بیماری های اعصاب و روان, ویدیو

درمان افسردگی با طب سنتی و گیاهان دارویی |ارگانیک شو

درمان افسردگی با طب سنتی
فهرست مطالب

درمان افسردگی با طب سنتی دکتر خیراندیش

ابتدا درمان افسردگی با نسخه دکتر خیراندیش را در ادامه خواهید دید و سپس گیاهان دارویی که برای درمان این بیماری در طب سنتی توصیه شده است را میتوانید ببینید .

توضیحات دکتر خیراندیش درمان افسردگی با طب سنتی :

هر چقدر میزان سردیه بلغمی تن اضافه شد انسان ها بی تحرک تر و افسرده تر می شوند . ( علائم غلبه مزاج بلغم ) افسردگی یعنی بی نشاطی بی‌تحرکی بی‌حرکتی . علت اینکه در جامعه کنونی افسردگان بیشترند چون سردی بیشتر است در غذاها و این جمعیت افسرده پراکندگیش در غرب بیشتر است ،چون غربی‌ها بیشتر سرده ،هم مزاج طبیعت زندگیشون سرده هم سردی بیشتر می خورند .

علت اینکه در جامعه شرق نشاط بیشتر است افسرده نیست، چون غذای گرم بیشتراست .و مزاج هواشون هم گرمتر است . در هند یک میلیارد و دویست میلیون نفری البته این عدد ممکن است با ۳۰۰ میلیون تفاوت داشته باشه . در این کشور به این بزرگی یک افسرده نمی بینید همه شاد و شنگول و رقاصند . چرا ؟؟؟ گرمی پایه غذاهاشون هست و قناعت اصل زیستشونه . فضاشون گرمه همزمان شده است با گرمی غذا موجب گرمی رفتارشون شده ، با نشاطن . اصلاً شاه وگدا اونجا نداریم . فقیراشونم با نشاطن ، ثروتمنداشونم با نشاطن .

مطلب جامع و کاملی تهیه شده است که در آن مزاج تمام خوراکی ها اعم از : لبنیات ، گوشت ها ، خوراکی ها ، سبزیجات و … به همراه مصلحات آن ها جمع آوری شده است. توصیه میکنیم برای درمان افسردگی به صفحه زیر مراجعه کنید .

مزاج بلغم علائم خاصی دارد که میتوان به راحتی آن را تشخیص داد . همچنین باید بدانید تمامی مزاج‌ها (مزاج بلغم، مزاج سودا، مزاج صفرا و مزاج دم) ، هر کدام به صورت مجزا غذاها و میوه‌های متناسب با مزاجشان دارند که باید برای تعدیل ، سعی کنند از آن نوع خوراکی‌ها استفاده کنند .

برای داشتن اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله زیر مراجعه کنید .

چنانچه دچار افسردگی بعد از زایمان شده اید، پیشنهاد میکنیم ، توصیه های دکتر خیراندیش در رابطه با درمان این بیماری را نیز ببینید .

علائم غلبه مزاج بلغم

توضیحات دکتر خیراندیش در مورد درمان افسردگی در طب سنتی را ببینید :

درمان افسردگی با گیاهان دارویی

برای درمان انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضدافسردگی شیمیایی استفاده می‌شود ولی چون درمان افسردگی گاهی چندین ماه یا چندین سال طول می‌کشد، مصرف‌کنندگان این داروها همیشه از عوارض جانبی آن ناراضی و نگران هستند؛ به همین دلیل، به‌تازگی تحقیقات وسیعی روی گیاهان دارویی ضدافسردگی و آرام‌ بخش صورت گرفته و تعدادی داروی گیاهی مؤثر و دارای حداقل اثرات جانبی به بازارهای جهانی عرضه شده است؛ البته مصرف این گیاهان هم بدون عارضه نیست و خواندن این مطلب نباید باعث شود داروهایی را که پزشک برایتان تجویز کرده، به طور ناگهانی قطع کنید اما شاید با مشورت و تحت‌نظر پزشکتان بتوانید کم‌کم آنها را جایگزین داروهای شیمیایی کنید. در این مطلب به معرفی تعدادی از این گیاهان می‌پردازیم .

سنبل الطیب : رفع افسردگی با گیاهان دارویی

یکی از قدیمی‌ترین گیاهان دارویی است که در ایران و جهان از آن برای مصارف گوناگون دارویی، غذایی و بهداشتی استفاده می‌شود. این گیاه به صورت وحشی در جنگل‌های کم‌درخت در حاشیه جویبار‌ها و گودال‌ها می‌روید. قسمت مورد استفاده این گیاه، ریشه آن است و معمولا از ریشه گیاهی که بیش از ۳سال عمر دارد، استفاده می‌شود. سنبل الطیب پس از خشک شدن به رنگ قهوه‌ای درمی‌آید و طعم آن تلخ ولی خوشبو و معطر است و عطر آن پس از خشک شدن، بیشتر می‌شود. بوی مطبوع این گیاه به قدری است که گربه آن را از فواصل دور هم تشخیص می‌دهد و به طرف آن می‌رود؛ به همین علت، به این گیاه علف گربه نیز می‌گویند. تاثیر دارویی ریشه تازه این گیاه، ۳برابر خشک شده آن است. سنبل الطیب باید در حرارت کم خشک شود زیرا حرارت بالا تمام اثر دارویی آن را از بین می‌برد. یکی از مهم‌ترین خواص دارویی این گیاه خاصیت آرام‌ بخش بودن آن است. سنبل الطیب با داشتن خاصیت ضدتشنج در رفع ناراحتی‌های عصبی و کاهش صرع نیز مفید است. دلهره، تشویش و نگرانی را تا حد زیادی از بین می‌برد و جایگزین خوبی برای قرص‌ها و داروهای آرام‌بخش است. مقدار ۲تا۴ گرم سنبل‌‌الطیب را- که قبلا کوبیده شده باشد- در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی ۳ بار، هر بار یک فنجان میل کنید. این نوشیدنی معالج تمام حالات عصبی،سرگیجه ، ناآرامی‌های عصبی، ضدترس شبانه اطفال و آرام‌بخش بسیار خوبی برای کارهای فکری زیاد است.

استفاده از عطرهای آرامبخش هم میتواند بسیار کمک کننده باشد .

عطر پرتقال ، عطر شبدر و عطر به لیمو ویژه درمان افسردگی میباشد .

سنبل الطیب برای درمان افسردگی

زعفران : رفع افسردگی با گیاهان دارویی

بومی ‌نواحی مختلف آسیا، به‌ویژه جنوب غرب آسیا، جنوب اروپا و جنوب اسپانیاست. قسمت مورد استفاده این گیاه- که به نام زعفران در بازار تجارت موجود است- انتهای خامه و کلاله گل است. زعفران حاوی مواد چرب، املاح معدنی، موسیلاژ و اسانس‌های فراوانی است. رنگ زعفران مربوط به ماده‌ای به نام کرویسن است. مهم‌ترین خاصیت زعفران- که از قدیم مورد توجه بوده- درمان افسردگی است. زعفران بویی قوی و طعمی‌ تلخ دارد، باعث تحریک اعصاب شده، اثر مسکن دارد و دارای خاصیت آرام‌ بخشی و خواب‌ آوری است و بالاخره اگر می‌خواهید همیشه شاد و خندان باشید، زعفران بخورید. زعفران را باید در شیشه‌های دربسته و دور از نور نگهداری کنید زیرا عطر و رنگ خود را در اثر نور از دست می‌دهد. اسانس زعفران تبخیرشدنی است و در صورت نگهداری نامناسب به مرور زمان اسانس آن تبخیر، از اثرات دارویی و طعم و مزه آن کاسته شده و مرغوبیت خود را نیز از دست می‌دهد. با توجه به اینکه مواد معطر گیاه در حالت پودر شده، بسیار سریع‌تر از پودر نشده آن تبخیر می‌شود پس بهتر است زعفران را تا موقع مصرف پودر نکنید یا در صورت پودر کردن، در ظرف دربسته نگهداری کنید. از مضرات زعفران این است که روی سیستم تولید مثل اثر دارد؛ بنابراین زنان حامله باید از خوردن زیاد آن اجتناب کنند. در ضمن خوردن زیاد زعفران برای کلیه‌ها مضر است و اشتها را نیز کم می‌کند.

استفاده از عطر زعفران هم میتواند بسیار موثر در درمان افسردگی با گیاهان دارویی باشد .

درمان افسردگی با طب سنتی و گیاهان دارویی

علف چای : رفع افسردگی با گیاهان دارویی

در حال حاضر، یکی از بهترین داروهای گیاهی ضدافسردگی- که خاصیت دارویی و خواص ارزنده دیگری نیز دارد- علف چای است. قدمت مصرف این گیاه، بیش از ۲ هزار سال است و نزد بیشتر اقوام و ملل جهان به عنوان بهترین داروی بیماری‌های عصبی مورد استفاده بوده است. اکنون بیش از ۵۰کارخانه داروسازی جهان از گیاه علف چای، داروهای مختلف ضدافسردگی تهیه می‌کنند. این گیاه در ایران با نام‌های دیگری نظیر گل‌راعی، علف هزارچشم و هوفاریقون شناخته می‌شود. قسمت مورد استفاده این گیاه، سرشاخه گلدار گیاه تازه یا گیاه خشک‌شده و نیز گل‌های تازه گیاه است. علف چای در درمان افسردگی‌های خفیف عصبی همچون افسردگی‌های دوران یائسگی و درمان خستگی‌های عصبی مؤثر است. خاصیت این گیاه در درمان افسردگی به اثبات رسیده است. ماده مؤثر این گیاه هایپریسین است.این گیاه را نیز می‌توانید به صورت چای، دم ‌کرده و نوش‌جان کنید.

درمان افسردگی با علف چای

روغن اسطوخودوس : رفع افسردگی با گیاهان دارویی

گیاه اسطوخدوس از جمله گیاهان مفید برای درمان افسردگی با داروهای گیاهی محسوب می‌شود. قرن ها است که روغن اسطوخدوس، به صورت استنشاقی – به اشکال اسپری، بالشتک های مخصوص عطرها، روغن ها و لوسیون ها – مورد استفاده قرار می گیرد. بوییدن آن، آرامش و خواب را القا می کند. امروزه، روغن اسطوخدوس، به شکل خوراکی نیز در دسترس است . به محض اینکه از دیواره روده عبور می کند، باعث ایجاد آرامش می شود و اضطراب را کاهش می دهد. اسطوخدوس یک درمان کننده ی اضطراب است که شما را خسته (کسل) نمی کند ومی تواند در صورت نیاز، هر زمان که اضطراب افزایش پیدا می کند، یا به صورت منظم مصرف شود که بستگی به نیازهای شما دارد.

میتوانید از عطر اسطوخدوس نیز برای درمان افسردگی و آرام بخش استفاده کنید .

تمام عطرهای شرکت اکسیر حیات به صورت ارگانیک تولید شده است و هیچ گونه ماده شیمیایی و یا اسانسی در تولید آن دخالت نداشته است .

 

عطر اسطوخودوس

2 نظر در “درمان افسردگی با طب سنتی و گیاهان دارویی |ارگانیک شو

 1. ناشناس گفت:

  سلام برای مراجعه حضوری باید چه کار کنیم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام
   مراجعه جهت خرید محصول فقط در مشهد میسره
   مراجعه جهت مشاوره نداریم بطور کلی
   سالم باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *