پوست و مو

۱۵ روغن ویژه برای پرپشت شدن ابرو

۱۵ روغن ویژه برای پرپشت شدن ابرو

15 روغن گیاهی موثر برای پرپشت شدن ابروها

این مقاله از وب سایت boldsky.com  توسط تیم ترجمه “ارگانیک شو” تهیه شده است و کاملا اختصاصی میباشد .

ابروها به چشمان و صورت شما شکل می دهند. ابروهای مرتب و پرپشت این روزها مد شده اند و اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که آخرین ترندهای مد و آرایش را دنبال می کنید، حتما این مقاله را بخوانید. 

امروزه در بازار محصولات زیادی وجود دارد که ابروهای شما را پر می کنند. اما این محصولات تا حدودی به شما کمک می کنند. متاسفانه همه ما ذاتا ابروهای پرپشت نداریم و نیاز داریم تا آنها را پر کنیم. برخی به قدری ابروهای کم پشتی دارند که با استفاده از محصولات آرایشی که به منظور پر پشت شدن آنها استفاده می کنند بسیار مصنوعی به نظر می رسند. چه شما به طور طبیعی ابروهای کم پشتی داشته باشید یا با برداشتن به آنها صدمه زده باشید، این مسئله احتمالا باعث کم شدن اعتماد به نفستان می شود. اما نگران نباشید. امروز محصولاتی را به شما معرفی می کنیم که به طور طبیعی باعث پر پشت شدن ابروهای شما می شوند. این محصولات چیزی نیستند جز روغنهای گیاهی. 

روغنهای گیاهی از گیاهان استخراج می شود و خاصیتشان دست نخورده باقی می ماند. روغنهای گیاهی مختلفی چون روغن رزماری و لوندر وجود دارند که در داشتن ابروهایی پرپشت به شما کمک می کنند. سایر روغنها چون روغن زیتون، روغن بادام و روغن کرچک نیز در پرپشت شدن ابروها موثرند. 

مصرف روغن رزماری برای پر شدن ابروها :

روغن رزماری سرشار از آنتی اکسیدانهایی است که در مقابله با آسیب رادیکالهای آزاد و تقویت رشد مو کمک می کند. رزماری گردش خون را تسهیل کرده و رشد مو را تحریک می کند. همچنین خواص ضد التهابی و آنتی باکتریایی دارد. این روغن فولیکولهای مو را تقویت کرده و باعث رشد سالم موها می شود .

مواد لازم :

2 قطره روغن رزماری

1 عدد کپسول ویتامین ای

برس ابرو 

نحوه استفاده روغن رزماری :

کپسول ویتامین ای را پاره کرده و روغن آن را در کاسه ای بریزید. دو قطره روغن رزماری به کاسه اضافه کرده و هم بزنید. این ترکیب را با برس ابرو به روی ابروها بمالید. به مدت ده دقیقه صبر کنید. با پارچه ای تمیز ابروی خود را پاک کنید. هفته ای یکبار این روتین را برای گرفتن نتیجه دلخواه تکرار کنید 

روغن لوندر یا روغن اسطوخودوس و تاثیر آن بر ابرو

روغن لوندر به رشد مو کمک می کند. دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و ضدعفونی کننده است، جذب پوست شده و تارهای مو را تقویت می کند. 

مواد لازم 

2 قطره روغن لاوندر 

یک دوم قاشق چایخوری روغن کرچک 

برس ابرو

نحوه استفاده روغن اسطوخودوس

روغن لوندر را با روغن کرچک ترکیب کنید. با کمک برس ترکیب را به ابروهایتان بمالید. به مدت 10 دقیقه صبر کنید.  با آب ولرم ابروهایتان را بشویید.. برای گرفتن نتیجه دلخواه هفته ای یکبار این کار را تکرار کنید. 

روغن شنبلیله و تاثیر آن در رشد ابروها

روغن شنبلیله مملو از آنتی اکسیدانهایی است که با آسیب رادیکالهای آزاد مقابله می کند. همچنین خواص ضد التهابی دارد. باعث افزایش گردش خون و تقویت رشد مو می شود

مواد لازم 

دو قطره روغن شنبلیله

یک قاشق چای خوری روغن زیتون 

برس ابرو 

نحوه استفاده مصرف روعن شنبلیله :

روغن شنبلیله را با روغن زیتون به طور کامل مخلوط کنید. با استفاده از برس روی ابروها بمالید. به مدت 15 دقیقه صبر کنید. با یک دستمال خیس که در آب گرم خیسانده شده ابروهایتان را پاک کنید

تاثیر روغن جوجوبا روی ابروها :

روغن جوجوبا فولیکولهای مو را آب رسانی می کند. این کار مانع از آسیب مو و  باعث تقویت رشد آن می شود. سرشار از ویتامین ث، ب و ای و مواد معدنی است که مو را تقویت می کند 

مواد لازم 

دو قطره روغن جوجوبا 

یک دوم قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا 

چهار قطره آب پیاز

برس ابرو 

نحوه استفاده روغن جوجوبا :

روغن جوجوبا را با ژل آلوئه ورا و آب پیاز در کاسه ای ترکیب کنید. ترکیب را با برس روی ابروها بمالید. 15 دقیقه صبر کنید. با آب ولرم بشویید. برای گرفتن نتیجه دلخواه یک بار در هفته این کار را انجام دهید.  

روغن آووکادو جهت پر شدن ابروها ؛

روغن آووکادو مملو از مواد معدنی، اسیدهای چرب و آنتی اکسیدانهاست. همچنین ویتامین آ ، د، و ای فراوانی دارد. این روغن جذب پوست شده و فولیکولهای مو و رشد آن را تقویت می کند. 

مواد لازم 

دو قطره روغن آووکادو

یک قاشق چایخوری روغن نارگیل

برس ابرو 

نحوه استفاده روغن آووکادو

روغن نارگیل و آواکادو را در ظرفی مخلوط کنید. با استفاده از برس آن را روی ابروها بمالید. به مدت 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. با آب ولرم بشویید. 

روغن درخت چای و پر شدن ابروها

روغن درخت چای دارای خواص ضد باکتریایی، ضدعفونی و ضد التهابی است. پوست را پاک و سم زدایی می کند. منفذهای پوست را باز می کند تا رشد مو تقویت شود. همچنین باعث بالا رفتن گردش خون می شود.  

مواد لازم 

دو تا سه قطره روغن درخت چای

دو قاشق غذاخوری روغن زیتون

برس ابرو 

نحوه استفاده روغن درخت چای

روغن درخت چای را با روغن زیتون در ظرفی ترکیب کنید. به آرامی این ترکیب را قبل از خواب روی ابروهایتان بمالید. شب تا صبح صبر کنید. صبح صورت آن را با آب ولرم بشویید  

روغن نارگیل و پر شدن ابروها

روغن نارگیل ریشه موها را مرطوب می کند. همچنین مانع از دست رفتن پروتئین مو  می شود. همچنین اسید لوریک موجود در روغن نارگیل به کاهش صدمات مو کمک می کند. حاوی ویتامین ای و آنتی اکسیدانهایی است که رشد مو را تقویت می کند. 

مواد لازم 

یک قاشق چایخوری روغن نارگیل

پنبه

نحوه استفاده و مصرف روغن نارگیل

پنبه را در روغن نارگیل آغشته کنید. به آرامی با استفاده از پنبه روغن را به ابروها بمالید. شب تا صبح نگه دارید. صبح با یک شوینده ملایم صورت تان را بشویید

 روغن زیتون جهت پر شدن ابروها

روغن زیتون به افزایش خاصیت الاستیسیته مو کمک میکند که در نتیجه موهای سالمی به شما می دهد. روغن زیتون دارای ویتامین ای و آ است. مو و رشد آن را تقویت می کند. همچنین آنتی اکسیدانهای فراوانی دارد. 

مواد لازم 

چند قطره روغن زیتون بودار 

نحوه استفاده مصرف روغن زیتون :

چند قطره روغن زیتون را روی نوک انگشتتان بریزید. به آرامی روغن زیتون را روی ابروهایتان ماساژ دهید. به مدت 2 الی 3 ساعت بگذارید بماند. سپس صورت خود را با شوینده بشویید. برای گرفتن نتیجه دلخواه روزی یکبار این کار را انجام دهید 

 روغن کرچک جهت پر شدن ابرو

روغن کرچک پوست شما را مرطوب کرده و باعث رشد سالم موها می شود. سرشار از اسیدهای چرب است و از التهاب جلوگیری می کند. فولیکولهای مو را تقویت می کند، رشد موها را تسهیل کرده و مانع ریزش مو می شود. 

مواد لازم 

چند قطره روغن کرچک ارگانیک که به روش پرس سرد تهیه شده است 

نحوه استفاده روغن کرچک :

چند قطره روغن کرچک را نوک انگشتان تان بمالید. به آرامی روی ابروها ماساژ دهید. به مدت سی دقیقه باقی بگذارید. با محلول پاک کننده آرایش آن را پاک کنید. صورتتان را با آب گرم بشویید

توجه: روغن کرچک خالص ممکن است باعث ایجاد واکنش آلرژیک شود. لطفا قبل از استفاده بیست و چهار ساعت قبل آن را روی خود تست کنید 

تاثیر روغن کنجد بر روی ابروها ؛

روغن کنجد باعث تقویت موهای شما می شود. این روغن به گردش خون کمک کرده و رشد موها را تسهیل می کند. دارای پروتئین، مواد معدنی و ویتامینهای ای و ب کمپلکس است که موی شما را تقویت کرده و باعث سالم شدن آنها می شود. 

مواد لازم 

چند قطره روغن کنجد 

نحوه استفاده روغن کنجد :

چند قطره روغن کنجد را روی نوک انگشتان خود بمالید. به آرامی قبل از خواب روی ابروهایتان ماساژ دهید. تا صبح آن را نشویید. صبح با یک شوینده ملایم و آب سرد بشویید 

روغن بادام برای پر پشت ابروها

روغن بادام سرشار از پروتین، ویتامین ای، د، آ، ب کمپلکس و اسیدهای چرب امگا 9 است که به تقویت موی شما کمک می کند. فولیکولهای مو را تقویت کرده و مانع از آسیب رسیدن به آن می شود. همچنین موهای شما را ترمیم و نرم می کند. 

مواد لازم 

روغن بادام

نحوه استفاده روغن بادام

چند قطره روغن بادام روی سر انگشتان خود بمالید. به آرامی به شکل دایره وار روغن را قبل از خوابیدن روی ابروهای خود بمالید. تا صبح نشویید. صبح ابروهایتان را بشویید. حتما از روغن بادام تلخ استفاده کنید. 

روغن بادام تلخ خالص

58.000 تومان

روغن بذر کتان جهت پر پشت ابروها

این روغن سرشار از ویتامین ای، فیبر، و اسیدهای چرب امگا سه است که به رشد سالم موها کمک می کند. دارای خواص ضد التهابی است و رشد مو را تقویت می کند. 

مواد لازم 

یک قاشق چایخوری روغن بذر کتان

برس ابرو

نحوه استفاده روغن بذر کتان

برس را در روغن بذر کتان وارد کنید. قبل از خواب روغن را به روی ابروها بمالید. صبح ابروها را با شوینده صورت و آب گرم بشویید. 

 روغن سدر

روغن سدر به گردش خون کمک می کند و در نتیجه باعث تقویت مو می شود. همچنین فولیکولهای مو را قوی می کند

مواد لازم

دو قطره روغن سدر 

دو قاشق غذاخوری روغن زیتون 

نحوه استفاده : روغن سدر را با روغن زیتون ترکیب کنید. ترکیب را به نوک انگشتان بمالید. به آرامی روی ابروهای خود بمالید. به مدت ده دقیقه صبر کنید. با آب بشویید. 

روغن ویتامین ای

ویتامین ای دارای توکوترینول است که یک آنتی اکسیدان محرک رشد مو می باشد. همچنین گردش خون را بهبود بخشیده و فولیکولهایی که باعث رشد مو می شوند را تغذیه می کند. 

مواد لازم 

یک کپسول ویتامین ای

نحوه استفاده : کپسول ویتامین ای را در ظرفی بشکیند. روغن آن را روی نوک انگشتان بمالید. به آرامی چند دقیقه قبل از خواب روی ابروهایتان ماساژ دهید. تا صبح صبر کنید. صبح صورتتان را بشویید. 

روغن آویشن 

روغن آویشن به افزایش جریان خون و تقویت فولیکولهای مو و رشد آن کمک می کند

مواد لازم 

دو قطره روغن آویشن

پنج قطره روغن لوندر

دو قاشق غذاخوری  روغن زیتون بودار 

نحوه استفاده : روغن آویشن و روغن لوندر را با روغن زیتون ترکیب کنید. به آرامی روی ابروهای خود ماساژ دهید. بعد از 10 تا 15 دقیقه بشویید. 

جهت خرید روغن های ویژه مژه و ابرو میتوانید به دسته ” روغن طبیعی برای رشد ابرو و مژه ” مراجعه کنید.

4 نظر در “۱۵ روغن ویژه برای پرپشت شدن ابرو

 1. نگار گفت:

  همه روغنای دنیارو که گفتین

  1. مدیر سایت گفت:

   همه روغن های دنیا رو اینجا میتونید ببینید : https://organicsho.com/natural-oil/

  2. فرشته گفت:

   گفتید بادام تلخ -بعد توتوضیحات آخرش نوشته حتما روغن بادام شیرین باشد -الان چی شد تلخ یا شیرین؟؟؟

   1. مدیر سایت گفت:

    با سلام
    بادام تلخ صحیحه
    اصلاح شد
    تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *