیم و با بهترین کیفیت و کاملا ارگانیک از مجموعه “ارگانیک شو”خریداری کنید.

توجه : این وب سایت هیچ ارتباطی به دکتر خیراندیش ندارد و به صورت مستقل عمل میکند .

4 نظر در “درمان سینوزیت در طب سنتی | دکتر خیراندیش

 1. ناشناس گفت:

  عالی بود ممنون خدا به شما توفیق بدهد.

 2. طلا گفت:

  سلام از مطالب بسیار استفاده کردم متشکرم

 3. ناشناس گفت:

  تشکر
  مطلب مفیدی بود.

 4. حسین گفت:

  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *